Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik ma egy programoz...

Hogyan zajlik ma egy programozott császármetszés? Tényleg nem vágnak már izmot, csak félretolják? Minden esetben adnak katétert? A genny illetve a vér, tényleg egy zacskóba távozik egy műanyag csövön keresztül?

Figyelt kérdés
Ez mennyi ideig van bent? Spinális érzéstelenítősről tud valaki valamit?

2016. jan. 22. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az izmot nem tudom, ennyire nem avattak be, és nem kérdeztem.


Katéter lesz, persze. Jobb helyen már az érzéstelenítő után teszik fel, így nem lehet érezni semmit.

A zacsi is igaz, egy nap után szedték nekem ki, illetve én magamnak kitéptem véletlenül pisilés közben. De nem volt gond, mondták, hogy már kiszedték volna. Nem fájt, inkább az volt a rosszabb, amíg bent volt.


A spinális előtt kaptam a hátamba egy kicsi injekciót, így azt sem lehetett már annyira érezni. Inkább csak valami hideg-meleg érzet váltakozott, de ez már 5 éve volt, annyira nem emlékszem.

2016. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most mesélték el a kórházban (Kútvölgyi), hogy az én dokimnál hogy zajlik majd a műtét (33 hetes vagyok).


Már az új módszerrel műt, amit te is leírtál. A műtét 40 perc, spinális érzéstelenítőt kapok előtte, ülő helyzetben (az én dokim nem szívesen altat, csak ha indokolt).


Az első 5 percben kiveszik a picit, a férjem elvághatja a zsinórt, és elmehet vele, amíg engem összevarrnak, hogy nézze, ahogyan leméretegik, megmosdatják, vagy maradhat velem is.


Adnak katétert és infúziót is, és rám tesznek tappancsokat, hogy nézzék a szívverésemet (itt nem ujjra teszik, barátnőmnek ott volt). Utóbbi 24 órán át marad bennem. A műtét után 6 órával egy gyógytornász jön és végigkísér a folyosón, járkálunk, amennyit bírok.


Nincs előtte beöntés, viszont a műtét utánra egy 10 db-os vérhígítót fel szoktak írni, a protokoll miatt.


A vér és a genny eltávolításáról szerintem youtube-on nézz videót (egyáltalán nem gáz, pedig én nem szeretem a trancsírozást), írd be, hogy c-section, nagyon érdekes, ahogy rétegről rétegre keresik meg a picit és ahogy összevarrják, az is. Csodálatos a tudomány!:) De persze te ezt nem fogod látni:)

2016. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapja volt Nyíregyházán programozott császárom. Vágtak, adtak katétert (érzéstelenítő előtt, de nem fájt), a spinális érzéstelenítő beadása egy pillanatra fájt, de nem nagyon. Nekem nem volt ilyen műanyag csöves zacskó, de egy másik kismamának volt. Igaz, ő volt vagy 130 kg de nem tudom, hogy ez összefüggött e.
2016. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nézem a videókat :) Igazából nem is a műtéttől félek, hanem hogy utána mindenféle csövek fognak kilógni. Ezt nem értem, hogy aminek távoznia kell vérnek, illetve gennynek a sebből, az lehetséges ma már hüvelyi úton is , vagy mindenképpen bekötnek egy csövet a sebbe, és úgy varrnak össze? Majd gondolom 1-2-3 nap után kiszedik! ? Külföldön élek, kaptam papírt, hogy hogyan zajlik de egy kicsit zavaros, nem mindent értek.
2016. jan. 22. 17:55
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor elképzelhető, hogy "csak" a katéter illetve az infúzió?
2016. jan. 22. 17:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónapja volt! Kecskeméten, így azt tudom csak elmesélni, ott milyen.

Előtte nap kellett befeküdnöm. Aznap csak fájásmérés, gyors uh a dokimmal. Este hoztak kúpot, mondták rakjam fel hajnalban.

Reggel korán bekötöttek egy infúziót, le kellett vetkőznöm és betakarózva várnom. Jött a beteghordó, felvitt a műtőbe. A műtőben oldalra kellett fordulnom, az anesztes kitapogatta,hogy hova kell adni az érzéstelenítőt, majd szúrt. Azt hittem fájni fog, de nem is igazán éreztem. Lehet már az izgalomtól. Közben az egyik karomra vérnyomásmérőt tettek, ami végig mérte a vérnyomásom. Aztán áttettek a műtőágyra.Feltették a katétert. Ezt sem igazán éreztem! Fejem elé húztak egy "fóliát", így nem láttam semmit. Az anesztes végig a fejemnél volt. Kb. 15 perc után kivették a babámat, utána még kb. 30 percig "rendeztek"! Közben bejött a beteghordó, és elmondta a baba paramétereit. Mutatni, kb. 5 mp mutatták meg. Amikor vége volt visszavittek a szobába, és mondták,hogy kb. 6 óra múlva kell felállni. Két óra múlva hozták a fiam! Megfoghattam, apa is, fél órát kint volt, aztán elvitték. 5 óra múlva álltam fel, kivették a katétert, mehettem tusolni. Nekem zacskóm nem volt! Az első császáromnál sem!

2016. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok, remélem itt se lesz :) ez miatt nagyon ideges vagyok, szerdán lesz a műtét, de leghamarabb hétfőn tudom megkérdezni. Mindenkitől csak azt hallom, aki régebben szült, hogy az milyen rossz amikor ezzel a zacskóval kell sétálgatni, meg folyik a genny meg a vér bele (és akkor ez ki tudja hány napig...). Épp elég lesz, hogy az ember ennyire magatehetetlen, utána 6 órán keresztül.
2016. jan. 22. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan nem csaszarom volt, hanem mellplasztikam, de amire te gondolsz, az a drain cso lehet.

Elkepzelheto, hogy hasznaljak bizonyos esetekben csaszar utan is, de nem kell tole felni, mert semmi nem valami drasztikus dolog.

Egy pici, vekony cso (vegen egy kis zacskoval), ami kivezeti a bentrol a vert, savot, ami a szoveti irritacio miatt kepzodik. Nem rossz dolog, mert igy ez nem bent szivodik fel, hanem hamar tavozik. Sokkal kisebb a gyulladas eselye es hamarabb "megnyugszanak" a szovetek, a gyogyulast is felgyorsithatja.

Nekem mindket cicimnel volt mutet utan, masnap vettek ki, picit csipett, ahogy kihuztak, de egyaltalan nem veszes. Annyira pici lyuk van utana, hogy azzal nem is kell csinalni semmit, osszehuzodik magatol nagyon hamar.

Tudom, ez nem csaszar, de ha ezt rakjak be csaszar utan is, akkor emiatt tenyleg nem kell izgulni, nem faj.

2016. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, csak magyarul nem tudtam a nevét. Köszi a választ
2016. jan. 22. 18:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem tettek csövet a műtéti területre, nem tudom, hogy emiatt-e, de be is gyulladt. Újra fel kellett nyitni 2 naponta, és átmosta az orvos, emiatt mindig mennem kellett 2 naponta a kórházba. Kb-4 szer nyitotta meg, és mosta át. Nem fájt nagyon igazából csak a járkálás a kicsivel nem hiányzott, jobb lett volna a cső egy napig.
2016. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!