Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg befolyásolja a magassá...

Tényleg befolyásolja a magasság azt hogy meg tudjam szülni a babát?

Figyelt kérdés
140 cm vagyok, és az orvos azt mondta hogy nem tudnám megszülni, mert a magasság arányos a csípő méretével, ez igaz lehet?
2016. jan. 25. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Igen sajnos ez tényleg így van. Persze 100 %-ra semmit nem lehet kijelenteni csak a magasság alapján, de van egy ilyen összefüggés, igen.

Én 174 cm vagyok, és már a szülőszobán mondták hogy jó alkatom van a szülésre, ráadásul a csípőm is elég széles.

2016. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Ritka, hogy olyan baba nőjön egy nőben, amit nem tud megszülni. Nyilván nem lesz 4.5 kilós babád 140 centi mellé, ha amúgy egészséges vagy. A téraránytalanság pedig csak szüléskor derül ki, előtte saccolni nem utal szakmai tudásra. Csak császárt akar, ennyi. A kérdés az, te azt akarsz-e. Ez a doki bele fog vinni. Ha nem előre, akkor aznap. Max. 3-4 órát fog hagyni vajúdni, majd megijeszt azzal, hogy nem fér ki és készen is van. Nem akkora csoda ez manapság. Körbekérdezel, és tízből 5-6 ismerősöd tuti így járt. Ki-miért.
2016. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem most a múlt héten azt mondta a szonográfus, hogy a nő testalkata számít általában (magasság, csípő), kivéve, amikor mégsem számít...:D Én pl. az utóbbi vagyok. Pici vagyok, fordított háromszög alkat, vagyis a csípőm pici, a magzatunk máris 2 kiló. (Nekem egyébként is császárom lesz egy betegség miatt.)


Egyébként a baba mérete nagyban függ a méhlepény öregedésétől.


33hkm

2016. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem a külső csípő méret számít. Már csak ezért is bajos találgatni.
2016. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Azért a 140 centi még nem annyira vészes, ha apuka nem 2 méteres, akkor azért a baba is idomulni fog, és nem lesz óriás. Én középmagas vagyok (168 cm), de már hümmögtek a csípőmre, hogy elég keskeny (nem széltében, hanem a szeméremdomb-keresztcsont távolság kicsi), de még ez is tágulhat, ahogy halad a terhesség előre.


Szóval azért még nem kell elkönyvelni előre a császárt :)

2016. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
csipő mérete,tágulás,baba méretei magaságodtól si függ,baba természetes könnyü süzléséhez
2016. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

140 cm már orvosi értelemben vett törpeség.

De amúgy nyilván rajtad áll, hogy vállalod-e kockàzatot, hogy belehalsz a terhességbe esetleg a baba vagy betegen születik.

De ha ennyire alacsony vagy talàn jobb lenne örökbefogadni.

2016. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mondd már meg nekem miért is kéne örökbe fogadnia?!?!?!!!??
2016. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
150 cm vagyok, 4 babát szültem....
2016. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, egészséges a baba, nincs semmi baja, akkor mondta volna az orvos hogy ne vállaljam a terhességet ha volna valami kockázat szerintem
2016. jan. 25. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!