Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlő ültetvény tájolása,...

Szőlő ültetvény tájolása, melyik a jó égtáj/magasság? Továbbá a tengerszint miért befolyásolja és hogyan?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A magasság nem mérvadó annyira, mint az, hogy lehetőleg déli lanka legyen, délre futó sorokkal. Így kvázi körbe süti a nap. A nagyon meredek nem jó, mert lemosódhat, illetve nehéz a gondozása még géppel is. 600 m tszfm felett már nem jellemző a szőlő, legfeljebb a mediterrán térségben.
2014. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első gyakorlatilag mindent elmondott, nekem csak az off maradt: Jól gondold meg, mert a szőlő nem gazdát, hanem szolgát kíván.
2014. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Szőlő fajta választásánál a talaj és a tájolás a legfontosabb. Ha meszes talajod van, akkor Fercal alanyra oltott szőlővessző kell. Minden esetre azt javasolnám, hogy olvassál mielőtt cselekszel. Ebben tudok segíteni, ha szükségesnek érzed. 1000m2-ig nem kell telepítési engedélyt szerezned, aminek még a töredéke is bőséges munkát ad gazdájának. Ne feledd, a termésért szinte mindig egyedül kell megdolgozni, a termés szedésénél és elfogyasztáshoz mindig akad önként jelentkező.
2014. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából nem szeretnék vele foglalkozni, csak ZH kérdés gyanús volt ez a kérdés, és nem nagyon értettem! :)
2014. ápr. 29. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!