Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál ha rosszul adják...

Császárnál ha rosszul adják be az epidurális érzéstelenítőt és nem hat? Történt már ilyen?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom hogy aki hüvelyi szüléshez kap edát, annak rosszul adták be és így is fájt. Vagy rosszul időzítették. De mi van ha ez császár esetén történik?? Bele sem merek gondolni...
2011. okt. 29. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen nincsen, mert császárnál gondosan ellenőrzik, hogy el érzéstelenedett e az illető vagy sem.
2011. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Császárnál spinális érzéstelenítő van. Ott deréktól lefelé teljesen érzéketlen lesz minden. Nekem mikor beadták, a műtősfiú elkezdte birizgálni a hasam egy vattával, vagy mivel és folyamatosan kérdezgette, hogy érzem-e. Mikor már nem éreztem, akkor kezdtek csak hozzá. Barátnőm nem zsibbadt, tőle nem kérdezgették, ő szólt, hogy érzi, ahogy vágják, rögtön el is altatták.
2011. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor altatás jön a második lépésben.
2011. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elvileg hozzá sem kezdenek a műtéthez addig, amíg bármit is érzel. Ezt többször ellenőrzik. Nem is értem, hogy fordulhat olyan elő, hogy nekiállnak vágni kérdezés nélkül. Mellesleg én is paráztam, hogy érezni fogom, de azon kívül, hogy húznak-vonnak, fájdalmat nem éreztem.
2011. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon sokszor ellenőrizték, hogy érzek-e valamit császár előtt.
2011. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálam nem hatott. Mondtam a dokinak, hogy érzem a fájásokat. Azonnal altattak.

Teljesen megbizonyosodnak róla, hogy hatott-e az érzéstelenítő. Ha nem hat, akkor altatás, de csak úgy durr bele és nyissz, nem vagdosnak. Úgyhogy nyugi emiatt. :)

2011. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehet ebből elhinni,de kb. másfél éve olvastam itt egy választ,amiben az volt hogy az anyuka igenis érzett sok mindent,fájt neki,sőt még mozogni is tudott,és 5 en kellett hogy lefogják őt a műtőasztalon...Ez a történet olyan hatással volt rám hogy még be sem értem a korházba de már közöltem hogy altatást akarok....
2011. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát sajna egy nagyon jó barátnőm is hasonlóan járt, igazából mindent érzett, csak tompábban, mondták neki, hogy tartson ki, amig kiszedik a babát, utána rögtön bealtatták. De mondta, hogy borzalmas volt. :(

Az érzéstelenítő hatása egyébként 5óra mulva teljesen elmult belőle.

2011. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig van ilyen hogy rosszul adják be. ismerős csajszi is így járt. Mondta hogy még érzi a lábát, de nem hittek neki. vágtak és ő elkezdett ordítani, azt hitte belehal a borzalomba, a fájdalomba. azonnal altatták. ezek után azt mondta, soha többé nem akar újra gyereket! :(
2011. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Engem 4x szúrtak meg, de a doki BE SEM TUDTA ADNI!!! az érzéstelenítőt, így altatni kellett. A késlekedés (sürgősségi császár) és a + altató majdnem a babám életébe került.
2011. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!