Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen homeopátiás készítményt...

Milyen homeopátiás készítményt szedtetek, hogy segítse a szülést? Hogyan alkalmaztátok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:

37. héttől: Chaulophyllum ch15 2*5 golyó, ez segíti a méhszáj puhulását, és majd a tágulást, Arnica montana ch15 2*5 golyó, ez vérzéscsillapító, ezt még szülé után is szedtem 1 hétig.

Fél(!) óra alatt megszültem a kislányom, és csak 3 napig véreztem utána, gátsebem 1 hét alatt gyógyult.

Én ajánlom, ártani nem fog semmiképp.

Egy fiolában 100 db golyó van, és 595 ft.

2010. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pár fontosság a szülésre:

32. héttől Ezt a 34-36.héttől is el lehet kezdeni, de akkor már naponta kell csinálni!

Gátmasszázs-olaj: 50 ml Orbáncfűolaj (1800-2200Ft) ennél olcsóbb és ugyanilyen jó az orbáncvirágolaj is, de annak annyira erős piros színe van, hogy megfogja a ruhákat) Az esti fürdés után 3-5 percen át kell masszírozni a hüvelybemenet és a gát környékét (tegyél magad alá egy olyan törülközőt, amit nem sajnálsz összekenni). Ha egy órára gondolsz, akkor a 10 és 2 óra közötti U alakú szakaszt kell masszírozni.

A DM boltban a WELEDA márkájú gátmasszírozó olaj is nagyon jó.


36. héttől

Elkezdjük a homeopátiás szereket szopogatni, melyek a méhszáj tágulását segítik elő. A homeopátiás szerekről tudni kell, hogy elektromos készülékek és mobiltelefonok közelében elveszítik az információtartalmukat, azaz tönkremennek, ezért ezektől legalább 1m távolságban kell őket tárolni. Kézzel nem szabad a globulikat megfogni! Kávéivás és fogmosás a szopogatás körüli időben ne történjen (legalább fél óra különbség legyen közte!)

Caulophyllum C30 ezt úgy kell szedni, hogy a

36. héten heti 1X5 golyó (hét 4. napja)

37. héten heti 2x5 golyó (a hét 2. és 5. napja)

38. héten heti 3x5 golyó (a hét 2. 4. 6. napja)

39. héten heti 4x5 golyó (a hét 1. 3. 5. 7. napja)

40. héten heti 5x5 golyó (a hét 1. 3. 4. 5. 7. napja)

41.héttől pedig naponta 5 golyó

Persze a napokat megváltoztathatod, ez csak ajánlat, a lényeg, hogy a heti adagot elosztva bevegyed.


Cimicifuga C30 szülőszobára!

Mikor megindulnak a fájások, a vajúdás és rendszeres fájások vannak, és nem hat a Caulophyllum, akkor ezt kell szedni, negyed óránként 5 golyót.


Málnalevéltea

Naponta 1-2 x 1 vagy 2 csészével meginni ez segít felpuhítani a méhszájat. (fél –1 litert) Ízlés szerint lehet ízesíteni.


Szülés után pedig az Arnica Montana CH30-at kell szedni 2-4 napig, napi 2x5 golyót. Ez segíti a sebgyógyulást. (császár és sima szülés után is jó.)


Ezt az útmutatót a szülésre kaptam a szülésznőtől. A szülőszobán a vajúdásnál nekem elég volt a Caulophyllum is, sőt nagyon is hatott!

első babám így 3óra alatt lett meg!

Könnyű szülést kivánok!

2010. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Mindenképpen szedni fogom, mert alkalmazom ezeket a készítményeket a mindennapi életben is. Szerintem használnak.
2010. márc. 25. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem homeopátia,de alternatív gyógyászat.Nekem ez segített:

Egy kínai talp-és tenyér masszázs könyvben olvastam,hogy a tenyéren,és az ujjbegyeken vannak olyan pontok,melyeket masszírozva elő lehet segíteni a szülés megindulását,illetve gyorsabb lefolyását.

2 sűrű fogú kis fésűt vettem a kezembe,és a leírtak alapján masszíroztam vele a tenyeremet,szorítottam a fésűt,de csak annyira,hogy ne fájjon.

Aztán az ujjaim felé fordítottam a fésű fogait,és úgy is szorítottam.1-1 percig felváltva csináltam pár napig,és láss csodát elfolyt a magzatvizem,és 5 óra múlva megszületett a kislányom.

2010. márc. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt a masszázs technikát honnan lehetne megismerni? (net, könyv)
2010. márc. 25. 16:11
 6/6 anonim ***** válasza:
off: 15:46-os leírnád honnan szerezted az infót,hogy utánaolvashassunk?Szerintem többünket érdekelne! Vagy legalább pontosan lépésről lépésre,hogy hogy kell. Köszi
2010. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!