Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés, illetve vajúdás...

Ha szülés, illetve vajúdás közben magas a vérnyomás, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kitolásban vagy, akkor nem, de ha vajúdás alatt túllép egy bizonyos értéket, akkor császár.
2009. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is nézték közben a vérnyomásomat, pedig a terhesség végén, az utolsó hetekben húzósan magas volt.
2009. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálják lejjebb vinni,ha nem megy császár
2009. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősömet emiatt császározták. Terhesen nem volt gond a vérnyomásával, csak a vajúdás alatt emelkedett meg neki.
2009. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,eddig igazából nekem sem volt gond vele,de az utóbbi 1-2 hétben gyakran 140 vagy több...nem szeretnék császárt...
2009. nov. 26. 20:40
 6/9 A kérdező kommentje:
37+5 vagyok amúgy.emiatt meg is indíthatják a szülést esetleg?kicsit félek...
2009. nov. 26. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én három hónapja szültem.Nekem a legvégén már 160 as volt a vérnyomásom.A kiírás előtt három héttel befektetett a dokim ezért.Szépen lassan kaptam rá a gyógyszereket, mindig többet többet mert a vényomásom ingadozott így is.A végére már 10 szemet szedtem rá, naponta, két óránként.Na így tudták 120-130 körül tartani.Ja és én nagyon-nagyon vizesedtem.

Aztán egyszer csak a kiírás előtt négy nappal a reggeli vizitnél a főorvos mondta a dokimnak hogy ha a méhszájam is úgy áll, akkor másnap szülés, a sok gyógyszr miatt, meg nekem sok rossz nst-ém is volt.

Nekem szülés reggelén nézték még a terhesosztályon mielőtt átballagtam a szülőszobára, ott már nem nézegették.Amúgy 120/70 nel mentem szülni.Közben nem nézték, csak szülés után két órával, akkor meg 130/80 volt, tehát nem szaladt fel.Féltem én is hogy emiatt császár lesz, de hála az égnek nem lett, és ennek nagyon örülök.

Azonnal elhagytam a gyógyszert, és mire hazajöttem a kórházból már 100-110 volt csak.

Azért beszéld meg a dokiddal, de nem lesz ott baj szerintem.

Szép szülést neked.

2009. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem senki sem mérte a vérnyomásom szüléskor. De végig a terhesség alatt 120/80 volt.
2009. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomásos voltam, emiatt fektettek be, (160/100), gyógyszerrel kezelték, így jó volt 110-120 körüli értékek. Annak ellenére, hogy befekvéskor az orvosok bőven ecsetelték, hogy ez milyen veszélyes, senkinek nem jutott eszébe megmérni a vérnyomásomat szüléskor!!! Én kértem meg erre a szülésznőt! Első szülésemnél, kérés nélkül nézték, nem volt gond. Ekkor lepényleválás miatt császároztak. 8 év után, a második terhességnél egy doki a viziten mindig megjegyezte, hogy valószínűleg az elsőnél is magas volt, azért vált le a lepény. :s Ha magas lett volna a vérnyomás, akkor megcsászároztak volna.
2009. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!