Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit vitt magával a kórházba?

Ki mit vitt magával a kórházba?

Figyelt kérdés
Leírhatok nekem mit vittetek magatokkal a szülő szobára, a babanak és a bent töltött napokra?! Első szülésem lesz és nem szeretnek itthon ,,felejteni" dolgokat! :)

##kórház
2016. ápr. 1. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A kiválasztott kórházban érdeklődj, hogy ott mire van szükség, lehetőség. Ahol én szültem, ott a babának csak azt a ruhát kellett bevinni, amiben haza hoztuk. A szülőszobára abban a kórházban nem lehetett bevinni sem folyadékot, sem szőlőcukrot, van ahol ezt megengedik, javasolják. Érdemes bevinni az ott lét idejére törölközőt, hálóinget, vagy pizsamát, vagy melegítőt. Amelyik számodra megfelelőbb. Eldobható bugyit, tenna lady betétet, de lehet, hogy elég lesz, éjszakai betét is. Vigyél be cumisüveget, kézi fejőt, (nálunk kettő volt a korházi a sok kismamára), bimbó kenőcsöt, érdemes venni bimbó védőt.(lehet, hogy nem lesz rá szükség, de az is lehet, hogy aranyat fog érni.) Inni valót magadnak, és tisztálkodási eszközöket.
2016. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A babának nálunk nem kellett ruha, csak a hazahozatalkor. Kellett egy csomag pelenka.


Nekem köntös, pár törölköző, eldobható bugyik, TENA-betétek, ásványvíz, fényképezőgép, telefon, töltő, papucs bentre és zuhanyzáshoz.

Én hálóingekben voltam, de volt, aki pizsamában, pamut nadrágban.

Tisztálkodási dolgok: testápoló, sampon, tusfürdő, fésű stb.

2016. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ez valóban függ attól is hogy hol szülsz, magán vagy állami, és ha állami azon belül melyik. Én az Istvánban szültem, leírom oda mit vittem mi kellett, amúgy rendkívül meg voltam elégedve a kórházzal!


Érdemes már a 36-37 héten összepakolni, mert onnantól már bármikor jöhet a baba.


Neked:

- szülèshez hálóing

-további 3-4 hálóing, egyberuha-én lengébb egyberuhában voltam, (mondjuk én nyáron szültem)esetleg +egy leggingsbe, nem akartam 3 napig halóingben lenni- továbbá olyat érdemes amiben könnyen tudsz majd szoptatni, kivágottabb, vagy elől gombos. Azért is kell több, mert sajnos elég hamar koszos lehet...

-köntös

- ruha, amiben hazamész

- 4-5 eldobható bugyi

-szoptatós melltartó

- melltartó betét

- papucs, érdemes egy másik,amit külön csak a zuhanyzásnál használsz

- időjárásnak megfelelően zokni, pulcsi...stb.

- 2törölköző

- bababarát tusfürdő

- golyós dezodor (szoptatás miatt, hogy ne fújodjon a mellre)

- fogkefe, fogkrém

-fésű

-3-4 csomag Tena Lady betét, a legextrább, vastagabb.

- zsepi, WC papir

-telefon, töltő

-fülhallgató ha zenét akarsz hallgatni vagy csendre vágysz-(füldugónak is használható...)

- újság vagy könyv, ha lesz időd, kedved olvasgatni.

- rengeteg ásványvíz, gyümölcslé

- rágcsálni valók, gyümölcsök

-párna, ágynemű huzat

-iratok

-evőeszköz

-tányér, pohár

-szalvéta

-ha tudnak behozni főtt étel


Babának:

-3-4 Body

-3-4 rugdalózó

-sapka

-2-3 textil pelenka

-10-15 újszülött nadrág pelus

-popsitörlő

-popsikrém

-takarók

-törölköző


Az Istvánba nem adtak ruhát, az elsőt is neked kellett odaadni, illetve csak szoptatni lehet, tehát cumit nem lehetet bevinni.

2016. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az elfelejtettem hogy érdemes bimbóvedőkrémet is vinni, illetve ha kell gátmetszés akkor körömvirág balzsam nekem nagyon sokat segített, ha azzal kentem.
2016. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!