Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszülés 28 hetesen magzatbu...

Koraszülés 28 hetesen magzatburok repedés miatt? Milyen esélyekkel?

Figyelt kérdés

Az éjszaka arra ébredtem, hogy a fehérneműm nagyon nedves. Áttetsző, de nem vizeletszagú folyadék. Nagyon megijedtem: magzatburok repedés lehet. Ezt követően már semmilyen váladék nem jött. Reggel bementem az orvoshoz, aki nem látott repedést, a baba jól van, elég a magzatvíz. Kaptam olyan betétet, ami azonnal jelzi a magzatvíz folyását. Azt mondták, ha a színe megváltozik, azonnal menjek, mert meg kell szülni a gyereket.

Volt valaki így köztetek? Nincs mód a gyerek benttartására? A magzatburok nem regenerálódik? Nagyon ideges vagyok.



#koraszülés #magzatburok repedés
2015. nov. 6. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos azt mondta, hogy minden rendben, akkor mégis miért izgulsz? Lehet, hogy csak erősebb folyásod volt.
2015. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem mondta, hogy minden rendben. Most 24 órás megfigyelés alatt vagyok. Biztos nem folyás.
2015. nov. 6. 12:31
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis ott vagy, akkor tőlük kellene megkérdezni, hogy mire számíthatsz. Gondolom ha koraszülés veszélye fenyeget, akkor nemcsak megfigyelnek, hanem adnak pl. tüdőérlelőt.
2015. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm 28 hétre szült, neki is a vize folyt el. Nem lehetett visszatartani, annyira megrepedt. Van akinek regenerálódik, de ez ritka. Majd írd meg mi lett veletek.
2015. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A burok nem tud regenerálódni. Viszont attól, hogy megrepedt a burok és folyik a víz, még nem biztos, hogy meg is szülsz. Van, amikor sikerül visszatartani. Szülészeten dolgozom, van olyan kismama, aki már vagy 4 hete fekszik bent folyó vízzel. Természetesen ellenőrizni kell a gyulladásos paramétereket, kell antibiotikum, de szerencsés esetben vissza lehet tartani.
2015. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! Én is abban reménykedem, hogy ha hetekig kórházban kell feküdnöm, akkor visszatarthatják a szülést.

Kaptam Amniosense betétet, sokáig semmi nem volt rajta, majd nagyon picit, alig láthatóan elszineződött kékre. A használati utasítás szerint az magzatvíz vagy fertőzés. Nagyon ideges vagyok. Picit a hasam alja is hasogat, de méhösszehúzódásaim nincsenek (gondolom mert elég sok gyógyszert kaptam).

2015. nov. 6. 17:38
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen esetben (ha nem egyértelmű, hogy folyik-e a víz vagy sem), hüvelyváladékból prolaktint szoktak nézni.
2015. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Angol forumon olvastam egy kismama bejegyzeset. Fiatalabb terhes volt, mint most te es elfolyt a magzatviz, o biztosra tudta, hogy az ment el es az orvosok is megerositettek.

Csodak csodajara a fajasok nem indultak be, igy konkretan bent tudtak tartani a babat nagyon sokaig, csak komplikaciora szamitottak amiert viz nelkul volt a baba sokaig. Ugy emlekszem, hogy vegul nem volt semmi kulonosebb dolog.

Megnezem, hatha megtalalom neked a bejegyzest.


De remelem, hogy nalad nem magzatviz volt es minden rendben van.

2015. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Írj mindenképpen, hogy mi lett!
2015. nov. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
.
2015. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!