Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésről milyen...

Császármetszésről milyen tapasztalatok vannak? Rossz és jó élmények?

Figyelt kérdés

Véleményeket kérek az altatás módszereiről!

Retinaleválás miatt!

Köszönöm


2010. márc. 14. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A csaszar utan azt hittem kiugrok az ablakon,olyan fajdalmaim voltak a mehösszehuzodasa miatt.Ez volt a 2. csaszarom,mert 12 oras vajudas utan sem tagultam ki egyik babammal sem.Nem tanacsolom senkinek,csak ha tenyleg muszaly!!!
2010. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem altatásban volt, csak jót tudok mondan! először felkelni rossz, de kibírható. én ugyanolyan gyorsan regenerálódtam, mint a többiek, akik természetesen szültek.
2010. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítésel. Az első három nap szörnyú de utánna már ki lehet bírni. Altatni csak sűrgős esetben altatnak de mivel te programozott leszel ezért gerinc érzéstelenítéssel fogsz szülni.
2010. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítéssel császároztak. Neked muszáj altatásban? Mert szerintem epidurálissal jobb - azonnal láthatod a babádat és hallhatod őt felsírni.

Amúgy meg a megkönnyebbülés, hogy túl vagyok rajta, olyan szárnyakat adott, hogy a fájdalmat elviselhetővé tette. Nekem inkább a beleim fájtak a pisilésnél, ahogy visszarendeződtek, ill. a derekam, ami becsípődött a rossz ágytól... Három nap után hazajöhettem (szerencsére), így itthon már nem volt vészes a dolog. Nehezen táplászkodtam fel egy darabig, de minden nappal egyre jobb. Simán kibírod, a babád erőt ad, majd meglátod! Egy jótanács: mielőbb és minél többször tedd mellre a babucit, és kérj segítséget, ha nem megy, hogy hamar legyen tejed! Minden jót kívánok!

2010. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem összességében pozitív volt. Tudtam, hogy az lesz, ez biztosan sokat számított. Persze, fájt utána piszkosul, de egyáltalán nem bántam, úgy voltam vele, hogy másnak előtte fájt, nekem most dukál. Hamar felépültem, fontos, hogy az ember ne hagyja el magát. Volt olyan csaj, akit még 5. nap is a férje támogatott, úgy is alig bírt menni, én meg már 2. nap vígan mászkáltam (csak lassabban a szokásosnál :) ) Ami viszont nagyon kikészített, hogy a katétertől húgyúti fertőzést kaptam, ami azóta sokszor visszatért.
2010. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3. tőlem megkérdezte az orvosom, mit szeretnék, én modtam az altatást. ezt külön kérni kellett, mert alapból csak érzéstelenítenek. én azt nem akartam, mert az altatást jól bírom, érzéstelenítős műtétekről meg csak rossz emlékeim voltak, mikor pl. a térdem műtötték, a végén mégis altatni kellett, addig szenvedtek velem...szóval ezt nem akartam.
2010. márc. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag én sima szülésre készültem, de a terhességem 33.hetében mint utóbb kiderült HELP szindróma (májfunkció felmondja a szolgálatot, a vérnyomás az egekben, a véred nem alvad....) miatt meg kellett sürgősen császározni. Epidurális érzéstelenítést kaptam, és 30 perc alatt kész is voltam. Érezni nem éreztem semmit, akkor.Utána bekerültem a korterembe és ott a 2. nap után már fel kellett kelniük az ujdonsült anyukáknak.Engem nem piszkáltak a nővérkék, mert én folyamatosan véreztem a vágásnál két pici helyen, a vér nem alvadása miatt. Így én átkerültem a körintenzívre, és itt egyenként minden egyes bajomat orvosolták. Ennek köszönhetően csak a 3. nap keltem föl egy kicsit. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem fájt, de szerintem jobb 3 nap után felkelni, mint 2 nap után. Persze ennél a véleményemnél csak az általam látott anyukák kis szenvedéseire hagyatkozhatom amelyeket a kórházban láttam. De a császár után 1 héttel már minden ok lesz. Persze vigyáznod kell magadra, sokat kell pihenned, de nem kell aggódnod.
2010. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Nekem azt mondta az orvos,hogy ha az altatást választom akkor "nekem"jobb de a baba is kap belőle és neki így "nem jobb"!DE az epidurális,vagy spinális altatáskor nekem "rosszabb" és a babának"jobb".Én azt szeretném természetessen,hogy a babámnak legyen JOBB!

Megfogadom a tanácsokat MINDENKI nagyon hasznos volt nekem!

2010. márc. 15. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!