Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Használt itt valaki Epi-no...

Használt itt valaki Epi-no készüléket? Milyen eredménnyel?

Figyelt kérdés

1. Hanyadik héttől hány cm-ről hány cm-re sikerült növelni?

2. Végül hanyadik héten mennyi fejkörmérettel született a baba?

3. Adtak időt a kitolásra, tágulásra?

4. Sikerült elkerüni a gátmetszést?


35 hetesen 4 cm-ről kezdtem és másfél hét alatt 8 cm-re növeltem a gát tágulását egy a honlapjukon található szülésznő által javasolt tréning sorral (ez nagyon bevált). A lényege 3x10 perc: minden 10 perces edzés alatt folyamatosan növelem a balon méretét, miközben folyamatosan a gátizmaimmal nyomást gyakorolok rá, tehát, mozgatom a gátizmaim. A gát egy órán belül teljesen visszaállt az eredeti méretére. A cél a 10 cm.


A saját szülésznőm azt mondja, hogy jó a gyakorlatsor és ezt gátmasszázzsal nem lehet elérni, de csak akkor lesz eredményes, ha lesz idő a kitolásra (legalább fél óra). Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.



2016. jan. 7. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Huuu en biztos nem hasznalnek ilyet.Az utolso idokbe teljesen elfogadhatatlan lett volna szamomra h barmit feldugdossak.Ez nekem nagyon abszurd.Akinek jol mukodik a teste,izmai semmi gondja nem lesz es a dolgok alakulnak szepen a maguk sorrendjeben.Ez a mesterseges tagulas nem ugyanaz,mint a szulesi tagulas....Valamint gatmetszest minden elso szulesnel csinalnak(jobb a repedesnel) Meg sem ereztem es a vagas kb 1cm volt,3nap mulva mintha nem is szultem volna.Nekem 20perc volt a kitolas,surgettek koldokzsinor tekeredes miatt.Belso varrat nem volt,gatmetszes alig.
2016. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Nem biztos, hogy a gátmetszésről mindenkinek ilyen pozitív a véleménye...

Tudod, a gátmetszésről nemcsak a szülő nők véleménye tér el, hanem manapság az orvosoké is (olvasni kell angolul is!). Ha a trendeket nézzük, akkor várhatóan Magyarországon is így lesz pár éven belül.

Máskülönben nem Magyarországon hallottam róla, hanem külföldön, ahol orvosok és szülésznők dolgoznak vele, ajánlják a szüléfelkészítő tanfolyamokon (Németországtól Hollandián keresztül Ausztráliáig). Na, és sok minden mást is az aktív felkészülésre. A fórumok szerint elég jók az eredmények, ezért fektettem bele.

2016. jan. 7. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Ertem...Igen eleg elteroek a velemenyek.En inkabb mellette vagyok,mint ellene.Hidd el megvaltas az a kis vagas amikor erolkodsz h kijojjon a baba.Sokkal kevesbe terheli meg a szervezetet szerintem,mintha nyulik,feszul a bor.Pl nagyon gyorsan visszakaptam a szules elotti onmagam odalenn.Sztem gatmetszes nelkul jobban kitagul az ember odalenn es az esely megvan a repedesre
2016. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Ez nekem nagyon abszurd.Akinek jol mukodik a teste,izmai semmi gondja nem lesz es a dolgok alakulnak szepen a maguk sorrendjeben."

Amúgy elég fura nekem is, amit írsz.

A nők többsége elfogadja, hogy a terhesség és szülés teljes kontroll alatt és aktívan zajlik. Ez a medikalizált oldala. Számtalan beavatkozással, akár a szülés alatt is.

Aztán sokan csinálnak gáttornát és gátmasszázst is a gát rugalmasságának növelésére. Helyesen használva ugyanez a cél (pelvic floor trainer). Lézőgyakorlatokat tanulnak, akár homeopátiát alkalmaznak, málnalevél teát isznak, fórumokon és interneten tájékozódnak, tanulnak stb. Tehát, van egyoldalú a kontroll és aktivitás, ami nekem nagyon szimpatikus.

Én Kegelt is csináltam régen, illetve más gáttornát, emiatt aztán valószínűleg jók az izmaim, de nem merném senkinek azt mondani, hogy bízza a jó szerencsére, mert van ahol majdnem egy császárral ér fel a gátmetszés, repedés és szövődményei.

