Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második/többedik szülésed...

A második/többedik szülésed is olyan különleges volt mint az első?

Figyelt kérdés
3 hónapja még azt mondtam, soha többet nem szülök, de most sokat gondolkodom azon ha a kislányom nagyobb lesz, szeretnék még babát :) Azonban így vissza gondolva nagyon jó volt a szülés. Elképesztően fájt és nem is volt komplikáció mentes, ráadásul repedtem nagyon...szóval fájdalmas volt, mégis jó élményként tekintek vissza minden egyes momentumra. A kicsim illatára hogy milyen kis nyugis volt, milyen jó volt együtt aludni. Úgy minden jó :) Nem tudom a második is ilyen lenne-e vagy az olyan jaj úgyis tudom mi lesz...semmi újdonság, semmi különlegesség.. ti hogy voltatok ezzel? :)
2015. jan. 27. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocs,h nem a kérdésre válaszolok de ez engem is érdekel mert pont így vagyok én is!:))még terhesség alatt is ezt mondtam sajnos nagyon rosszul voltam vegig hánytam alacsony vérnyomás stb..de két héttel szülés utan azt mondtam szeretnek meg mert osszesegebe nagyon jo kis szülés volt pedig persze nekem is fajt..de lehet benne valami az ember elfeljeti a fájdalmat:))ez jol van kitalálva!:))de gondolkodtam mar rajta én is hogy az milyen lesz teljesen más esetleg rosszabb..nem is lesz különleges mert tudom mire szamitsak..
2015. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 szülésem volt már. A második talán még jobb volt, mint az első. Tudtam mi után mi jön, tudtam milyen a "jó" fájás, hogy ha tolót érzem, akkor már nincs messze, hogy megszülessen a kislányom. Nem volt olyan kétségbeejtő, mint az első. Mikor kibújt, a férjemnek ugyanúgy potyogtak a könnyei, mint az első gyermekem születésénél. Az első szülésnél vágtak, repedtem, 3/4 órán át stoppolt utána a doki, a második gátvédelemmel született, nem lett egy varratom se. Egyáltalán "nem tört össze" az a szülés, utána 2 órával már pattogtam, intézkedtem, már úgy kérdeztek meg, hogy "Anyuka, azért pihenni is fog?", pedig előtte 2 napja nem aludtam szinte semmit. Nekem nagyon jó volt a második szülés is. A varázsa ugyanúgy megvolt, mint az elsőnél. Egy új élet, egy új kis csoda :)
2015. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden szules mas! Sosem tudhatod, milyen lesz, hogy fog alakulni, es talan kevesbe leszel ideges, de ugyanolyan hihetetlen, felemelo elmeny lesz.

A nagylanyomat 3 eve epidurallal szultem, gatvedelemmel, de repedtem kicsit. Fajdalommentes szules volt, de a szoptatasert megszenvedtem. A kislanyomat 2 honapja szultem, fajdalomcsillapitas nelkul (nem ert oda idoben az aneszteziologus), gatvedelem nelkul, mert olyan gyorsan kibujt, hogy semmire nem volt ido, megsem repedtem (csak orditottam, mert kegyetlenul fajt a kitolas). Viszont a szoptatas mar az aranyoraban sikerult. Mindket szulesem csodas volt, ha tehetnem, szulnek meg! ;)

2015. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindkettő valódi csoda volt, olyan élmény, ami naponta eszembe jut és nagyon szeretném még legalább egyszer átélni:-) Ugyanabban a szülőszobában született mindkét gyerekem, ugyanazzal az orvossal, még a csecsemős nővér is ugyanaz volt, aki először ellátta őket ( teljesen véletlenül). Szóval másodjára még az a varázslat is megvolt, hogy megismétlődött a csoda.
2015. jan. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt, a második 14 óra helyett már csak 4 óra volt (ebből csak 2 órát fájt). Karácsony éjjel volt, csend, nyugalom, csak mi szültünk nagy békében, örömben. Ha nem lennék 37 éves, még újra és újra át szeretném élni, pont az egyedisége és csodája miatt...
2015. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti olyan jó amit írtál ..remelem ha szülök még, ilyen nekem is mert az biztos,h az orvosom es a szülesznőm marad..nagyon sokat szamít h legyen egy jó "csapat" akiket ismersz vagy legalabb szimpatikusak!!í:))
2015. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 lányom van, egy 10 éves, egy 8 éves és egy 5 hónapos leányzó. Amikor a legnagyobbat szültem, úgy hittem ha max. még egy babát bevállalunk, aztán elég. Megjött a második is, itt megálltunk. 8 évre rá azt gondoltuk, talán a harmadik is megjöhet. Akkor gondoltam vissza arra, milyen szép családi pillanatok voltak amikor megszülettek a csajok. Illetve az is közrejátszott a nagy korkülönbségbe, hogy diszlexiás a 10 éves lányom. Olvasási nehézségei vannak, így sokat kell gyakorolni vele. És kicsit elmaradt a többi 4. osztályos kortársától, ugyanis a lány osztálytársait is már inkább a kamaszos dolgok érdeklik, náluk már a kapun kopogtat a tinédzserkor. Ugyanis az én lányomat még a mindenféle kisállatos színezők, kis plüssállatok érdeklik. És bevallom, este jóéjtpuszi is jár nekik, a nagyobbik még a kedvenc babakori nyuszikájával alszik. Még 2. osztályba este az ujját is szopta.

Azt pedig végképp nem bántam meg, hogy Mirtillt a harmadik lányomat is megszültem. Mert ha akárhányadik babája megszületik az embernek, rögtön érezheti hogy nem bánta meg. (ha nem bánta meg) Soha nem tudnék lemondani Miciről.

Szerintem megéri bevállalni, ha az anyagi háttér is megengedi.

2016. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!