Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nem 40. héten indult...

Akinek nem 40. héten indult be a szülés, hanem előbb (37-38), mit mondtak, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene ezt megindokolni? 37-40. hét között normális a szülés ideje.
2015. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyermekem a 38. héten született. Semmi indokot nem mondtak, én sem jöttem rá (nem volt front, átlagos napom volt, mindkettővel végig problémamentes volt a terhességem, akkor sem éreztem rosszul magam).

Egyszerűen elfolyt a magzatvíz, ennyi történt. Igazából szerintem nem is feltétlenül van/volt indok. Jönni akartak és kész. :)

Mindkettő normál súllyal/hosszal született: 3030g 51cm, illetve 3300 g 49 cm.

2015. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyesmikre gondoltam, igen, hogy esetleg a front hozta előrébb a szülést a 40-hez képest, vagy a mérete volt nagyobb, mert esetleg előbb fogant, stb.
2015. okt. 31. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

A front sem úgy hozza előrébb. Ha nincs kész a gyerkőc, lehet kettős front naponta, nem bújik ki.


Egyébként nem, nem mondtak semmit, mert normális időben születik, amelyik baba a betöltött 37. hét után érkezik.


38+4-re szültem, 3300/49.

2015. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem óriás babáim voltak, az első a 37. héten született, mert addigra szétnyomta a méhszájat és beindították a szülést végül. Nem feküdtem, dolgoztam, sokat mozogtam, sétáltam és lehet nagyon terhelve voltam, de teljesen jó volt így és nagyon könnyű szülés. Az első 5200g volt 62 cm 37. hét, a 2. 5300g, de ő csak a 40. héten jött, pedig vele is mozogtam sokat, nem pihentem de csak 2 ujjnyi volt a méhszáj pár hétig, így nem jött előbb.
2015. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Hüvelyi úton megszülted őket? O.O
2015. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első baba 37, a második 38 hétre jött. De valahogy ez családi vonás, a testvéreimnél(két lány) is minden gyerek egy kicsit előbb jött.Az orvos még arra is tippelt, hogy nagyon vékonyak a csontjaim, egész egyszerűen nem tudott a medencém tovább tágulni és megindult a szülés. De ősi mondta, hogy ez csak tipp volt a részéről, igazából nem lehet biztosra tudni miért.
2015. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36.héttől már nem számít kora szülöttnek a baba,igy normális ha nem ki irt időpontkor hanem előtte 1-2 héttel jön világra. frontok,praktikák, ilyen babonák
2016. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!