Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gerincbe történő érzéstelení...

A gerincbe történő érzéstelenítésnek lehetnek-e valamilyen mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezném, akiknek volt már ilyen formában történő császármetszésük, és főleg hosszabb távú mellékhatásokra gondolok, amelyek nem múltak el pár nappal vagy héttel a műtét után, hanem mondjuk évekkel később is jelentkezhetnek.
2015. nov. 16. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Természetesen, mint minden beavatkozásnak, ennek is lehetnek mellékhatásai. Alá is fogod írni a nyilatkozatot, miszerint vállalod a kockázatokat. Ott fel lesz sorolva, de megkerestem neked neten is:


[link]


Nem sorolnak konkrét hosszútávú szövődményeket, érdekes. Fura. Pedig biztosan vannak, csak valahogy ritkák lehetnek.

2015. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első után semmi, második után még 3 évvel is volt olyan l időváltozáskor mikor fájt, az első 2évben annyira érzékeny volt,hogy ha ha a férjem végigsimította a hátam és a helyéhez közeledett önkéntelenül is elhúzódtam,nem tudtam elviselni ha hozzáérnek, mm-re pontosan szinte éreztem,hogy hol szúrtak meg. Most már (4éve) nincsenek ilyen panaszaim sem.
2015. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Lehetséges szövődmények: hypotenzio, totális spinális anesztézia, poszt-spinális fejfájás, vizelet retenció, toxikus tünetek, neurológiai szövődmények (parézis, spinális neuropátia, a. spinális anterior szindróma, adhezív arachnoiditis, térfoglaló elváltozások: hematóma, tályog)



Forrás: [link]

2015. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg ha leforditanad magyarra, utolsó, mert nem mindenki van otthon az orvosi latinban
2015. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fejfájás. Ès gerinc fájdalmak.ha jön a front èn kèsz vagyok. 2császárom volt 3x böktek.
2015. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm szült így, 3-nak maradandó fejfájása lett (5 év után is erős fejfájással küzdenek), 2-nek derék-hát fájása. Én iszonyatosan féltem attól hogy ilyet kell majd kapnom, szerencsére megúsztam.
2015. nov. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem az érzéstelenítés után tarkófájdalmam volt, alig tudtam mozgatni a fejem. Valamint kitágult a húgyhólyagom, úgy jöttem haza a kórházból, mint egy 6 hónapos kismama, az egész hasam egy nagy hólyag volt. Azt hitték hólyaghurut, ha csináltak volna egy ultrahangot még a kórházban, azonnal kiderül, ehhez képest varratszedéskor tűnt fel a dokimnak. Kaptam hólyagösszehúzó gyogyit, az gyorsan hatott, viszont a tejcsimet fejnem kellett és ki kellett dobnom, így aztán nem is jött meg soha rendesen, 3 hónap után teljesen elapadt. A hólyagom egyébként azóta sem tökéletes, sokszor felfázom, ami azelőtt nem volt jellemző.
2015. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Ezért nem fogom meg engedni soha, hogy a gerincemet megszúrják.

Anyukámnak 3szor szúrták mert sehogy se találták el jól...

2015. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, rengeteg mellékhatása lehet, sajnos... Ahogy már az előttem szólók is elmodták. Annyival egészíteném ki, hogy nem csak post spinális fejfájás létezik, hanem post epidurális is. Én hüvelyi úton szültem, és 3 hétig volt fejfájásom. Az első héten nem tudtam felkelni az ágyból. A második héttől már ki tudtam menni a mosdóba egyedül, de amúgy feküdtem egész nap. Nem sima fejfájást kell elképzelni. Akinek volt az tudja miről beszélek :( Utána még egy hónapig szédültem, a szúrás helye kb. fél évig fájt. És hozzá jött az éjszakai kézzsibbadás, fájdalom, ami azóta sem múlt el. 2 éves és 3 hónapos a kisfiam. Januárra várjuk a hugicát, ez alkalommal kihagyom az EDA-t. :)
2015. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Két természetes után a 3. császár lett (faros ikrek). A szúrás helye hetekig be volt gyulladva, k9nkrétan olyan volt mint egy pattanás, ami újra és újra begyulladt, gennyes volt, nem tudott gyógyulni. Úgy a 4.hónap tájékán kezdett múlni a derékfájás, addig sokszor fájt minden mozdulat.
2015. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!