Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem még sosem fájt igazán...

Nekem még sosem fájt igazán semmim, magas a fájdalomküszöböm. A szülés nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés
Apróbb fájdalmaim voltak persze, de semmi emlékezetes. Pedig már műtöttek is, törésem is volt.
2010. márc. 10. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se nagyon fájt semmim. Szülésig :) Kibirható, utána azt mondtam, bármikor szülök még. Talán kellemetlenebb volt, mikor varrtak. Mikor már nagy fájásod van, próbálj meg arra gondolni, hogy nesoká elmúlik, s tudsz kicsit pihenni. Igaz jön a következő, de az is elmúlik :)


Könnyű szülést

2010. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rosszul türök bármilyen fájdalmat, de csak kibírtam a szülést is :) Mondjuk mázlim volt, mert gyorsan ment (másfél órát voltam a szülőszobán), de én vittem két gumilabdát a kezembe, és azokat szorongattam, miközben jöttek a fájások.
2010. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne félj, gondolj arra, hogy minden oké lesz! És hányan végig csinálták már...:) Én csak a vajúdásról tudok beszélni, mert a vége császár lett sajnos. A fájásokat nem vettem észre, amikor megindultak. Valami gyanús volt, de azt hittem, csak keményedések... Zárt méhszájtól 3 ujjnyiig úgy jutottam el, hogy nem voltam benne biztos, hogy tényleg beindultam. Aztán onnan 4-re úgy, hogy akkor már elkezdett fájni, de sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Ekkor kaptam pda-t, és indultunk a műtőbe...Az öröm és a boldogság remélhetőleg úgyis minden más érzést elnyom majd!Gyors szülést kívánok!!
2010. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magas a fájdalomküszöböm, szerintem nem volt vészes. Ami a legrosszabb volt benne az az, hogy nem tudtam mi következik. Meg aztán a vajúdóban volt pár nő aki artikulálatlanul üvöltött és átkozódott olyan hangon, hogy az már szinte nem is volt emberi, hogy vegyék már ki azt a pulyát, mert megdöglenek. Szóval ahogy ezt hallgattam és szépen csendben vajúdtam, folyton arra gondoltam, hogy mennyire fájhat nekik és, hogy nekem is úgy fog vajon fájni? Aztán már nem fájt annál jobban. Szóval ne aggódj előre ezen, menni fog és nem lesz vészes!
2010. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ, hogy milyen nehéz lesz a szülés. Nekem az első nagyon rossz volt, ahhoz képest a második szinte semminek tűnt.
2010. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem volt nagy fájdalmad, honnan tudod, hogy magas a fájdalomküszöböd?

Törésem nem volt, meg műtétem sem, de fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig 2 szülést és még egyet fogok. Nem a legkellemesebb időtöltés a vajúdás, meg fogod érezni, de simán kibírható. A kitolás meg csak pár fájás, az semmiség.

2010. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem h magas a fájdalomküszöböm:) Aztán az első szülésemnél komolyan azt hittem h bele fogok halni annyira váratlanul ért és annyira fájt, pedig gyors szülésem volt.

A másodikkal meg szinte semmit se éreztem a vajúdásból, az utolsó félóra volt csa rossz de akkor meg már tudtam h mindjárt vége mert már látták a kis fejét.

A varrás rosszabb volt de csak mert rosszul lett érzéstelenitve és az egyik oldalon mindent éreztem(a másikon meg semmit).

2010. márc. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem gyakorlatilag nem nagyon van ép csontom, rengeteg törésem volt. De egy csonttörés teljesen más jellegű fájdalom mint ez, nem lehet összehasonlítani. A vajúdást talán a menstruációs fájdalomhoz lehetne hasonlítani a legjobban, de nagyon nagy szorzóval kellene ellátni, hogy egyáltalán megközelítse azt.
2010. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szülésnél nem a fájdalomküszöb számít, inkább az, hogy meddig bírod elviselni a fájdalmat. Mert fáj, nagyon, ez tény. De nem mind1, hogy 1 órán át fáj nagyon, vagy 2 napon keresztül.
2010. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!