Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van ma Magyarországon törvénye...

Van ma Magyarországon törvényes lehetőség az otthonszülésre?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor hol, hogyan...?

Köszi, 33 hetes kismama


2008. szept. 25. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy nincs. Törvénybe akarták foglalni (vagy meg is történt, már nem tudom követni?), hogy pl. akkor lehet, ha a kórház max. 20 percre van, a kórházban előre be kell jelenteni, stb, stb. Egyébként miért akarod? Szerintem elég veszélyes dolog, tekintve, hogy minden 5. szülés császárral végződik, és azt otthon nem lehet. Én nem kockáztatnék.

Én a székesfehérvári kórházban szültem apásan, volt fogadott orvosom. Igazán semmi panaszom nem lehet, nagyon kedves volt mindenki, és meglepően meghitt volt a hangulat.

2008. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Minden nőnek joga van ott szülni ahol akar, viszont a törvény szerint hivatásos segítő nem lehet ott (mármint hivatalosan) az otthonszülésnél. Ahhoz ÁNTSZ engedély kellene, amit senkinek nem adnak ki.

Szeretnél otthon szülni? Nem tartasz az esetleges komplikációktól?

2008. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak mint elméleti lehetőséget kérdeztem... fehérvári vagyok én is, épp tegnap voltunk szülőszoba látogatáson. A kórház gyalog 25 perc (pocakkal). A szülésznő, aki kísért minket, nagyon aranyos volt. Végül úgyis a kórházban fogok szülni, csak egy költözés miatt már fogadott orvosom nincs, azt mondták, hogy a 20. hét után nem vesznek föl - szerintem ez baromság, a gyerek nem fog bent maradni - én meg 23 hetesen költöztem Fehérvárra. Szóval párommal ilyenen is gondolkoztunk, de ha tényleg türelmesek lesznek az orvosok, és hagyják a dolgot a maga menetében menni, akkor nem félek.
2008. szept. 25. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne félj, minden szuper volt. Egyébként én is 20. hét körül mentem a dokimhoz Dr Shandl Károly, a legjobb (szakmai körök szerint is). Ha gondolod, itt a száma: 22-312-024. Rendelési időben hívd, hétfő meg csütörtök este. Az asszisztensnője veszi fel, esetleg kérdezd meg, vállal-e még. (szerintem biztos.) 40-50 körül kér, én 40-et adtam neki. Az Interspar mögött van a rendelője.
2008. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Frits válasza:

Törvény van, de betarthatatlan. Direkt írták ilyenre...

Az egyetlen bába-pár Dunakeszi és Békéscsaba (kb.) közt van helyileg.

Szerintem nézd meg a szüles.hu oldalt, hogy jobban tájékozódhass. Nem arról van szó, hogy otthon szüljél, hanem, hogy jól és a lehető legjobban éljétek meg, át azt.

Ha jól emlékszem, éppen most pénteken lesz egy ún. "információs nap-hét".

Fehérvár nincs messze Pesttől, tán megéri. A várandósság hetei igazán nem számítanak, hidd el!

2012. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!