Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik Gyöngyösön szültek/szülne...

Akik Gyöngyösön szültek/szülnek kit választottak orvosnak, szülésznőnek?

Figyelt kérdés
Érdemes szülésznőt fogadni? Mennyibe kerül a szülésznő és mikor kell őt felkérni? Orvosnak mennyit adtatok? Megvoltatok elégedve? Orvos már megvan, de azt mondta, hogy amennyit gondolunk annyit adunk. 14 hkm

2016. máj. 17. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőnél Suskó (pénzt nem fogadott el), szülésznő nem volt fogadva.

Másodiknál Pap (Suskó már nem dolgozott a kórházban, de a 26. hétig hozzá jártam Parádra), szülésznő Reviczkiné Zsuzsa (az elsőnél összebarátkoztunk vele, így adott volt, hogy ő lesz, pénzt ebből adódóan nem kért). Pap szintén nem kért, de azért adtunk neki, főleg, hogy szabiról jött be este (igaz csak kb 2-3 órára, mivel gyors problémamentes szülésem volt).

Most vagyok terhes a harmadikkal, Paphoz járunk, valszeg nála is szülök, ha nem jön előbb a baba (mert akkor épp nyaralni lesz :)), mivel kicsit problémásan indultam, így az elejétől járok hozzá magánba, szülésznő nem lesz fogadva (illetve akit előbb írtam Zsuzsa segít majd és szól az egyik kollégájának, mivel ő már nyugdíj mellett lesz csak a kórházban kisegíteni, így ha a kollégájának be kell jönnie akkor fogunk neki adni). Amikor legutoljára szültem olyan 25-30 ezer körül kaptak a szülésznők. A dokik pedig nagyon változatosan 30-200 között. Sőt olyan is volt aki előre elkérte.

Ha dokid azt mondta annyit adj amennyit gondolsz, akkor majd mérlegelj, hisz ha eleve benn van, akkor szerintem eleve nem kell túl árazni, de ha miattad megy csak be, főleg szabi alatt vagy éjszaka és még nem is gyors a szülésed és sokat foglalkozik veled, akkor "nagyobb" összeget, de azért nem annyit, ami megterhel titeket. A szülésznő akkor fontos, ha valszeg természetesen szülsz és esetleg sokáig elhúzódik a dolog, mert alapban ő lesz veled, nem a doki.

Nekem eddig mindkettő gyors volt (3 és 1 óra mindennel együtt :)), így a dokinak nem volt igazán hová mennie mellőlem.

2016. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2,5 éve és 3 hónapja szültem ott. Mindkétszer 50et adtam az orvosomnak (az elsőnél ő mondta hogy annyi, màsodjàra nem került szóba). Ő azt mondta nem lehet szülèsznőt fogadni. Az elsőt Pádàrnénàl, a màsodikat valamilyen Magdikànál szültem. Mind a kettő nagyon aranyos volt, bàr a màsodikat vègig kellett feküdnőm (indított szülés volt ràadásul) úgyhogy Pàdàrnét vàlasztanàm kettőjük közül ha lehetne a 3. babàhoz (nála az elején àcsoroghattam és hozott labdát is, így a gravitàció is segített)
2016. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andreanak válasza:
Nincs jó orvos a szülészeten.Én megfogadtam Horvátot,baszott bejönni.Annyit nem mondott másnap,hogy bocs.Pap a határozott tiltásom ellenére csinált gátmetszést(szülészeti erőszak),a fogadott szülésznőm adta a kezébe az ollót annak ellenére,hogy tudta a 3. gyereknél nem(sőt egyiknél sem)kell gátmetszés.A saját gyerekemért harcolni kellett,mert elvitték,fürdetni,méricskézni,és mindenféle felesleges dolgot tenni vele.Ugrott az aranyóra jelentős része.Az új szülész aki ide került a hatvani kórházból ki lett rúgva,most itt praktizál.Itt teszi tönkre a szülő nőket,és a babákat.Ide jó még...A VIP szoba 10 e ft/éj,de wc papír az nincs... a kaja pocsék.A csecsemős raszta hajú csaj volt a legkorrektebb.A gyereket el akarták vinni első éjjel,mert azt így szokás.A gyerekorvossal vitáztam,mert a gyereknek az anyjánál a helye,nem egy másik teremben egy kutricába rakva.Magán tarifa50 e ft a minimum,ha rendesen szülsz.HA császár akkor 80 e ft min.Én a következőt az én és a gyermekem érdekében csak is otthon fogom megszülni.Neked sok sikert.Remélem tudsz a hozzászólásból használni valamit.Ja a védőnői szolgáltatás nem kötelező.Le lehet mondani.
2016. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sajnálom utolsó, hogy neked ilyen rossz tapasztalatod volt. Én 2012-ben és 2014-ben szültem illetve majd idén fogok. Én semmiben nem találtam kivetnivalót. Az összes szülésznő, csecsemős normális volt. A kaja jó volt.

Gátmetszés nekem mindkettőnél volt és nem fogom bánni ha a harmadiknál is csinálnak, én mondjuk nem is elleneztem egyiknél sem, mivel elég nagy babák voltak én is biztonságosabbnak éreztem. A babát tőlem nem vitték el csak míg vizsgálták, illetve mivel én este szültem a szopi után elvitték az osztályra, hogy picit tudjak pihenni és akkor hozták vissza (véglegesen) amikor már látták, hogy egyedül tudok közlekedni. A másodiknál pl csak reggel hagyták ott, mert hiába próbáltam többször felkelni az ágyból folyton elszédültem, azt meg senki nem akarta (én sem), hogy pl ha felemelem a babát elvágódjunk a földön. Ezért mondjuk hálás vagyok. Szóval ilyen szempontból nekem pozitív a tapasztalatom.

Horváthtal kapcsolatban valszeg igazad van, sógornőmhöz sem ment be anno, tehát fogadott orvos tekintetében talán nem a legmegbízhatóbb, de rossz tapasztalatom vele sem volt egyszer sem. Az egyedüli rossz tapasztalatom Sarkis doktorral van/volt. Őt ha lehet nagy ívben elkerülném :)

2016. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az orvos pont ugyanazt teszi ha fizetsz neki mintha nem, szóval felesleges külön pénzelni... persze megteheted ha annyira sok van hogy nem tudod hova tenni. De akkor már inkább azt mondom a pénzt költsd arra hogy normális helyen szülsz, nem Gyöngyösön, mert itt nincsenek jó orvosok már.
2016. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én gyöngyösön Szelva István doktorúrhoz jártam magánrendelésre.

Sajnos nekem a 26. héten szülnöm kellett mert megállt a pici szíve mikor bementem a kórházba a dokim azt hiszem debrecenben volt, felhívták és pár óra múlva már benn is volt velem. Másfél napig vajúdtam addig csak kajálni ment haza egyszer talán.

Pénzt kicsit adtunk neki (20e) de ilyen esetbe abszolút nem akarta elfogadni.

ismerősöm végighordta a terhességet ők szülésnél 60e adtak neki de azt mondta nem követelte és először nem is akarta elfogadni.

úgyhogy erre felé mindenki megvolt vele elégedve

2016. jún. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

még annyit hozzátennék hogy a papp doki a lehető legparasztabb volt velem.

másfél napig vajúdtam elvoltam fáradva és 3-4 tolás után mondtam a fogadott dokimnak hogy had fújjak egy kicsit benn volt a papp is és ő erre azt mondta hogy ne rinyáljak már nyomjak...a fejét tudtam volna lerúgni még akkor is ha egészséges babát hozok világra nemhogy még olyan helyzetben mint amiben voltam.

2016. jún. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!