Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jogosan háborodik fel és szól...

Jogosan háborodik fel és szól bele egy férj, ha a felesége császárral akar szülni?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körünkben van egy pár, ott akarja a férj "megtiltani" a feleségének, hogy kérje a császárt. Ebbe joga van beleszólni? Mi is beszéltünk erről és az én párom szerint ő a férj helyében ebbe nem avatkozna bele meg őt nem érdekelné.


Ilyen esetben mit lehet tenni?



2014. nov. 12. 19:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
14%
Igen, joga van, mert a gyerekéről van szó. A császármetszés nem a legjobb születési mód a gyerekének, így had legyen már joga beleszólni! Az, hogy a férjedet nem érdekelné, hogyan érkezik a világra a gyereke, sajnálatos. Ettől még ez egy életre szóló fontos élmény, és egyáltalán nem mindegy!
2014. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen esetben mit lehet tenni? Ilyen esetben anyaként lehet viselkedni és meg lehet szülni a babát, mert a baba érdeke ezt kívánja meg.
2014. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
17%

[link]


És ez csak egy kiragadott példa.

2014. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Milyen a helyzet, miért akar császárt a nő, milyen stílusban "tiltja meg" a férj. Ha pl én csak azért szeretnék császárt, mert félek a természetes szüléstől, de orvosilag nem indokolt, a férjem meg azt mondaná (szépen), hogy szerinte ne, mert az veszélyesebb, akkor nem venném rossz néven tőle.

Ha durván leszólna, hogy eszembe ne jusson, mert ő megtiltja, akkor az már más, és nem tetszene, mert nem megbeszéli, hanem parancsol, és azt nem szeretem. Azért csak az én testem.

2014. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
55%
Utána meg az lesz a kedves férj baja hogy tág lesz a p***.
2014. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
21%

Ez butaság, a férje szerintem sokkal tájékozottabb, illetve működnek a megérzései. A császár nem a menekülőút a szüléstől való félelem miatt, hanem életmentő műtét. Nem véletlenül. A férjem azt mondta, hogy milliárdnak sikerül, nekem is fog, én is féltem, de a császártól is mondjuk.


Ilyen esetben azt lehet tenni, hogy rábízza magát az orvosára és bárhogyan is sikerül a babát megszülni, örülni fog neki a végén, de ne kardoskodjon a császárért, mert épp akkor nem rosszabb, de utána bizony rosszabb és tovább is.

2014. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon vacilláltam a császár és a természetes között. Férjemet kértem, hogy foglaljon állást. Ő mereven elzárkózott tőle, mondván nekem fog valamim nagyon fájni és ő ebbe a döntésbe emiatt nem akar beleszólni. Döntsem el én, szóljon bele szakember, ő nem tud és nem is akar.


Végül természetes út lett, bár amennyi komplikációval járt, egyszerűbb lett volna a császár (kishíján mindketten ott maradtunk).


Ha ilyenben, ráadásul parancsoló módon bele akart volna szólni, akkor már egyedülálló anya lennék.

2014. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
99%
Az első szülésem sürgősségi császár lett. Most készülünk a második szülésre. A férjemben (és persze bennem is) olyan mély nyomokat hagyott az első szülés, és a komplikációk, az, hogy a fiunk életveszélyben volt, mondhatni ő zárkózik el teljesen a temészetes szüléstől. Van már időpontunk a progis császárra, de ha megindulna előbb, talán megpróbálnám simán. A férjem erre azt mondta, az én döntésem, természetesen akkor is mellettem lesz, de jobban örülne a császárnak.
2014. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Felháborodni nyugodtan lehet, ahhoz mindenkinek minden körülmények között joga van. De egy férjnek beleszólni abba, hogy a felesége testéből milyen módon kerüljön ki a gyerek semmiképp, ugyanis már rég nem azt az időt éljük, amikor a férj rendelkezik a felesége testével, akár övé a gyerek, akár nem. Más dolog, ha építő jelleggel tájékoztatja kedves nejét az esetleges hátrányokról, veszélyekről, de a döntés mindenképp a nőé ill. az orvosé.

Tévedés ne essék, természetes szülés párti vagyok, de korántsem mindenáron. Ha egy anya olyan szinten retteg a természetes szüléstől, hogy inkább egy szabdalással járó műtétet választ, azt gondolom, mindenképp jobb, mint kitenni a magzatot az anyai stressznek, illetve a stressz miatt fellépő esetleges szülési komplikációknak. Adott esetben az sokkal veszélyesebb lehet a babára nézve is, mint egy császármetszés. És mondom ezt úgy, hogy én sokkal jobban tartok egy ilyen beavatkozástól, mint a hüvelyi szüléstől.

2014. nov. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjemnek is megvan a véleménye mindkét szülési fajtarol de nem szól bele. . Nyilván én testem , én érzem. Ha valami baj lenne, akkor beleszolna, tanácsot adna, leultetne beszélgetni. . De tiltani? Ez nem ovi. .

34hkm

2014. nov. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!