Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatok a dunaújvárosi...

Tapasztalatok a dunaújvárosi szülészetről? Elsősorban 2012 után szültek tapasztalata érdekel. Elkeseredett kalocsán szült 5 hós kisfiú anyukája

Figyelt kérdés

Ami érdekel: természetes szülés, milyen vajúdási testhelyzetet engedtek nektek, szülni csak fekve lehet-e, második vagy többedik babábál gátmetszést végeznek-e, illetve ha kéred, hogy nem akarsz gátmetszést, tényleg figyelembe vették, vagy csak rábólintottak, hogy "persze, persze kismama, úgyis az lesz, amit mi akarunk", mennyire tájékoztattak arról, hogy éppen mit csinálnak (burokrepesztés, oxitocin, ujjal tágítás, illetve hogy állunk a szüléssel, mikor bújik ki). Mennyire volt céljuk, hogy minél hamarabb kint legyen a baba, csak mehessenek már haza. Mennyire irányíthattátok a szüléseteket (nem kérsz beöntést, fel akarsz kelni az ágyról, pisilni akarsz kimenni, oldalra akarsz fordulni stb).

Illetve a születés pillanata után rátok tették a kisbabát, mennyi időre? Megpróbálhattátok szoptatni?

A vip szoba 2015-ben mennyibe került? Alap, hogy a kisbaba az anyjával együtt legyen napközben és éjjel is, vagy ki kell harcolni?

Van valaki rajtam kívül, akinek a varrás sokkal iszonyatosabb volt, mint maga a szülés? És ez a szülést követő 5 hónappal is kihatott a szexuális életére (fájó, feszítő érzés érintésre, együttlét alig megy)?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2016. jan. 5. 14:19
 1/1 anonim válasza:
Szia! 2014-ben szültem Dunaújvárosban. NEM fogadtam orvost, sem szülésznőt. De szerencsém volt mert mindketten nagyon rendesek, türelmesek voltak. Létezik szülőszoba látogatás, erre mi is elmentünk. Ott minden kérdésre választ adnak. Erről a látogatásról a védőnőt kell megkérdezned. De. Biztos, h csinálnak gátmetszés, ha nem kéred, akkor is, ez a protokoll. Van bordásfal, labda. Hagynak sétálni is. Hacsak nem vagy infúzióra kötve. Az én fiam császárral született de az operációt végző csapatról is csak jókat mondhatok, mert mikor a fiam megszületett ők mentek ki a fényképezőgépért és az első képeket ők csinálták rólunk. Szerintem, ha te is normálisan viselkedsz veled is úgy fognak, elmondanak mindent, segítenek stb. De az is biztos, hogy nem a szülő nő jóléte, kényelme és elvárásai a döntőek, hanem csakis a kisbaba egészsége.
2016. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!