Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan alakult második szülése...

Hogyan alakult második szülésed? Miben volt másabb mint az első?

Figyelt kérdés

28 hetes terhes vagyok és már előjöttek az emlékek az első szülésről ami nem éppen a legjobb élményem a vajúdással függ össze.

Könnyebb volt? gyorsabb? rövidebb? vagy mindennek az ellenkezője?


2016. febr. 24. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen más volt mint az első. Az első szülésem 20 perces jóslókkal indult hajnalban, délután kezdett sűrűsödni, erősödni, este 9-kor lett meg a baba. Második 2-3-5 perces menziszerű görcsökkel kezdődött, de ezek eltartottak 2 napig. Maga a szülés rögtön 2-3 perces fájásokkal indult, mire beértünk a kórházba már majdnem teljesen nyitva volt a méhszáj, és 50 perc múlva meglett a gyerek. A harmadiknál meg rendszeres 3-4 percesekkel mentem be, még teljesen zárt volt a méhszáj, így burkot repesztettek, utána egy órán át elég intenzív fájásaim voltak, de kb. rá 10 percre megszületett a baba.
2016. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen más volt nekem is.

Az elsőnél azért mentünk be a kórházba, mert éreztem hogy valami kifolyt de nem tudtam hogy magzatvíz vagy erős folyás. Gondoltam max. Hazaküldenek. Nem küldtek, pedig az ügyeletes orvos szerint nem magzatvíz volt. De bent tartottak megfigyelésen. Hamarosan mégegy adag víz kifolyt, az már tényleg magzatvíz volt, bár szerintem az előző is. Aztán beindultak a fájások, egyre sűrűsödtek, stb. Végülis "tankönyvi" szülés volt. Éjjel 2-re értünk be, 12.30-kor született meg a kicsi.

A második szülésem tök ugyanaz mint az előttem szólóé :-)

2 napig menzesz szerű görcsök, azután éjjel felébredtem hogy fàj a hasam, nagyon hirtelen 2-3 percesek lettek a fàjások. Száguldottunk be a kórházba. Ott közölték hogy már eltűnt a méhszáj. Burokrepesztés és jöhetett a baba. Reggel 6-kor értünk a kórházba, 6.50-kor megszületett.

Első baba 38. Héten született, 2. Babát 5 nappal túlhordtam. Elsőnél gátmetszés volt, 2. gátvédelemmel történt. :-)

2016. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. szülés: hajnal fél háromkor elfolyt a magzatvíz, azonnal rendszertelen fájásaim lettek, öt után mentünk be a kórházba. Mivel nem haladt a dolog sehova, kaptam oxitocint, végül 12 óra előtt kicsivel született meg a kisfiam.


2. szülés: este 11-kor rendszertelen fájásaim kezdődtek, de mind 10 perc alatti volt, forró fürdőre sem múltak, sőt. Aludni sem tudtam egész éjszaka. Másnap reggel negyed kilenc körül mentem be a kórházba, kiderült, hogy a fájásokkal sokra nem mentem, csak egyujjnyira tágultam. Burkot repesztett az orvos, na, onnantól brutális volt, még egy kis oxit is kaptam, és délután három előtt meszületett a kislányom. A második szülés rövidebb volt (az érdemi részét a burokrepesztéstől számolom), de sokkal erősebb fájdalom volt, mint az első szülésnél. Ettől függetlenül a második sokkal szebb emlék.

2016. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első 38+6 naposan éjfélkor m.víz szivárgàssal kezdődött, fél 6 körül kezdődtek a fàjàsok (5 percesek), a kórhàzban plussz burokrepesztés, oxitocin és 10:15kor született meg a lànyom. A vajjúdàs igazàn rossz része kb 2 óra volt. A 2.at a kiírt napon reggel fél7kor oxitocinnal indítottàk, 8kor burokrepesztés, kb ekkor kezdődtek a fájàsok is amik enyhébbek voltak mint az elsőnél, viszont a kitolàs tovàbb tartott és fàjdalmasabb volt! 10:27kor született meg a fiam.
2016. febr. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiam a kiírt előtt 2 nappal született.Éjfélkor kezdődtek a fájások,1 órán át mértem,4 percesek lettek,akkor hívtunk mentőt.2 körül beértünk a kórházba,beöntés,borotválás...5-ig elvoltam,aztán burokrepesztést csinált a doki.Onnantól kezdve nagyon fájt és reggel 9.15-re lett meg 3,4 kg és 54 cm-rel.

A másik fiamnál itthon folyt el a magzatvíz este 11kor,3 nappal a kiírt előtt,mentőt hívtunk,éjfél fele beértünk a kórházba,ismét beöntés,borotválás,akkor már nagyon szenvedtem és éjjel 2.50-re született meg 4 kg és 56 cm-rel. 5 év van köztük.

És most több,mint 12 év után ismét babát várok és bevallom,most is félek a szüléstől,de tudom megéri. :) Boldog babavárást! :)

11 hetes kismama

2016. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!