Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikres anyukak! Hany hetesen...

Ikres anyukak! Hany hetesen szultetek? Szules utan mennyire volt huzos az elso idoszak?

Figyelt kérdés
Valamint szivesen fogadok tippeket alvas-, altatas-, szoptatas ugyben (eggyutt vagy kulon?), illetve minden olyan trukkot is amivel konnyebb volt nektek, akar priviben is. Minden tanacs jol jon - 3 kicsivel leszek itthon, a `nagyobbik kisfiam` 1,6 eves lesz... egy 22 hetes ikres kismami
2010. ápr. 9. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok erre, nekem 20 hós lesz a lányom, amikorra az ikrekkel ki vagyok írva, 18 hetes leszek vasárnap.

Te hogy bírod? Derekad, kilód, méhszáj? Remélem nem tartasz tolakodónak, de a környékbe nincs ikres, nem nagyon tudok tapasztalatot gyüjteni, cserélni senkivel.

Bocs az off-ért!

2010. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

32+4 napra szültem.

Az első időszakok tényleg emberpróbálóak.

3 hónapig nagyon nehéz volt. Éjjel - nappal 1,5 óránként ettek. Szoptattam őket, de csak külön - külön ment.

3 hónapig fel sem álltam a szoptatós fotelból szinte, olyanok voltunk mint a zombik. Nagyon-nagyon nehéz volt.

Sokszor sírtam a fáradtságtól.

Utána egyre könnyebb lett. Valahogy ki lehet bírni, de őszintén mondom, hogy azt az időszakot nem sírom vissza.


Ma már 11 hónaposak múltak, igazi kis csibészek.


Sok-sok kitartást és energiát.


No meg jó egészséget!


Egyedül nem lehet végig csinálni, az biztos.

2010. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves elso! nagyon orvendek! Nekem van 1-2 ikres anyuka a kozelemben, oket mar kikerdeztem, de minel tobbet tudok errol, gondoltam annal jobb... Derekam faj rendesen - de en rendeltem pocaktarto ovet - ez sokat segit (egyik ismerosom ajanlotta) - mehszajam zart, de volt sajnos egy kis verzesem a 16. heten, igy most is nagyon felek es vigyazok, ne emeljek - kilo? az meg sok ugy kb. 7-8 jott fel eddig, felek is mi lesz mert nem tudok ugy mozogni mint eddig, es mar startbol volt 10 kg plusszom. Es Nalad?
2010. ápr. 10. 13:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt - pont ettol feltem... de majd csak csinalom es tul leszek rajta, remelem...
2010. ápr. 10. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok. Tegnap voltam dokinál, még 3000-et írt, kicsit ugyan puha a külső méhszáj, de az elejétől ilyen, állítólag aki már egyszer szült, annál normális. Szóval ez ok. Megtaláltuk mint a két szívhangot, azaz a doki találta meg. Eddig 2-2,5 kg-ot híztam, eszek rendesen. :-) (Lányommal 20. hétig semmit, utána 10 lett a végére)A derekam nagyon rossz, kezd megint becsípődni. Én is nézegetem a pocaktartó övet, de nem tudom melyik lenne jó. Te milyet használsz?

Amúgy jól bírom, csak hajonli ne kelljen a derekam miatt. Meg néha cipekedni is jobb volna ha valaki segítene, + fürcsit átvenné, eddig így is volt, apa csinálta, csak most elrendezte a bal kezét körűrésszel belevágott egy hete, úgyhogy most minden vizes meló rám marad, a cipekedés meg felváltva van. Még pár hétig tuti nem nyúlhat vízbe, addig ki kéne tartani a derekamnak legalább, mert nem tudom mi lenne ha megint nem tudnék felkelni napokig.

Gyorsan megy az idő, nem? Olyan mintha dupla gyors lenne az előző terhességhez képest. Pocaknövekedés, plussz ugye a kicsi is lefoglal, úgy szalad az idő. Mindjárt itt lesznek a kicsik. :-)

2010. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

37 hetesen, 3100g volt mindkét baba.

Az eleje nehéz volt, 9 hónapig szopiztak.

De már jó régen volt, 12 évesek lesznek.

2010. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó sokáig sikerült kihordani és nagyok is lettek! én is nagyon drukkolok, hogy sikerüljön - most vagyok 26 hetes
2010. máj. 18. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!