Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Könnyedén tudtatok beszélni...

Könnyedén tudtatok beszélni az orvosotokkal arról, hogy milyen szülést szeretnétek? Csak nekem ilyen nehéz ez?

Figyelt kérdés
Eleve nagyon félek a szüléstől (nőgyógyászoktól is), ráadásul az első szülésem annak ellenére, hogy gyors volt és komplikációmentes, rossz emlék maradt, sok minden félrecsúszott. Emiatt halogatom is a teherbeesést, pedig szeretnénk újra gyereket, de a szülést nem akarom újra ugyanúgy végigcsinálni, rengeteg rémálmom van. Ráadásul megmagyarázhatatlan nőgyógyászati bajom van, ami mögött a nőgyógyászom is lelki tényezőket sejt már, és szerinte sokat segítene, ha elmondanám pontosan, hogy mi volt a baj az előző szülésnél és milyen lenne számomra egy "álomszülés". De nekem nem megy. Múltkor neki álltunk, de kudarcba fulladt. Nagyon ideges leszek, nehezen találom a szavakat, nehezemre esik kimondani a dolgokat. Egyrészt nem akarom, hogy úgy érezze az orvos, hogy én jobban tudom mint ő, másrészt pedig egy-egy szótól tényleg a rosszullét kerülget, harmadrészt a sírás kerülget, ha eszembe jut az ezelőtti szülésem. De rengeteg kérdésem is lenne mégis, amiket ha tudnánk tisztázni, akkor talán nem félnék annyira. De egyszerűen úgy érzem, hogy nem vagyok képes rá. Múltkor neki álltunk, de pánikrohamom lett, fél órába telt, hogy összerakjanak annyira, hogy haza tudjak indulni. Lassan 3 év telt el a szülésem óta, és a mai napig minden nap eszembe jut, beugranak emlékképek, és olyan jó lenne, ha a következő nem ilyen lenne. De jelenleg semmi esélyem sincs a teherbeesésre a bajaim miatt, aminek valószínűleg pont az az oka, hogy tudat alatt nem is szeretnék gyereket, mert az szüléssel jár. A császármetszéstől az orvosom elzárkózik, habár a felesége (ő az asszisztense) már többször felvetette neki. A dokim azon a véleményen van, hogyha ilyen gyors lenne a következő szülésem is, akkor nem szabad kockáztatni egy nagy hasi műtétet, inkább engedjem, hogy segítsen, és akkor olyan szülésem lesz, amilyet szeretnék, úgy támogat, ahogy szeretném, ha kell balettozik is, csak mondjam el, hogy mit szeretnék. De nem tudom elmondani, mert nem tudok róla normálisan beszélni, dadogok, nem tudok normálisan gondolkodni és magam sem tudom, hogy mit akarok. Egyrészt szeretném, ha biztonságban lennénk, figyelnének ránk, de nem szeretném, ha végig feküdnöm kellene ctg-vel és gyakori durva vizsgálatok lennének. Szeretném ha gyorsan túl lennék rajta, de nem szeretném, ha gyorsítanák ok nélkül oxitocinnal, kézzel tágítással. Szeretnék együttműködni, de nem szeretném ha kitolásnál megint kengyelbe szíjaznák a lábam és még hosszan folytathatnám a sort. De amikor megpróbálok beszélni róla, akkor nem megy. Az első szülésem éppen azért is sikerült félre, mert nem mertem semmit előre kérni, letisztázni. Ezt szeretnénk most elkerülni, de nem megy. A férjem próbál segíteni, de őt is kezdi kikészíteni a helyzet. 3 éve piszkálom a szülésemmel, okolom sok minden miatt, és nem tud segíteni. Meghallgat, elmondja, hogy sajnálja, hogy így történt, és egy tanácsa van, hogy beszéljünk az orvossal. Az ő unszolására hoztam fel egyébként a témát is az orvosomnak egyáltalán, de itt most megrekedtünk.
2016. ápr. 7. 19:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vannak szülésélmény feldolgozó csoportok, ilyen kéne Neked.


Pl:

[link]

2016. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azért nem általános a leszíjazás meg hasonlók. Én nem beszéltem meg előre a dokival, hogy szeretnék szülni, mégis nagyon szép élmény volt, semmi oxitocin, kengyel.

