Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Margit Kórházban szülök pár...

Margit Kórházban szülök pár nap múlva, tapasztalatok, tanácsok, vélemények? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 21:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

én még nem tartok ott, de ha túl leszel rajta megírhatnád, hogy mire számítsak :D


gyors és könny szülést! :)

(bocs az offért)

2016. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan nem most szültem (16 hónapja) de azért megosztom veled a tapasztalatomat. :)


Nagyon jó élmény és emlék mind maga a szülés és az ott eltöltött 4 nap. Illetve 3 éjszaka :)

Mindenki kedves volt. Segítettek ha szükségem volt rá. A szülés komplikáció mentesen szépen lezajlott. Utána 3 órácskát tölthettünk 3-asban a szülőszobában. :) Csodálatos emlék... A szülésznő is nagyon kedves volt. Hozzott ételt, elvit lezuhanyozni,vitte a kis pakkomat..

Nem ragozom tovább... Nekem abszolút kellemes csalódás volt. Sokszor olvasom pl hogy "jajj milyen bunkók a csecsemősök" Hát velem mindenki nagyon kedves volt. :)

Könnyű szülést kívánok :)

2016. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

4 éve szültem ott.

Szülőszoba príma, egy ágyas mind, van saját műtöjük a császárhoz, a babákat nem viszik el máshová, ott helyben látják el.

Szülésznőkkel nem volt semmi gondom, aranyosak voltak.

Orvosok közül volt 1-2 akinek a keze alá ilyen-olyan okból nem kerülnék, ha ügyeletesnél szülsz, akkor lutri, ha van választott orvosod, akkor meg gondolom olyat választottál, akivel elégedett vagy :)

Gyermekágyas részlegen a szobák általában 3 ágyasak, de van egy ágyas(+ zuhanyzó), de az fizetős ill. ha jól tudom a császáros anyukákat egy szobába rakják, ami 6 ágyas (praktikus okokból, ez van legközelebb a nővérpulthoz). Közös, háromfülkés zuhanyozó van.


Amivel nem voltam elégedett:

Takarítás. Konkrétan a takarítónő bejött egy nedves ronggyal, azzal végigtörölte az éjjeli szekrényeket, az ablakpárkányt és a pelenkázó komódot. Így sorban. Szóval ha a gyermekednek jót akarsz, akkor viszel be pelenkázó alátétet (ha jól tudom DM-ben egy ezres az 5 darabos) Ruhát adtak, pelenkát, popótörlőt, popókrémet vinni kellett.


Kaja. Ha azt vesszük, hogy a kórházi kaja mindig íztelen, akkor erre sem lehet panasz. Tényleg íztelen volt, ahogy egy kórházi kajának lennie kell. Az adagok viszont rémesen kicsik voltak. Nem tudom, hogy csak a hormonok játéka, vagy tényleg kevés, de én mindig éhes voltam. A férjem hozott minden nap plusz kaját, hogy jól lakjak.


Csecsemős nővérek. Úgy tapasztaltam nem túl kedvesek. De ez is lehet a hormonok miatt.

2016. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

első vagyok, kettes válaszoló :)

hány ágyasak a szobák? mosdó hogy van, minden szobában van vagy x szobánként?

tudom hülye kérdés, de az a keskeny, kényelmetlen fajta ágy van vagy a nagyobb, élhetőbb?

2016. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%

3-as vagyok,

Takarításhoz még eszembe jutott valami. Egyik ismerősünk pont akkor szült mint én, és az egy ágyasban lakott (abban, amihez zuhanyzó is tartozik). Na a takarítónők annyira toppon voltak, hogy a frissen szült anyukának kellett kitakarítania a zuhanyzót.

2016. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

2es vagyok. :) én az első éjszakát egy 4ágyas szobában töltöttem. Azt hiszem a legtöbb az a 6ágyas szoba. A maradék 2 éjszakámat már az 1 ágyasban töltöttük. Szuper volt. Senki nem zaklatott. Tök jó volt.. :) oda bemehez egyszerre 2 látogató. Van 2 ágyas szoba is. Oda is mehetnek látogatók. Nos mosdó gondolom ez alatt a wc-t érted nincs. Legalábbis a 4ágyas szobába nem volt. Az kint van a folyosón a zuhanyzokkal együtt. A szobákban mindösszesen csak egy mosdótálca van és felette egy tükör. Minden ugye közös kivéve az 1ágyad szobát! Ott saját zuhanyzód wc-d stb van.

Az ágyak hát.... Emlékeim szerint azért tágasabbak. Legalábbis nem az a baromi keskeny amin max egy 3 éves gyerek fér el :) mondjuk nekem kifejezetten kényelmes volt az 1ágyas szobában. Rem mindenre valaszoltam:)

2016. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2es és 6os vagyok... Bocsi nem 4ágyadban voltam hanem 3. De ufy emlékszem h volt szoba ahol t[bben voltak.. Vagy nem?? Áhh fene sem emlékszik már.. De-de voltak ott több ágyasak is... Bocsi de erre nem nagyon emlékszem de arra igen h a nővér pultnál van kirakva egy hatalmas tábla amire fel van irva, h ki melyik szobában van es ott pl egyik szobahoz pl 230as szobahoz v 5 nev volt irva. Ezerz is gondolom es emlékszem úgy h 6ágyas a legtöbb v 4? :D. Nah most nem voltam segítség.... :)
2016. ápr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

hú, köszi! meg a 3asnak is, nem vettem észre, hogy írt ő is, csak most olvasom :)


hááát, nagyon nem dobtato kfel ezzel a zuhanyzó-wc dologgal. közös zuhanyzó? int anno a táborokba? hogy minden gátlást le kell dobni :(

szültem már másik kórhában, ott 2 ágyas szobák voltak és 2 szobához volt egy mosdó, zárható, egyszemélyes zuhanyzó-wc, amit mi takarítottunk, de teljesen korrekt volt. mondjuk nekem kifejezetten jól esett szülés után a gátmetszésemmel egyedül intézni a nagydolgomat na meg utána úgy lezuhanyozni, hogy senki nem állt mellettem.


Margitban már feküdtem, másik osztályon, az adagokat tudom, de mondjuk annyira vacak volt, hogy nem is ettem meg :(

mindegy, pár éjszakát kibírok, lényeg a baba :))))

2016. ápr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A babának kellett vinni ruhát? Kb. mennyibe kerül a szülés? A fogadott orvoson kívül más is vár pénzt?
2016. ápr. 23. 15:12
 10/22 anonim ***** válasza:
hogyhogy mennyibe kerül a szülés? annyiba amennyiben megegyeztetek- ha elégedett vagy, adhatsz másnak is ha szeretnél, de nincs olyan, hogy távozáskor a csecsemős nővér átnyújt neked egy számlát :)
2016. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!