Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » F Leirjátok a tapasztalataitok...

F Leirjátok a tapasztalataitokat a szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Elsösorban a szülés utàni részre gondolok,arrólvalahogy kevés szo esik.. :)
2015. okt. 8. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon érdekesen alakultak a szülés utáni hetek. Első gyereknél férjnél voltam, gyakorlatilag annyi segítségem volt hogy kizárólag a babára kellett gondot viseljek és az esti fürdetésnél és éjszakai etetéseknél is mindig volt segítségem. Második babámmal már terhesen egyedül maradtam és soha semmi segítségem nem volt, első naptól elláttam a háztartást és gondoztam a kicsit. Mégis úgy éreztem hogy a másodikkal könnyebb volt.

Ezt csak azért írtam le mert sok múlik azon hogy ál hozzá az ember lánya. Persze kb. semmi nem úgy van ahogy filmekben meg reklámokban látszik. Idő kell míg a pocak visszahúzódik, az ember 1-2 hétig úgy jár mint aki bekakilt, nyúzott, kimerült, slampos és a szoptatással is vannak gondok néha. Ez egy ilyen időszak, elmúlik és minden a helyére kerül.

2015. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szülés után hasamra tették a kisfiamat :), kicsit hagytak ismerkedni. Lekakilt :D. Még fel sem fogtam, hogy anyuka lettem, de azt sosem felejtem el, hogy amikor a kis üvöltő babát rám rakták azonnal elhallgatott, gondolom, ahogy újra meghallotta a szívverésemet, ez nagyon megható volt, még ma is el tudok rajta pityeredni. Utána elvitték őt megtisztítani, megvizsgálni, a szült nőnek pedig 2 órán keresztül a szülőszobán kell maradnia megfigyelés alatt + rendbe raknak, összevárjak a gátsebet ha van, stb. A méhlepényem szerencsére hamar és gond nélkül kijött.

A varrástól én nagyon féltem, rengeteget ijesztgettek vele, fájt is egy kicsit az érzéstelenítő ellenére, de annyira nem volt vészes, mint amennyire mondják. Ami rossz volt, hogy nagyon erősen kijött az aranyerem, és az nagyon fájt ahogy varrt össze a doki, mert hiába érzéstelenített el a gátrésznél, azt nagyon nyomta közben.

Miután a varrással végeztek ugye ki kellett várni a 2 órát. Akkor már nem állt felettem a doki meg a szülésznő, néhányszor bejöttek megnézni, de jórészt egyedül voltam. A férjemet már kiküldték, a nagyszülőkkel odakint örvendeztek, és telefonálgattak :D. Anyukám bejöhetett egy pillanatra.

Amúgy én is telefonálgattam, meg sms-eket küldtem ezalatt. Nem aludtam akkor már több mint 24 órája, de hihetetlenül fel voltam pörögve, tombolt bennem az adrenalin, és pihenni persze egy percet sem pihentem. A 2 óra elteltével levittek a kórterembe, és odaadták a kisfiamat.

Nagyjából ez történt a szülés után. Mire vagy még kíváncsi? :)

2015. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, na nem pont ugyanúgy értelmeztük a kérdést az 1-es válaszolóval, most elbizonytalanodtam egyáltalán arra voltál e kíváncsi amit leírtam... :).. Ha nem akkor bocsi.
2015. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, engem meg te bizonytalanítottál el :D na sebaj kimerítettük a szülés utáni kategóriát :D
2015. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogy ki hogyan szült. Nagyobbik fiam hüvelyi úton született, volt gátmeetszés, így szülés után varrtak, őt addig megfürdették, a férjem fotózta :) Remegtem mint a nyárfalevél, többször mondta a doki hogy nyugi, lazítsak, de csak remegtem, végülis így is összevarrt :) Utána tolókocsiban eltoltak zuhanyozni, utána visszatoltak a szobába, babóca a csecsemősöknél maradt, én próbáltam aludni de nem igazán sikerült. Reggel mehettem érte, már simán sétáltam, nem volt semmi bajom, gátsebre lehetett kérni fájdalomcsillapítót, de nem igazán fájt. A szobatársak aranyosak voltak. A babák nagy része besárgult, ez születés után természetes, ilyenkor beteszik pár órára kék fény alá inkubátorba, 4 nap után mehettünk haza. Itthon minden rendben volt, szépen evett, volt tejem, hasfájós volt, azt túl kell élni a családnak. Már ovis. Kisebbik fiam 33 hétre született sürgősségi császárral (lepényleválás), mentővel vittek kórházba, ott kaptam szurit a hátamba és már ki is vették. Nem volt ott velem senki, férjem itthon maradt a 20 hónapos gyerekkel (éjfélkor volt a "buli"), a babát nem mutatták meg mert nem lélegzett, és nem is mondtak róla semmit csak amikor felsírt. Azt az érzést senkinek sem kívánom, nem tudtam hogy él-e egyáltalán. Utána inkubátorba tették, 1 hétig ott volt, 3 óránként vittem neki a lefejt tejet (fúúúúúj mellszívó), ott is jó fej szobatársak voltak. A kaja vicces volt, szoptatós anyukáknak székelykáposzta, hááát csak röhögni tudtunk rajta. Rengeteget söröztünk, persze alkoholmenteset. A 2. héten már velem volt a baba a sima újszülöttosztályon, ott is mindenki rendes volt, még barátokat is szereztem. Hazajöttünk, a picurt még sokáig nem lehetett kivinni a levegőre, de szerencsére ő is szépen nőtt, sőt duci volt 2 hónaposan :) Már 1,5 éves nagyfiú, és minden rendben van vele (igaz, 4 hónapos korától gyógytornára járunk, elég problémás volt a mozgása, de már rendben van). Itthon ő is hasfájós, nemalvós és rendkívül hisztis, sokat kellett vele foglalkozni, amit a nagyobbik nehezen tolerál, állandó a féltékenykedés. Erre voltál kíváncsi, kedves Kérdező? Én imádtam a kórházat, főztek ránk, megfürdették a babákat, nem volt semmi dolgom, amit nem mondhatok el az itthoni életemről :)
2015. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a remegős dolgot csak azért írtam, mert az a hormonoktól van, a császár után ugyanúgy remegtem, és többen is mesélték hogy ők is. Valaki írta az aranyeret, hát azt én is megnyertem...
2015. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, igen, én is remegtem, azt el is felejtettem. Amikor varrnak össze ilyen kengyelben vannak a lábaid, na nekem a remegéstől állandóan összecsúszott. A doki már ezen röhögött a végén.
2015. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
KÖszi mindegyikötöknek, pont ezekre a dolgokra voltam kivancsi :) elsö szülés elött àllok, igaz még van idöm addig, de jobb felkészülni..köszi mégegyszer :)
2015. okt. 8. 14:00
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, mikorra vagy kiírva?
2015. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
05.20 :)
2015. okt. 8. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!