Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülök mit gondoltok az...

Szülök mit gondoltok az őssejt levételről köldökzsinorból? Szeretnék véleményeket kérni. Ki az aki mellette döntött? Ki az aki szerint felesleges?

Figyelt kérdés
Persze nagyon jó lenne, az ember mindent meg akar tenni a gyermekéért, azonban nagyon költségesnek találom.Mivel 3 gyerkőcöt tervezünk ha az egyiknek levetetjük akkor a másik kettőtnek is le kell, hiszen úgy fair.

2016. ápr. 9. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Mi le akartuk vetetni, próbáltunk tájékozódni is ezügyben. Sajnos az érdekelt őssejtbankok nyilván nem objektív források. Mi végül nem vetettük le, a Dr. Kriván Gerellyel készült interjú volt a mérleg nyelve végül, érdemes megnézni. Ő gyermek onkológus-haematológus. Na, ha ő nem vetette le a saját gyerekeinek, akkor szerintem nem is érdemes.


A SAJÁT őssejt általában nem jó semmire, mert a betegségek jó része, gyerekkorban meg főleg, genetikai eredetű, nem környezeti ártalmak okozzák. Ha egy néhány éves gyerek leukémiás lesz, nyilván nem lehet az életvitelét okolni, ez genetikai hiba, amit az őssejtjei ugyanúgy hordoznak, tehát javítani sem lehet vele a kialakult problémát.


Aminek több értelme lenne, az a közösségi őssejtbank, ahol nem csak a saját minta érhető el.


https://www.youtube.com/watch?v=WtKD6HNhCj4

2016. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
2016. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Csatlakozom az elsőhöz, engem is meggyőzött ez a videó, hogy felesleges.
2016. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Először is egy megbízható cég van ők úgy tudom fél milláért vállalják és csak 26 évig. Másodszor, ha genetikai betegsége lesz nem ér majd semmit, másé kellene. Szerintem ez is csak egy jó biznisz nem több.
2016. ápr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez pusztán anyagi kérdés. Aki megteheti leveteti, még úgy is, hogy lehet, hogy felesleges. Aki meg nem engedheti meg magának, az nem veteti le és meggyőzi magát arról, hogy azért nem vetetette le, mert felesleges.
2016. ápr. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
En is tobbek kozott a krivanos video miatt nem vetettem le. Tovabba orvosin tanulo baratnoim is ebbe erositettek meg. Ez egyelore egy biznisz eselyeket tekintve.
2016. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!Eddig is a nem felé húztam, de így hogy többen is megerősítettetek benne (az interjú is) nem is gondolkodom tovább.
2016. ápr. 10. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Azért még leírom.

Egy közeli ismerősöm halt meg 20 évesen leukémiában, rajta talán segíthetett volna az őssejt, így mi levetettük a gyerekemnél. Tulajdonképpen mi az őssejbankok honlapján tájékozódtunk, ott meg persze azt írták, hogy milyen jó levetetni. Utólag én is olvastam többször, hogy felesleges, de így jártunk. Mondjuk se én, se a férjem nem dohányzunk, így amit azon megspóroltunk, el tudtuk erre szórni. :D Inkább erre költünk. Meg ki tudja hol fog tartani 10-15 év múlva a tudomány, lehet hogy akkor már lehet több mindenre használni. (De ugye akkor jó, ha soha nincs rá szükség.)

2016. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg még akkor segíthetne, ha pl. baleset éri,és megbénul. Állítólag Kínában és Oroszországban próbálkoznak őssejtbeültetéssel kezelésként, mert máshogy tilos.

De kb 50 %-os a sikeresség, mert idegen őssejtet tudnak csak használni, nincs saját. Legalábbis arra gondolnak, hogy sajáttal sikeresebb lenne, mert ahol -gyerekeknél- van, ott nagyobb a siker aránya. Bár gyerekeknél lehet más oka is a nagyobb sikerességnek.

2016. ápr. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!