Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, akinek utólag komoly szövődmények léptek fel a császármetszés miatt? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
A héten olvastam azt a szörnyű szombathelyi esetet, ahol az a szegény 23 éves kismama embóliát kapott császármetszés után és a műtét másnapján szinte egyik pillanatról a másikra halt meg, és emiatt most eléggé ráparáztam a dologra. Jó eséllyel engem is császározni fognak. Tudom, hogy minden műtét kockázatos, de kíváncsi vagyok, hogy általában mekkora annak az esélye, hogy bármiféle szövődmény alakuljon ki. Mennyire ritka? Hány olyan kismama van itt köztetek, akinek a császármetszés miatt esetleg súlyosabb, komolyabb problémai lettek a későbbiekben? :S Pontosan mik ezek a szövődmények?

2016. jan. 15. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pont, hogy nem kellene olvasgatnod ilyen sztorikat, még ha végül jól végződtek is, csak feleslegesen paráznál. A fenti eset szomorú, de ritka, gondolj bele, nap mint nap hány gyerek születik császárral, csak erről nyilván nem számol be a sajtó, hisz ez a normális.


Ne ijesztgesd magad, inkább a pozitív dolgokra koncentrálj. Mondok is egyet: nekem három császárom volt, mindegyik komplikációmentes, gyors gyógyulással.


Hajrá!

2016. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudatlanság néha áldásos. Tényleg ne olvasgass ilyen dolgokat, mert csak idegesíted magad.
2016. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden műtét kockázatos, sőt, maga a szülés is (a természetes szülés is) kockázatos. De ennek nagyon kicsi az esélye. Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy autóbalesetet szenvedsz, vagy agyvérzést, infarktust, stb. Ha mindig azon gondolkodnánk, mennyi veszély fenyeget, akkor állandó félelemben telne az életünk. Nem érdemes...
2016. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Júj nem szabad olvasni SEMMIT a szülésről előtte!!!!!!!

Én simán szültem és néztem szülés-videokat...Hát nem kellett volna,na...Meg persze én is összeolvastam mindenféle borzalmas esetet.

Egy sima szülésbe is belehalhatsz! Meg elüthet egy autó. Az alsó szomszéd rádrobbanthatja a házat. Lelőhetnek Ahmedék a Mekiben. Ezer féle módon meg lehet halni.

2 barátnőm is császárral szült, semmiféle szövődmény nem lett!

Nyugi!

2016. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet, talán tényleg jobb, ha nem olvasok "rémtörténeteket". Köszönöm a biztatást! :)

Azt hiszem, ez lesz a legjobb. Megpróbálok inkább csak pozitív példákat olvasgatni és lehetőleg nem ijesztgetem magam ezzel.

2016. jan. 15. 13:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az altatásnak egy RITKA komplikációja. Nagyon-nagyon ritka, főleg alapvetően egészséges embereknél.


Arról nem szólt a fáma, hogy az általad említett kismamának nem volt-e esetleg alapbetegsége.



Mondok egy pozitív történetet, hogy műhiba után is lehet szerencsés a vége: Anyámnak a 60-as években (igen, akkori felszereltségben tessék gondolkozni!) abortusza volt. Utólag derült ki, hogy átlyukasztották a méhét. Végül a fertőzés miatt az egyik petefészkét kivették.

A lyukat mire felfedezték, már hozzánőtt a bélhez, nem mertek hozzányúlni, de papírt kapott arról, hogy meddő.


Aztán bő 20 évvel később mégis kihordott engem. Császármetszéssel születtem és neki se lett baja, se nekem.

2016. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én elsőkézből mesélhetek. 4 császárom volt. Az elsőnél volt szövődmény, konkrétan, hogy annyira összeszurkálták a hátam, hogy ma már gyógyszereken élek, mert annyira fáj, plusz a sok császár miatt nem érzem a vágástól köldökig a hasam. Együtt lehet élni vele. És az elsőnél, ha nem császár lett volna, meghalunk mindketten. A baba túl nagy volt, nekem meg a műtét után derült ki a leukémiám. A 3. Császárnál, ha nem veszik ki idő előtt, csak holtan láttak volna minket, mert megrepedt a méhem. Ezekhez képest semmi a komplikáció. Rktka, hogy előfordul. És hidd el, hogy könnyebb belőle felépülni, mint a rémtörténetek mondják. Nyugi. Semmi baj nem lesz. Pozitívan állj hozzá!
2016. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan hüvelyi szülésem volt, de az ismerőseim fele császárral szült, és egyiknek sem lett semmi szövődménye.

Embólia egyébként normál szülésnél is előfordulhat.

A szülés úgy ahogy van, veszélyes üzem, ezért kell kórházban szülni, ott gyakorlatilag 99,9% a túlélés esélye. :)

Könnyű szülést!

2016. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!