Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogosan küldik el a kismamákat?

Jogosan küldik el a kismamákat?

Figyelt kérdés
A városomban volt kórház 2010-ig, én is ott születtem. Tönkretették, így a kismamák kénytelenek elmenni más városokba szülni. Egyedül a szakrendeléseket hagyták meg, ahol van fájás mérés. Viszont, ha látják hogy az én fogadott orvosom nem idevalósi, elküldenek abba a kórházba ahol ő rendel, és nem hajlandóak ellátni. Nem felháborító az, hogy utolsó hetes kismamákat így utazásra kényszerítenek? Van joguk elküldeni?
2016. jan. 16. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
A betegjogi képviselőnél tehetsz panaszt.
2016. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

mármint arra gondolsz, hogy van nst az sztk-ban, de ők elküldenek téged a választott orvosodhoz?

gen, ez íg szokott lenni, még budapesten sem mehetsz a területileg tartozó kórházba ha van választott orvosod aki másik kórházban dolgozik. nekem is így volt.

2016. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem ellátnak a helyi sztk-ban ilyen esetben is (de szerintem a belső kerületekben a kevés beteg, a nagy számú albérletező és az itt dolgozók miatt rugalmasabbak), de nem kötelesek ellátni.


Nekem a Kűtvölgyiben van a dokim, de az sztk az utcánkban van, így oda szoktam menni, ha problémám van (pl. fáj a méhem).


32hkm

2016. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2es vagyok, 3as, mondjuk ilyen esetben engem is elláttak! :)

én konkrétan az nstre gondoltam, imrében szültem, de jánoshoz tartozom, jánosba mehettem ha gondom volt, de imrébe kellett mennem a vizsgálatokra, erre értettem :)

2016. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!