Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit és mennyit vigyek magammal...

Mit és mennyit vigyek magammal szülni?

Figyelt kérdés

-betét

-bugyi

-alvóruha

Ilyesmikre vagyok kîváncsi.


2015. nov. 8. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább több mint kevesebb. Előre nem lehet tudni milyen erős lesz a vérzésed, én pl készültem sok tenával, a felére nem volt szükség. Bugyit én eldobhatot is meg rendeset is vittem (de csak vagy 3-at) de a gyengébb vérzés miatt az eldobhatobol 1et használtam el így pedig még kellett behozatni bugyit. 2x zuhanyoztam naponta és hát így baleset nélkül is kellett 2 naponta de ha meg erős a vérzés akkor könnyebben lehet baleset is. Alvóruhára is vonatkozik ez. Ráadásul nem tudod mennyit kell bentlenni, én 6 napot töltöttem ott, volt aki 3-at és volt aki 8-at.
2015. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Betétből 2 csomaggal vittem (de már nem emlékszem, hány db volt benne), hogy legalább 2-3 óránként tudjam cserélni. Bugyiból napi 2-vel számoltam, hátha összevérzem, de semmi bajuk nem lett. Hálóruhát majdnem minden este tisztát vettem fel, mivel kánikula volt és izzadtunk a kórteremben.
2015. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én naponta 1-2 bugyit és napi egy alvóruhát összevéreztem. Pedig az első napokban Tena betétet használtam.
2015. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mit és mennyit adnak a kórházban.


Magára a szülésre nekem nem kellett volna semmit se vinnem.

Kórházi hálóingben vajúdtam, másik kórháziban szültem, az őrzőben megint kaptam egy frisset. Zuhanyozáshoz adtak fertőtlenítő tusfürdőt és törölköző se kellett.


Miután lekerültem a gyerekágyas osztályra, onnantól viseltem a sajátomat.

Nadrágpelenkát és betétet is vittem. A pelenka vált be. Nem ázott át, nem véreztem össze semmit, kényelmes volt, nem nyomott sehol. Sajnos egy csomag kevés volt ( [link] ), így a betétre (tena) is ráfanyalodtam, borzasztó volt. Rögtön összevéreztem a hálóingemet, nyomta a gátsebemet, beleragadt.


5 napot voltunk bent, 4 hálóinget fogyasztottam (nyári 40 fok), 2 csomag pelenka kellett volna.

2015. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a korházat mit fogsz kapni.


Èn szülni egy nyári ruhát sima, pamutot vittem be, mert hosszabb vajúdásnál elküldenek sétálni. Betétet mind a vajúdás idejére mind a szülés utánra adnak, hálos bugyival.


A gyermekágyas idöre vittem egy pizsamát(mivel sörön cseréltem betétet nem lettvéres, ha meg az lett volna a férjem hozott volna be másikat). Ès nappalra mint otthon melegítö, könnyü poló.

2015. nov. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenből sokat. Ez a 3 dolog, amiből a legtöbbre lesz szükséged. Minimum 3 napig bent leszel. Szülés után a betétet 2-3 óránként szokták cserélni, szóval abból kell bőven. A bugyit és a hálóinget úgy számold, hogy ha véletlenül véres lesz, akkor is legyen váltás. De ha közel laktok a kórházhoz, akkor a párod úgyis tud bevinni még, ha elfogy a tiszta.
2015. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!