Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felső burokrepedés, ha nem...

Felső burokrepedés, ha nem veszik időben észre, nagy bajjal járhat?

Figyelt kérdés

Nekem egyik doki azt mondta, hogy felső burokrepedést nem könnyű észrevenni, a másik doki meg azt mondta, hogy annak jól látható tünetei vannak, így észre lehet venni időben.


Tapasztalatok?



2016. jan. 13. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt leginkább te érzed, ha elkezd szivárogni a magzatvíz. Tény, hogy nem mindig könnyű eldönteni, hogy valóban magzatvízről van-e szó, vagy csak erősebb folyásról, de HVT-prolaktin vizsgálat segít eldönteni a kérdést.
2016. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi az a HVT prolaktin vizsgálat? Hol végzik, vagy ez általánosságban bármelyik terhesgondozáson kérhető?
2016. jan. 13. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ket szulesem igy indult..en eszre vettem :)
2016. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De felső burokrepedésnél állítólag csak szivárog a magzatvíz!


A "normál burokrepedés" (alsó) az, amikor folyik, mintha dézsából öntenék!

2016. jan. 13. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol elérthető és hol nem, klinikán dolgozom, nálunk van ilyen vizsgálat (nyilván indokolt esetben).

Az, hogy csak szivárog vagy "ömlik" nem csak attól függ, hogy hol reped meg, hanem attól is, hogy mennyire van beilleszkedve a baba feje, illetve hogy mennyire tágult ki a méhszáj.

2016. jan. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem felül repedt meg és ömlött...
2016. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És mindezek után hogyan alakult a szülésed, utolsó? Időre szültél? Volt-e bármi gond szülés közben?
2016. jan. 13. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!