Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegnap kezdtük a gátmasszázst,...

Tegnap kezdtük a gátmasszázst, és elég kellemetlen volt. Nektek is így kezdődött?

Figyelt kérdés
Nagyon fura az egész érzés, és ha már 1-2 ujjal ennyire kellemetlen, hogy fér majd ki a baba rajta? Kicsit megijedtem.
2015. okt. 28. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm csinálta, tőle hallottam, hogy sok időbe telik míg megszokja az ember, s eleinte nagyon kellemetlen is lehet. Sőt, ő sokszor fájdalmasnak érezte, de nem hagyta abba. Végül volt gátmetszése, de ez inkább a szülés sietettésén múlt (az orvoson), mint rajta. Így nem árt egy támogató orvos vagy szülésznő.

Én valami hasonlót végzek (Epi-no), az sem a legkellemesebb, de úgy vélem kis semmiség, ha el tudom vele kerülni a gátmetszést, repedést és varrást.

Mellesleg jegyzem meg, hogy kialakulóban lévő aranyerem elmúlóban, vagyis a gátizom tornáztatása tényleg eredményes.

2015. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen kellemetlen, sőt néha fájdalmas is.

Kétszer szültem mindkettő előtt csináltuk a gátmasszást, rengeteget segített! 4 kiló feletti babák vágás/repedés nélkül, úgy gondolom megérte.


Szóval a masszázs igazából végig kellemetlen. Mert ugye folyamatosan egyre több ujjal csinálja ahogy te egyre tágabb vagy. A végére már 3-4 ujjal fogja csinálni.


Nekünk a babák nagysága miatt a doki beijesztett az indítással, így még jobban felerősítettük a végén a gátmasszázst (na az aztán már fájt rendesen) és be is indult a szülés mindkétszer magától.

2015. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy kellemetlen, pont az a lényege hogy a szöveteket megnyújtsa, előkészítse arra az extrém igénybevételre. Ez nem megy könnyen, hiszen akkor nem lenne rá szükség, ugyebár.


A szüléssel kapcsolatban több áldozatot is kell hozni, a babát, az anyává válást nem adja a Természet ingyen ;).

2015. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!