Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvarráskor csak az fáj,...

Gátvarráskor csak az fáj, amikor a tűt beléd szúrják, vagy az is, amikor a cérnát áthúzzák? A gátmetszést milyen módszerekkel lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

engem a gátmetszés abszolút nem érdekelt már, örültem, hogy megvan a baba, egészséges, túlvagyunk rajta és hamarosan újra megkapom miután megfürdetik :) kaptam lidokain sprét varrás előtt, úgyhogy leginkább csípésszerű érzés volt a varrás, semmi extra

nekem gátvédelemre esélyem se lett volna, mert nagyon nagy volt a babám, úgyhogy inkább vágjanak egy kicsit, minthogy szétrepedjek (a hüvelyem így is szétrepedt, azt is végigvarrták, de az sem fájt különösebben, főleg a szüléssel összehasonlítva)

2011. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kaptam előtte érzéstelenítő szurit, az kicsit kellemetlen volt, de nem vészes. aztán nem éreztem semmit.
2011. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon véreztem, és nem hatott az érzéstelenítő, mert nem tudták kivárni, hogy hasson. Minden cérnarángatást éreztem. De utána, amikor más alig birt magával, mert úgy fájt, nekem akkor hatott már a szuri, és semmit nem éreztem, így tudtam pihizni.
2011. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem nem vágtak, csak picit repedtem, a tisztesség kedvéért kaptam három öltést. Hát, az rosszabb volt mint maga a szülés. Majd' leugrottam az ágyról. Meg van gyötörve az egész környék, és még szurkálják meg cincálják, hát nem köszönöm! Remélem, a második szülésemnél most megúszom mindenféle utólagos nyaggatás nélkül. :)
2011. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
13.18 vagyok. A második kérdésedre a válasz: intim torna, 36. héttől napi szinten gátmasszázs, a szülőszobán szólj, hogy gátvédelemmel szeretnél szülni, és 1000%-ban hallgass a szülésznőre, ő mondja, hogy mikor nyomhatsz és mikor kell ellihegni esetleg egy tolófájást (a "tűzgyűrű" a legrosszabb, amikor a baba feje éppen a kijáratnál van, na akkor iszonyúan feszít, és pont akkor kell megállni egy pillanatra, hogy ne legyen túl gyors a menet). na és persze mázli is kell hozzá, hogy ne legyen faros a baba, meg ne felemelt kézzel érkezzen mint a szabadság-szobor. :)
2011. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmit sem éreztem, sem az injekcióból, sem a varrásból.

Ne görcsölj ezen. Szerintem a legjobb módszer arra, hogy olajozzátok a baba útját kifelé. Illetve a gát masszírozása még szülés előtt. E mellett pedig a tornázás sokat segít, hogy könnyebb legyen a szülés. Ezen egyébként ne gondolkozz, mert úgyis azon múlik, hogy mekkora lesz a buksija a babódnak, ha nagyobb, akkor valószínű vágnak, ha normál vagy kicsi, akkor lehet, hogy nem kell. Szólja a dokidnak, hogy nem akarod, hogy vágjanak csak akkor, ha nagyon muszáj és ezt úgyis figyelembe veszik. Könnyű és szép szülést kívánok! 19 hetes második babás

2011. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én gátvédelemmel szültem, de picit repedtem, nem a hüvelynél, hanem a kisajkaknál. A varrásra nem is emlékszem, talán kicsit csípett, de ne is izgatott, a kaparás rosszabb volt, mert pici lepény darab benn maradt, azt kellett eltávolítani. És még előtte megláttam azt a kanalat is, na hát az durva volt.
2011. nov. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Niktoon ***** válasza:
Kaptam lidokain injekciót, amiből szinte semmit nem éreztem, csak egy halvány kis szúrást, nem is fájt, utána meg nem is éreztem az összevarrást. Most 8 hós babós vagyok, de megint kérni fogom a gátmetszést, mert mihint megvolt a gátmetszés, két nyomás és kint volt a pici. És akkor már annyira nem érdekelt a varrás! :)
2011. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szülés maga olyan fájdalom volt, hogy utána úgy voltam vele, hogy azt csinálnak velem amit akarnak. Nem fájt a varrás, pedig repedtem kívül-belül és gátmetszésem is volt.
2011. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Osztozom az előttem szólóval! Maga a szülés annyira fájt, hogy mikor a baba megszületett már semmi nem érdekelt. De nem is fájt úgy igazából a gát varrása. Pici szúró érzés volt csak. Szerencsére nem vágtak nagyot és utána már rendesen tudtam ülni is. :)
2011. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!