Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért hagyják a kismamák,...

Miért hagyják a kismamák, hogy ennyire korrupt legyen a szülészeti-nőgyógyászati szakma/rendelések?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem,hogyha valaki SZTK rendelésre megy,akkor hogyan lehet az,hogy fix időpontban,mint magán beteget behívják.Köz helyen,Köz fizetésen,köz eszközökkel,az orvos elkérni a pénzt,a kismama pedig odaadja.

Miért nem magánrendelés keretében folyik ez vagy rendeli idő után?


Megértem,ha valaki ad pénzt az orvosának,ha munkaidőn kívül vele tölt 5-10 órát szülésnél stb,de ilyen,fenti esetekben fel nem tudom fogni.


2015. aug. 28. 19:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
Ez csak a hab a tortán. Én azt nem értem, hogy miért nincs nagyobb elvárás a szülészek felé. A kismama odamegy, ugrik olyan magasra, ahogy a doki mondja, gyakorlatilag fizikai erőszak árán kiűzik belőle a gyereket, Istenként megköszöni az "életmentést", és fizet neki. Aztán a történetek kétharmadáról süt, hogy tele van szakmai hibával, erőszakkal, engedélyek kérése marad el, a nő nem rendelkezik a saját teste felett, és az életmentés legfeljebb azért szükséges, mert a doki telibe tojta az egész folyamatot. De minderre nem derül fény, mert a kismama nem tanul, nem kérdez, nem olvas, nem tájékozódik, hiszen az orvos tanult éveket, ergo vakon bízik, ahelyett, hogy számonkérne. ÉS erre jön rá az, hogy mindezt a hentesmunkát elvégzik közpénzen, köz eszközzel, ingyen, és még erre fel is kapnak pénzt. Ha pedig az egész folyamatnak szövődménye lesz, akkor kezeltesd magad másik dokival, másik közintézményben, másik borítékkal, stb. Na, ez a nem semmi!
2015. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
Első, ugye te írtad ki a kérdést a szentesi műhibáról?
2015. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
41%
Nem, nem olvastam róla. Mi történt szentesen?
2015. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%

Három egészséges gyermeket szültem, és soha, egyetlen fillért sem fizettem szülész-nőgyógyásznak.


Az meg egyszerűen hülyeség, hogy a szülések kétharmadánál szakmai hiba fordul elő.

2015. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
mi történt szentesen?
2015. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
52%

Amíg rutin az oxitocin, addig nem fura a kétharmad.

A legtöbb szüléshez egyáltalán nem lenne rá szükség. Kérdezz körbe az ismerősi körödben, hányan úszták meg.

És akkor még csak egy felesleges beavatkozásról beszéltünk.

Van egy rakás.

2015. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
2015. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

hát ez a Szenteses dolog szörnyű.


magához a kérdéshez nem tudok hozzá szólni, de az biztos hogy vannak orvosok akik nagyon elvannak szállva maguktól, és pénz éhesek, de vannak lelkiismeretes jó orvosok is. az biztos hogy meg kell válogatni őket.

2015. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
34%

Első ha te ilyen okos, olvasott, művelt ember vagy menj végezd el az orvosit, csináld végig a gyakorlatokat, szakvizsgázz le aztán mutasd meg hogy kell csinálni. Felháborító ahogy írsz. Remélem ha beteg vagy esetleg balesetet szenvedsz akkor se mész orvoshoz hisz mind hentes.


A te típusod az aki szerint hülye a rendőr, a tanárnő, a védőnő és mindenki más aki nem te vagy.

2015. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
62%
Nekem szóltál be. Egészségügyis vagyok magam is. Épp otthagyom a rendszert, mert amit belül látsz, az megdöbbentő. Nem fogok elnézést kérni a véleményem miatt, annál többet húztam le benne, hogy ne lássam át. Ez van.
2015. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!