Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csinálnak veled közvetlen...

Mit csinálnak veled közvetlen a szülés után? Meddig kell feküdni utána? Veled lehet a baba?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk rögtön szülés után odaadják a babát, majd elviszik, megmérik, megtisztítják, felöltöztetik. Addig, összevarnak, ha volt gátmetszés, ugye még a méhlepényt is meg kell szülni, ha magától nem jön ki, aztán visszaadják a babát, mellre teheted, de aztán megint elviszik. Engem mind a két szülésemnél még 1 órát megfigyeltek, a vérzés miatt, minden rendben van-e? Addig tulajdonképpen feküdtem és vártam a szülésznőt, hogy ok, mehetünk zuhanyozni, majd a kórterembe.
2013. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha szükséges varrnak, aztán fekszel a babával együtt a szülőszobán 2 órát, annyi a megfigyelés.
2013. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi. és ha apás szülés volt akkor bent maradhat veled a párod a megfigyelés alatt miután rendbe raktak stb?
2013. dec. 18. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, velem végig bent volt!
2013. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szülés után rád teszik egy picit, aztán mossák, öltöztetik, apgart csinálnak. Közben még meg kell szülni a méhlepényt. Utána megnézik, hogy minden oké -e bent, ha kell varrnak. Utána még 2 órát a szülőszobán kell tölteni, ha kell pl. mert nagyon vérzik a méhed, kapsz oxitocint. Velem ott volt végig a baba. Aztán a szülésznő levisz a szobába. Általában ekkor elviszik a picit éjjelre, hogy tudj pihenni, de ha nagyon jó állapotban vagy és annyira nem vagy fáradt, akkor veled is maradhat, persze csak akkor ha neki sem lett semmi baja és nem kell inkubátorba tenni, vagy megfigyelni. Van olyan kórház, ahol szülés után pár órára inkubátorba teszik a babát és addig nem lehet veled.
2013. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem is bent volt a férjem a "rendbetétel" után a szülőszobán.
2013. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az jóó :) köszi
2013. dec. 18. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
engem császároztak.amikor kivették a picit akkor egyből elvitték lemérni aztán vissza hozták pár pillanatra még megnéztem. 13h-kor császároztak és 18h-kor vittek le a szülészetről és akkor hozták ki 1órára majd utána csak reggel és onnantól végig.
2013. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!