Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszés nem unalmas?...

A császármetszés nem unalmas? Vagy a dokik és asszisztensek beszélnek az emberhez közben?

Figyelt kérdés

A férjem ott lesz a császáromon, de lehet, hogy elmegy majd a kicsivel, amíg méregetik és fürdetik, az ő döntése. Az én dokimnál 5 perc alatt veszik ki a gyereket, megmutatják, elviszik fürdetni és mérni, és utána a szobánkba kerül, én pedig csak a műtét után (nincs őrző). A baba kijövetele után 40 perc, amíg varrnak engem.


Addig nem fogok unatkozni, ha a férjem úgy dönt, hogy a kicsivel megy? Vagy beszélnek az emberhez közben? Vagy gyorsan eltelik majd akkor is, ha csendben vagyunk, nem úgy, mintha itthon merednék a semmibe 40 percig?:)



2016. jan. 29. 08:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem volt császárom,de úgy gondolom,hogy gyorsan eltelik:) Szerintem csak a baba látványa fog foglalkoztatni,agyalsz majd:) Szerintem!
2016. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát hozzám folyamatosan beszélt az anaszteziologus, ugyhogy még véletlenül se volt unalmas. A nyugtató miatt meg kiesett az a rész, ami a baba megmutatása és a szobába kerülés között volt. A teljes műtet nekem kB 5 percnél tűnt amugy
2016. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem volt unalmas, mert elveszítettem az időérzékem. Miután elvitték a lányomat mérni, stb., addig engem varrtak és 5 percnek tűnt. Az aneszteziológus hölgy folyamatosan beszélt hozzám, simogatta a fejem, pedig nem ismertem, császár előtti napon találkoztam vele. Egy tünemény volt. :)
2016. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogszunatkozni, ilynekor más dimnzióban van az ember, pillanatoknak tűnik az egész.mhozzám mondjuk nem nagyon bezséltek egyszer sem, de egymással remekül elcsevegnek, így pletykákat is hallhatsz :)
2016. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4: :)) ez nagyon jó, bár senkinek sem tudom elmesélni a pletyiket, mert én sem tudok, kik a történet szereplői...:)))
2016. jan. 29. 09:26
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az első szülés császár volt. Őszintén, úgy be voltam ijedve, hogy nem volt erőm unatkozni :-)

Amúgy engem is végig szórakoztatott az aneszteziológus, be nem állt a szája. Pedig szívesebben hallgattam volna azt, amit az operáló orvosok pletykáltak egymás között.

Az egész műtét kb. fél óra volt, és valóban, a gyógyszerek hatása alatt sokkal rövidebbnek tűnt valójában.

2016. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Normális helyen az anesztes kommentálja az eseményeket, ha nincsen komplikáció, jó a hangulat, te pedig módosult tudatállapotban vagy:)) Az idő és a tér összefolyik:)

Anyám orvosa annak idején végig viccelődött műtét közben, így nagyon kellemes élmény maradt mindkét műtétje. Nálam sajnos más volt a helyzet. Az első babánál komplikációm volt, így azt kellett hárítani, ennek ellenére tündér aranyos anesztest fogtam ki, aki végig nyugtatott és beszélt hozzám.

A második szülésnél sajnos darab fának néztek, mintha ott sem lettem volna, pedig pánikközeli állapotban voltam, jól esett volna, ha egy minimális figyelmet és tiszteletet kapok. Az orvos egyszer odajött a fejemhez, hogy minden oké-e, meg mondta, hogy nyugodjak meg, rendben van a baba teljesen. Amikor kivette köszönt neki kedvesen:) Ez az egyedüli jó, ami bennem maradt. Az anesztes itt egy pokróc volt sajnos:( Ez a műtét nagyon hosszúnak tűnt az elsőhöz képest. Viszont utána rendben volt minden, a gyermekágyon bepótoltuk a jó hangulatot:)

2016. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
tér és ido megszunt nekem...olyan mint mikor.berugsz es a hazafele tarto 1 oras utat ugy erzed 5 perc allatt tetted meg..de tenyleg teljesen mas allapotba kerultem....es nem velem.beszelgettem csak neha de fuleltem. nem volt unalmas....
2016. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%

Mintha egy kicsit neheztelnél a férjedre, hogy inkább a babával menne, mint hogy veled maradjon. Nálunk a kispapa automatikusan megy a babával, nem is maradhat benn a műtőben. Sima szülésnél se lehet ott, miután a babát kivitték a szülőszobáról és stoppolják a kismamát, szóval ugyanaz a szitu.

Egyébként elég szokatlan, hogy te az unalomtól félsz egy császármetszésnél. De én még senkit se hallottam panaszkodni, hogy mennyire unta magát közben, szóval szerintem ne agyalj, és örülj, ha a párod majd elmegy a babával. Legalább lesz néhány fénykép a babáról egyből a születése után, amit majd te is meg tudsz nézni utólag.

2016. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Mintha egy kicsit neheztelnél a férjedre, hogy inkább a babával menne"


nem, csak tárgyilagosan leírtam, hogy kizárólag ő dönt majd a kérdésben. én mindkettőnek örülök, ha marad, ha megy.:)


a kórház fotósa fotóz elvileg, nem nekünk kell, szóval tényleg csak érdeklődésből menne. de szerintem majd a helyzet adja.


egyébként a szokatlan dolgok jók.:)

2016. jan. 30. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!