Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kicsit hülye kérdés, de...

Lehet kicsit hülye kérdés, de mit csinálnak az orvosok miután meg van a baba?

Figyelt kérdés
Itt arra gondok, hogy ugye megszültük a babát, de utána mi lesz? Azt tudom, ha volt gátmetszés, vagy repedés, azt összevarrják. De például a méhlepénnyel mi lesz, mert ugye az nem marad bent. Februárban fogok majd szülni, első baba és iszonyatosan félek tőle.. :( Valahogy még mindig nem tudom elképzelni, hogy végigcsináljam ezt a dolgot.

2015. nov. 25. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a méhlepényt is megszülöd.
2015. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megszülöd a babát, megszülöd a méhlepényt,(de ez már csak apróságnak tűnik ott), ellátnak téged.
2015. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A méhlepény simán kicsusszan egy utófájás alatt.

Tényleg semmiség.


Az hogy pontosan mi és hogy történik, nagyon helyfüggő, hogy mennyire medikalizált a szülésed, vagy inkább természetes. Hogy csak a szükséges beavatkozásokat végzik, Veled és a babával, vagy egyebeket is...

Szóval ezekről helyben érdeklődj, ha van orvosod akkor nála.

2015. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat császár is. Az enyém is természetes szülésnek indult, végül műtő lett belőle. Miután kiemelték a babát és mosdatás után pár pillanatra behozták, leginkább arról beszélgettünk, hogy milyen nagy lett és mennyire éhes vagyok, közben a dokim "kitisztított" és összevarrt. Ezután átvittek az őrzőbe, ahova ugyancsak bejött az orvos és elmondott minden lényeges információt a következő napokat illetően.
2015. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Megszületik a méhlepény is.

Én 2-szer szültem, nem kellett megszülnöm, hanem magától kicsusszant. Akkor megnézik, hogy minden darabja megvan-e, illetve áttörlik a méhet. Na, az "kellemes" dolog, majdnem leugrottam az ágyról, hogy hagyjanak végre békén.

De ettől már ne félj!!!! :D Ha kint van a baba, a nehezén túl vagy. :)

2015. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha minden jól megy, akkor egyszerűen megszülöd a méhlepényt is. Nekem ez annyira egyszerűen ment, hogy észre se vettem. Utána összevarrt a doki, még kaptam egy kis oxitocint közben, hogy összehúzojon a mméhem, de az már nem okozott semmilyen fájdalmat, meg összevarrt a doki. Nálunk nincs méháttorles, kaparás stb minden esetben, csak ha bent marad a méhlepény egy darabja vagy nem áll el a vérzés.
2015. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hármat szültem, sosem "törölték ki a méhem", szóval tényleg kérdezz utána helyben.
2015. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztosan végig fogod csinálni! De azért a teljesebb információ miatt: megszületik a baba, olyankor őt elviszik rendberakni, felöltöztetni, apuka is a babával megy. Aztán szerencsés esetben kicsusszan a méhlepény, de sajnos előfordulhat, hogy nem jön ki olyan egyszerűen. Nekem kétszer nem volt probléma, egyszer nem akart jönni, erre az orvos a kezével belenyomott a gyomorszájamba, és már kint is volt, igazából nem fájt. De ritka esetben előfordulhat, hogy még ennél is nehezebben jön ki. Utána megnézik, maradt-e bent bármi, ha szükséges akkor azt kiszedegetik, és ha szükséges akkor varrnak. Ez a része nem nagyon fáj, inkább kellemetlen. Nekem azért volt rossz, mert úgy éreztem, "már megszültem a gyereket, hagyjanak már békén", de sajnos ezen is túl kell esni. Mikor mindennel végeztek, odaadják Neked a babádat.
2015. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én beleestem a peches 0,005 százalékba, akinek az istennek se vált le a méhlepény. Tépték, küretkanállal kaparászták, végül elaltattak és úgy pucolták ki.


A méhlepény egyébként egy hűtőbe kerül és átküldik utólag szövettanra.

Szülés előtt volt egy vicces esetem: kenetvételre mentem be a szülészetre. Dokim szabin volt, egy rezidens doktornő vette le a kenetet. A vizsgálóban megláttam egy hűtőt, rajta "PLACENTA" felirattal.

Csodálkozva rákérdeztem, hogy abban tényleg méhlepényeket tárolnak?

Mire az orvos még inkább csodálkozva visszakérdezett, hogy orvos vagyok-e, hogy tudom, hogy mit jelent a placenta szó... Nem, csak bejártam biológia órára meg tudok angolul. :)

2015. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

En ketszer szultem es egyszer sem valt le rendesen a lepeny. Az elso szules utan tobbet kinlodtam azzal, mint a babaval, nagyon nem akart jonni. Vegul jott, de szules utan egy hettel meg kijott egy darab. Nem is ertem hogy nem vettek eszre...

Masodik babanal meg egy resze kijott nagy nehezen, egy resze bent maradt. Mivel ezzel egy csomo ido elment, nekem meg nem volt eda bekotve, igy kuret volt ebren. Nem reszleteznem.

Szeretnenk harmadikat, magatol a vajudastol nem felek, de a meglepenyes dologtol mar most futkosna hatamon a hideg.


De emiatt ne aggodj, mert ez magyon ritka. Anyukamon kivul nem ismerek mast, akinek ilyen gondja volt.

2015. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!