2016. jan. 7. 14:19
 5/11 A kérdező kommentje:

"Sztem gatmetszes nelkul jobban kitagul az ember odalenn es az esely megvan a repedesre"

Azokban az országokban, ahol a lassú kitolás, gátvédelem medikalizált környezetben elvárás egyértelműen más a hosszútávú szövődményekkel (maradandó kitágulás) kapcsolatos tapasztalat. Pl. Hollandia. Nekem (igaz gáttornás múlt mellett) 8 cm-ről egy órán belül visszaáll minden.


Na, de ez csak a gát...A baba míg eljut addig, sok mindenen keresztül kell menjen (méhszáj tágulás, medencecsontok).

2016. jan. 7. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Erről az egyik pumpás dildónk jut eszembe. :-) Nagyon szeretem, de nem napi fél óráig és 8 cm-re felfújva. :-) Én értem, hogy valaki szeretne gátvédelemmel szülni, de ezt biztos nem csinálnám sohasem. A gátmasszázs még csak-csak, de ez? Napi fél órára ennyire kitágítani a hüvelyt nekem már sok, pedig tőlem a durvább ujjazás sem áll messze, de azért ésszerű határok között. Nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy hetekig nyújtani a medenceizmokat egészséges. Lehet, hogy a gátmetszést elkerülöd, de kapsz helyette mást, pl. kitágult hüvelyt, méhsüllyedést stb. Nem mondom, hogy mindig kell gátmetszés, de van, amikor szükséges, és gátmetszés és gátmetszés között is van különbség. Nem mindegy, hogy mekkorát, milyen irányba vágnak, hogyan varrják. Nekem muszáj volt a gátmetszés egy gyerekkori sérülés miatt, de egyáltalán nem bánom. Én évek óta intimtornázok éppen a gyerekkori baleset miatt, éppen ezért is félteném az edzett izmaimat egy ilyen készülékkel leépíteni. Az, hogy adnak-e időt a kitolásra sok mindentől függ. Elsősorban az orvos szokásától és a baba állapotától. Ha bármi baj van, akkor szükség lehet a kitolás gyorsítására. De az is könnyen elképzelhető, hogy te szeretnél gyorsabban túl lenni rajta, nem elpihegni egy-egy fájást stb. Az sem biztos, hogy kapásból jól fogsz tudni nyomni és így tovább.
2016. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oké, értem, utánna olvastál, tájékozódtál az eredetéről, érted a működési mechanizmusát, van tapasztalatod, szakember vagy? Vagy csak a hasadra csapsz és megfogalmazol egy véleményt?

Véleményt nem, csak tapasztalatokat kértem, amit egy külföldi ugyanebben a témában indított fórumon meg is kaptam.

2016. jan. 8. 06:24
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Jaj,hagyjad már ezt a külföld dumát! Ott fogsz szülsz?? Mert ha nem,akkor kár ezen vergődni!

A metszéssel a sok nyúlástól kímélik meg a gátad,te meg nyújtod magadnak...

Az angolszász országokban nagy divat ez a gátvédelem már az első szülésnél,meg is van az eredménye (inkontinencia,hüvülyfalsüllyedés stb.)

Igen,olvastam!!!

2016. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Jopar ismerosom kulfoldon el.Londonba es igen ott nagy divat a gatvedelem,itthon meg nem.Nem kell ettol tartani,nem nagy dolog es kar ezen ennyit agyalni.Az a legkevesebb amjt eszre fogsz venni a szulesbol.Ez a keszulek durva.Semmi penzert nem nyujtanam magamnak,foleg terhesen.Es egy szulesnel annyi minden elofordulhat,lehetcertelme sincs.A tested tenni fogja a dolgat es,ha ugy latjak nem lessz gatmetszes,de,ha mast latnak lesz.Minden a te erdekedben tortenik.
2016. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha neked ez kényelmes és szerinted jó akkor használd nyugodtan.de én a 37 hét előtt semmit nem csinálnék nehogy kora baba legyen.


meg semmi nem garantálja hogy nem lesz császár a szülésed vége.

nekem az utolsó pillanatban eset le a pici szívhangja és s.császáros lettem.


szóval hiába minden mg bármi lehet. de kitartást.

2016. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!