Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már valaki, akinek azt...

Volt már valaki, akinek azt mondta a szülész orvosa, hogy amiatt szakadt szét a szülőcsatornája, és a gátja olyan nagyon - hogy majdnem elvérzett - hogy ez azért van mert ilyen a bőre/szövete?

Figyelt kérdés

Szülés után mondta ezt a doktornő, hogy így is úgyis repedtem volna akármit is csinál, akármilyen szülési alternatívát is választok.

Ezt azért is rossz volt hallani, mert majd szeretnék kistestvért a lányomnak. És félek, hogy megint ilyen lesz a szülésem.



2015. jún. 17. 19:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Ha császároznak, akkor nyilván nem szakadsz.
2015. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%

Ez szimplán csak hazugság.

Javaslom átolvasásra, és ha nem tudsz angolul, kérd, hogy fordítsák le neked: [link]



A hanyatt fektetés, gyógyszerezett szülés, külső hasi nyomás mind-mind növeli a szakadás esélyét. NEM TE VAGY A HIBÁS, hanem a primitív személyzet, aki körülvett!!!

2015. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%

Én el tudom képzelni, hogy valakinek genetikailag olyan a bőrszövete, hogy egy ilyen hatalmas terhelést nem bír el beavatkozás/szakadás nélkül. Nekem nagy babám lett és nyolc öltésem a szülés végére. Mindenki megtett mindent annak érdekében, hogy ne így legyen, de tőlem húsz is lehetett volna, a lényeg a babám volt.


Primitívnek nevezni olyan embereket akik azért vannak, hogy te is és a babád is egészségesen távozzatok a kórházból szerintem nagyon szomorú dolog. Ez a természetes szülés illóolajokkal, aromaterápiával és meditációs zenével nagyon hangzatos mindaddig amíg nincs baj.... Csak épp a kisfiam nélkül jöttem volna haza, mivel ő nem élte volna túl a születést. Gondolkozni is kellene néha. És utána csodálkoznak sokan, hogy hogy viselkednek velük az orvosok. Egyébként én még mindig nem értem, hogy aki ennyire beavatkozás nélkül akar szülni az miért nem szül otthon?

2015. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

Nekem nem volt sem gyógyszer, sem hasi nyomás. Jó, elvileg fekve szültem, de gyakorlatilag nyomni felültem, a férjem fogta a fejemet. Mégis úgy szétszakadtam, hogy a doki vagy fél órát varrt, felért még egy szüléssel, azt hittem már nem bírom ki. A férjem hallotta is, hogy beszélték a szülésznővel, hogy ez elég durva volt. Rá is kérdezett, hogy mi legyen a második gyerekkel, a doki meg is lepődött, azt mondta semmi gond, összevarrt, nem lesz gond.

A második gyerekemet meglepően könnyen szültem, nem is szakadtam annyira mint elsőnek. Viszont nem akart elállni a vérzés, már mindenfélét adtak rá, de utána 2 napig fel sem bírtam kelni. Talán ezért volt?

2015. jún. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
persze, hogy van hozzá köze a szöveteknek. Nem egyformán rugalmas kötőszövettel rendelkezünk... nekem ha csak elfordítom a lábfejem, szakad a szalagom, tesómnak meg 3 ficama volt ( nem rándulás, ficam, helyre kellett tenni) minimális szalagsérülêssel... szülésnêl is ő járt jobban, pedig majd másfél kilóval volt nagyobb a fia ( és ő kapott oxit, én nem)
2015. jún. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is van köze a szövetekhez. Több beszámolóban is olvastam már, h vannak, akiknek az orvos alig tudta összevarrni a gátjukat, mert ahová csak beszúrta a tűt, egyből szakadtak a szövetek, ahogy húzta át a cérnát, akkor is. Mint amikor egy nagyon régi, foszladozó anyagot akarsz varrni.
2015. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
Igen, van ilyen! A műtétek után sem gyógyul mindenkinek egyformán a bőre. Van olyan típusú bőr, mely nyúlik, nem húzódik össze, terhesség után plasztikázni kell a gazdáját.
2015. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

"A hanyatt fektetés, gyógyszerezett szülés, külső hasi nyomás mind-mind növeli a szakadás esélyét. NEM TE VAGY A HIBÁS, hanem a primitív személyzet, aki körülvett!!!"


Mi alapján mersz te valakit primitívnek nevezni ismeretlenül???? Azért, mert olyan képzetlen vagy, mint a sötét éjszaka, nem másokra kellene ezt kivetíteni!!

Az angol rendszert meg inkább ne reklámozd, mert kevés annyi kuruzsló dolgozik Európában, mint ott.

2015. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Azért én úgy gondolom, hogy azzal, hogy rásegítettek a szülésre (oxitocin, kézzel tágítás, könyökkel kinyomás), azzal elősegítették azt, ami történt...

Amúgy meg a baba könyökkel előre jött ki. Tulajdonképpen így szántotta fel a hüvelyemet.

Amúgy meg 1,5 órán át varrtak és majdnem elvéreztem.


Nem hiszem, hogy egy szülésnek ilyennek kell lennie, és hogy nem kerülhető el...

2015. jún. 18. 14:58
 10/27 anonim ***** válasza:
46%
1% alatti az esély az ilyen sérülésre és az is a nem korrekt ellátásnak köszönhető. Igenis, a mai magyar szülészeti ellátás primitív. Az pedig, hogy hány baba sérült vagy halt volna bele a szülésbe, és mennyit hitetnek el az anyákkal az orvosok, két külön adat!
2015. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!