Válassz másik kórházat. Én is a szomszéd városba mentem szülni mindkétszer :)

2016. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem már kiírtad párszor ezt a kérdést, sok benne az ismerős mozzanat. Ezek szerint azóta sem javult a helyzet. :(


Tényleg segítség kéne neked, pszichiáter pontosabban. Nem az az elsődleges, hogy a nőgyógyászoddal beszélj, ha erre képtelen vagy! Az első lépés az lenne, hogy te magad megértsd, feldolgozd az egészet, addig nem fogsz tudni higgadtan, eredményesen a nőgyógyászoddal. Sőt, addig a császár sem megoldás, hiszen ekkora lelki gondok mellett az, hogy lebénított testtel, ébren élsz meg egy műtétet, teljesen kiszolgáltatva a műtő személyzetének, még további problémákat okozhat.


Ha újra egyben leszel lelkileg, az lenne a következő lépés, hogy megtanulj kiállni magadért, hogy többet ilyen ne forduljon elő veled. Ez a felnőtt élet része, és úgy tűnik, neked ezzel alapvető problémáid vannak.

2016. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Fogadjatok orokbe egy gyereket, s nem kell morfondirozni tovabb.Vagy hordatsd ki valaki massal.
2016. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

1 Nem vagy terhes. Tehat mirol beszelsz?

Azt irod, olyan sok nogyogyaszati bajod van hogy.... szal. mibol gondolod hogy valaha is meg 1x terhes leszel?

2 ugy irsz, mintha valami horrortortenet lenne, de az elejen irod, hogy komplikaciomantes szulesed volt.

3 ugy irsz, mintha halott babat szultel volna, akkor meg is ertenem az aggodalmaidat, kulonben nem.

4 biztos nem veletlenul kotoztek le, a rinyalos/problemas pacienseket le szoktak kotozni a baba erdekeben (is).

2016. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egy dúla is segíthet, vagy ha felkeresel egy bábát. Ő is diplomás szakember, mindent pontosan tud, és segíthet kihámozni, hogy mi, hogy volt. Több empátiával rendelkeznek, és talán az is segíthet megnyílni, hogy nők. Amit megéltél, az szülészeti erőszak és a tüneteid pedig poszttraumás stressz szindrómára utalnak. (nekem is volt/van) Igazad van, így ne állj neki egy következő várandósságnak, szülésnek, mert a lelki gátak elakaszthatják a folyamatot és megint beavatkozások sora következhet. Kemény NAGYON kemény munka ezzel megküzdeni. Nekem a második szülésem háborítatlan otthonszülés volt, és még ez sem feledtette el az elsőt, bár tompította a dühöt és az éleket. Én is dúla vagyok (asszonytársi segítő), ha gondolod, írj üzenetet és megpróbálok segíteni szakembert keresni.
2016. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok, az előttem lévő választ jelentettem. A szülészeti erőszak normálisnak való beállítása és az agresszív hangnem miatt.
2016. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16, 17 esnek, akkor maga szerint miert kotoznek le valakit? Egyaltalan miert van a korhazban ilyen kotozo eszkoz? Mar olyat is lattam (gondolom on meg sosem, babakent sem) hogy a szulo no gyormronrugta a segito embereket, nem azert mert igy akart tenni, hanem mert talan fajt neki, s nem ertette pontosan mit kell csinalni, szoval veletlenul. (Sajnos egesz mas tema, de egy idos ismerosomet is lekotoztek arrogans viselkedese miatt, hiszi on vagy nem....)
2016. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Persze, megtehetik, ezt hívják szülészeti erőszaknak, és törvényellenes, mint ahogy idős betegeket lekötözni is. Magyarországon nincs kényszergyógykezelés, és nem kötözhetnek le beszámítható embereket. Az a nő valószínűleg ösztönösen nem akart lefeküdni a kitoláshoz, ami teljesen normális dolog. Nem vagyok bába, dúla vagyok, szülés és gyermekágy körüli segítő, de nem végzek eü. tevékenységet, csak az anyát, apát és a babát támogatom. A bába az diplomás szülésznő, aki többnyire otthonszüléseknél vesz részt. (de vannak kórházi bábák is)
2016. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!