Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak az epidurális, illetve gázos érzéstelenítésnek?

Figyelt kérdés
Már mindent elolvastam, mégsem tudom eldönteni, hogy ha szükség lesz rá melyiket válasszam.
2008. szept. 16. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
EDA után ugyan úgy,mint a spinális után kialakulhat erős fejfájás,gyógyszeresen lehet kezelni,de én átéltem és iszonyat rossz.Barátnőm gázzal szült.Ő mondta,(az is lehet hogy rosszul szívta),hogy a tolófájásokon nem sokat enyhített,de varrásnál nem voltak fájdalmai tőle.Viszont a szülésznője elmondása után tudja,hogy sok baromságot összehordott a hatása alatt.
2008. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Átírták a kérdésemet, tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2008. szept. 16. 14:10
 3/5 A kérdező kommentje:
:) Köszi. Valószínűleg akkor senkit nem zavar, ha hülyeségeket beszél.
2008. szept. 16. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Az EDAnál elméletileg nem érzed a vajúdó fájásokat,segíti a tágulást(állítólag),de a tolófájások a semmiből szakadnak rád,azokat megérzed,és hirtelen magas fájdalom nem jó.Mert érzéstelenítő nélkül van ideje a szervezetednek természeres fájdalomcsillapító hormont termelnie,és a fájdalom fokozatosan jön.

A kéjgáz kevésbé csillapítja a fájdalmat,de nem kell hozzá anesztes,és nincs megszabva,h csak x ujjnyi tágulás után lehet adni.

Én mindenféle fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig,és bőven ki lehet bírni,nem olyan szörnyű,mint a neten található rémtörténetekben mindenféle leírhatatlan kínról mesélnek.Azt ne feledd,h az egész fejben dől el.Ha te akarod és várod ezt a gyereket,meg akarod szülni,akkor már fél siker.

2008. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sokat segítettél. Alapból én is úgy állok hozzá, hogy nem akarok fájdalomcsillapítást. A rémtörténeteket, pedig inkább el sem olvasom. :)
2008. szept. 16. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!