Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szembetegségek esetén...

Milyen szembetegségek esetén nem szabad természetes úton szülni? Ha gyerekkoromban kancsalsággal műtöttek, de már 15 éve szemüveget sem hordok, az már kizáró ok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Magas szemnyomás, retinaleválási lehetőség mindenképp kizáró okok. Kancsalsági műtét, ráadásul régen nem hinném, de említsd meg a dokinak, ő tudni fogja.
2010. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kizáró ok, amit az előző válaszoló írt az kizáró ok vagy ha extra magas a dioptriád pl. - 8 sph vagy nagyon magas a cyl érték.
2010. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2010. ápr. 7. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen konzultálj szemésszel, mert azt ő dönti el, hogy szülhetsz-e így és nem a nőgyógyász. Én hallottam olyat, hogy -9.5-es dioptriával is szültek természetes úton. Nekem 5.5 és 5.75, ami cilinderes is, és mehetek természetesen. A szemfenék állapota a mérvadó.
2010. ápr. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, én most pénteken voltam szemészeten. Nekem -5 dioptriás mindkét szemem. Anyum egyik szemére vak, erre ki is van nyugdíjazva.

Jelenleg szemüveget és kontaktlencsét hordok, felváltva.

Megvizsgálták a szemem, a szemfenék állapota a döntő.

Nekem azt írták a papíromra, hogy az üvegtest elhígult, benne mozgó homályok vannak. A szemfenéknél halványabb a papilla, peripapillaris atrophia. Maculákban finom pigmentizáltság.

És mivel nem tudni előre, hogy mennyire húzódik el a szülés, ezért inkább a császárt javasolja.


A lényeg az, hogy mindenképpen lásson szemész.


Boldog babavárást!

30 hetes kismama

2010. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kancsalon születtem (koraszülött voltam), 19 éve műtöttek, nekem azóta is van szemüvegem. Második terhességem, de mindkét alkalommal voltam szemészeten, ez nem gond, szülhetek természetesen, első igaz császáros lett, de teljesen más miatt.

Szerintem is mindenképp menj szemészhez.

33 hetes kismama

2010. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszike!

Minden jót!

2010. ápr. 9. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!