Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok tojást festeni? Én...

Szoktatok tojást festeni? Én gyerekkoromban festettem utoljára, de most nagyon készülünk a kislányommal. Mindenféle tippet, praktikát, ötletet szívesen veszek, ki hogy festi, dísziti a tojásokat.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ecsettel festem.


2.5 éves kislánynak tavaly - másfél évesen- már adtam hobbiboltban kapható polisztirol hab tojást amit kifestett temperával meg az ujjával v. ecsettel.


átfüztem rajta cérnát cédulával hogy mikor csinálta és elteszem emlékbe.

2011. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is szoktam festeni!igaz a lányomat még nem nagyon vonom bele mert kicsi ehhez de én akrill festékkel szoktam a kifújt tojásokat szépen megfesteni!mindenkinek szépen névre szólót!
2011. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, szoktunk. Én mostanában csak pár színt veszek. Pirosat, zöldet esetleg. Nagymamám hagymahéjjal szokott festeni. Gyerekkoromban sokat díszítettünk úgy tojást, hogy lepréselt apró leveleket tettünk a tojásra, belebújtattuk nylonharisnyába, és így tettük a festékbe.

Én különben pár éve inkább matricázni szoktam. Kb. 20 tojás matricás és 10 festett:)

2011. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi mindig festünk mielött gyerek volt akkor is.

Most még csak fél éves a lányom így ö nem fog festeni, de mi igen.

van olyan festék ahol kesztyüt kell húzni és festéket nyomsz a kezére ö meg bekeni a tojást vele.

2011. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy szoktam, ahogy az egyik válaszoló írta.Hagymahéjjal, és petrezselzemzölddel.Utóbbit rásimítom a tojásra, beleteszem harisnyába és úgy bele a festékbe.

Kreppapírt is lehet forró vízbe tenni.Az is jól fog.

Ami nekem mindig tetszett:a festett tojásokat szalonna bőrével átdörzsölni, hogy szép fényes legyen.

2011. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!