Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretném elkerülni a gátmetsz...

Szeretném elkerülni a gátmetszést. Hogyan készüljek így a szülésre?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb egy jó szülésznő és egy olyan orvos, aki ezt tiszteletben is tartja.


Második lépésként semmit nem tehetsz. Ajánlják a masszázsolajakat, gátmasszázst szülés előtt, de nem bizonyított, hogy bármi hasznuk lenne. A kitolási pózok esetleg befolyásolhatják a repedés esélyét, fekve a legrosszabbak egyike a kitolás. Vízben jók az esélyek, a víz ellentart. Fontos a lassú, fokozatos kitolás.


Egyébként a szülésznővel érdemes egyeztetni, sok tanácsot tud adni.

2015. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Én nem mondom, hogy tudom mi a titka, de nekem nem volt gátmeccés és csak egy helyen repedtem. Semmi fájdalmam nem volt utánna.

Az egész terhesség alatt mozogtam...órákat sétáltam még a szülés előtti nap is gyalogoltam 2órát.

A gravitáció segít szülésnél az biztos.

És figyelj arra mikor kell erőtelljesen nyomni!

2015. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szülésnél nem kell gátmetszés, és ritka a sérülés. Olyan szakembert keress aki nem vág automatikusan, és nem sietteti a kitolást. A hentes típus beléd vág ha kell ha nem...

Én kaptam oxytocint, mégis egy karcolás nélkül megúsztam. Kitoláskor négykézláb voltam, a megfelelő pozíció is segített.

2015. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Azért vágnak hogy ne repedj szanaszét,ha végbélig repednél az sokkal rosszabb lenne mint a gátmetszés.Attól is függ mekkora a baba.Többedik szülésnél nem vágnak,elsőnél majdnem mindîg.
2015. szept. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor a lényeg az orvos és a szülésznő. Utolsó: tudom, hogy mi a gátmetszés szerepe, igazad van, pontosabb lett volna úgy a kérdés, hogy metszést és repedést.
2015. szept. 10. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha jók a szöveteid és tágulnak, akkor elkerülheted a gátmetszést egy olyan szülésznővel, aki ért a gátvédelemhez. Ha viszont nem "jó anyagból" vagy, jobban jársz, ha vágnak. Egyébként szerintem ez annyira lényegtelen... a legfontosabb, hogy egészséges legyen a babó, neked meg ne legyen maradandó károsodásod.
2015. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rufilla válasza:
Probald ki az Aniball labdat, tobb lanyt ismerek, akinek segitett, gatmetszes nelkul szultek es az orvos is el volt ajulva, milyen ugyesen ment neki a kitolas, bar elso gyereket szulte.
2015. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!