Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt nálatok őssejt levétel?

Volt nálatok őssejt levétel?

Figyelt kérdés
Ha igen miért és melyik céget választottátok és miért?
2010. jan. 19. 13:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
Volt. Cord
2010. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:

Volt, Krió. Ő tűnik a legjobbnak a leírások alapján.

Azért, mert egész életemben bánnám, ha pl. leukémiás lenne és segíthetne a saját őssejtje.

2010. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, vettettünk le, az oka egyszerű, nagyon sok olyan családi betegség van, ahol biztatóak az elért eredmények, másrészt meg soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha szükség lett volna rá és nem lett volna. A férjem cége elég sokáig úgy utalt egészségpénztárra, hogy nem vettünk róla semmit, így minimális befizetést kellett. Annak pedig a 30%-át adóév végén visszautalták a számlára.

A mindkét gyereknek a sejtbankkal, az elsőnél azért, mert akkor az volt a legjobb (ők fogadták el a k&h egészségpénztárat, a legjobb volt az áruk, nem csak Magyarországra, hanem Európába ingyenesen szállítanak, stb.). A második gyereknél azért választottuk szintén őket, mert adtak testvér kedvezményt.

2010. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél igen, mert azzal hitegettek, hogy esetleg családtagnak is jó lehet, apukám meg leukémiás volt. Aztán persze kiderült, hogy az egész egy nagy átvágás. 35 ml lett a megtisztított őssejt, ez nem elég egy átültetéshez csak kb. 20 kg-ig (tehát kb 6 éves koráig). Akkor sem fogsz senkit találni, aki Magyarországon elvállalja. Marha nagy szélhámosság az egész, mert azzal reklámozzák, hogy a Szent György Kórházban csinálnak őssejtbeültetést. Ja, az igaz, de nem köldökzsinórból, személyesen megkérdeztük őket. Azzal ugyanis egész Európában senki nem csinál, csak kísérleti stádiumban van.

A levehető mennyiség igen csekély, az felnőtt korában csak egy szívbillentyűre, retinára, vagy egyéb kisebb dologra elég. Na, azt meg a saját csontvelődből bármikor kinyerhetik. Számos eü-s ismerősöm, akik anyagilag megtehették volna nem vetették le, mert ők maguk mondták, hogy szélhámosság. Egy csomó Eu-s országban nem is engedélyezik emiatt. Ja, és a Zelionnál csináltattam, 2 hétre rá becsődölt, lehet, hogy már meg sincs az őssejt.

A második gyereknél emiatt nem vetetem le. Nagyon sokba kerül, vegyél inkább rajta ruhát, meg játékot neki, többet érsz vele.

2010. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:

Szia!

20 éves koráig jó az őssejt!

Sejtbanknál vetettük le, 350 ezerért.

Szimpatikusak voltak.

2010. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor téged átvertek, vagy félreértetted. Nem 20 éves koráig, hanem 20 kg-ig.

20 évre szól a szerződés. Utána meg lehet hosszabbítani. De azt is olvastam, hogy ezzel a hűtési technológiával úgysem áll el tovább. Ez mondjuk nem tudom, hogy igaz-e. Utolsó előtti voltam.

2010. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok sejtbankos!Minket külön úgy tájékoztattak hogy 20 éves korig jó, utána maga dönt arról hogy mi legyen tovább.

2010. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
nem mert sok orvos szerint átverés és ha jól értelmeztem akkor szerintem is szimpla pénzlenyúlás. de ha szeretnéd a te pénzed arra költöd amire akarod.
2010. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Ezt a Sajtbank weboldaláról másoltam ki:

" A tárolás kezdeti 20 éves időtartamát követően az őrzés meghosszabbítását a minta tulajdonosa kérheti"

Csak nem hazudnak....

2010. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

De ha a levett minta egy maximum 6 éves gyerek gyógyítására használható fel, őrizhetik akár 80 évig is, mert a gyereked nem tudja használni maximum a gyerekének a gyereke. Mi ebben a bonyolult? Én így értelmezem a fentieket.

A gyereked kiscipőjét is megőrizheted, de neki már semmire nem lesz jó, legfeljebb mutogatni.

2010. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!