Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vélemények a pécsi szülészeti...

Vélemények a pécsi szülészeti klinikáról?

Figyelt kérdés

MINDEN érdekel :)

Ha kikérem a VIP szobát (és szerencsém lesz, hogy meg is kapom), oda bármikor bárki bejöhet, apuka esetleg bennalhat? Lehet butaság, de valahol ezt olvastam, bár nem a pécsi vonatkozásában.


Segítenek?

Császárom lesz, mire készüljek?

Van még időm, meg tuti majd a doki is felvilágosít, de szeretnék hallani tapasztalatokat is.

Kajával mennyire készüljek?


Szóval tényleg minden apró részlet érdekel :)


2016. máj. 24. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vip szoba van több fèle. Van olyan ami 15ezer/éj (itt apuka is bent aludhat-terhes patológián) de ezek akkor vehetőek igénybe,ha a szülés napján szabad.

Császárom 2 is volt,nov.lesz a 3. Nem egy sétagalopp,de ha nem engeded el magad,nem lesz gond.

Császár után az a kaja,ami ott lesz,sztem pont elég. Nem a legfinomabb,de hidd el, nm fogsz többet kívánni...

2016. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. máj. 24. 21:23
 3/18 anonim ***** válasza:

Én nem voltam VIP szobában. Nagyüzem a pécsi klinika, engem ikrekkel császároztak, és ugyanazon a napon csak ikerből született még három pár! Szóval nagy a rohanás, s bár a dokim rám nézett minden nap, azért túl sok odafigyelést nem kaptam. Kevés a személyzet, nem szeretik, ha terheljük őket. Hát a kaja nekem nem ízlett, amikor még "normál" kosztos voltam (terhespat.-on voltam két hétig), de a turmixolt kaja az pont elég volt, csatlakozom az előttem szólóhoz. Ásvnyvízből, gyümiléből legyen bőven, és úgy, hogy tudj fekve inni, mert császár után a korai felülés nekem szörnyű fejfájást okozott! Amíg nincs széklet, nem fogják kivenni a branült, erre készülj fel. A beöntés nem kötelező náluk császár előtt.

A babák mindent megkaptak szerintem, a csecsemősök segítenek valamennyire a szoptatásnál, mondjuk minket elég hamar a tápszer felé terelgettek, mivel ikrek, de szerencsére nem hallgattam rájuk. Rossz volt még az, hogy elvárták, hogy méregesd, mennyit szopott a baba, ez friss sebbel elég nehéz volt, pláne két gyerekkel. De lehet, hogy ez már másképp van azóta, én 3 éve szültem ott.

4 nap múlva hazamehettünk, a gyerekek megkapták az oltásokat, a beutalókat, recepteket.

A dokim egy művész, a császáros hegem nem látszik egyáltalán!

Alapvetően nem volt könnyű az a pár nap, de szakmailag topon vannak. Ez egy nagyon leterhelt klinika, annak minden hátrányával.

Amikor a fejfájás miatt infúzióra tettek, és emiatt benn kellett maradnom még egy napot, a nővérke nagyon mérges volt a dokira, azt mondta, hogy "könnyű más f...szával csalánt verni". Ezt a mondást én akkor hallottam először, ma már csak röhögök rajta. Na, ilyen volt:)

2016. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

az uccsó bekezdést nem igazán értem :)


ki volt az orvosod?

2016. máj. 30. 10:12
 5/18 anonim ***** válasza:
Dr Várnagy Ákos, vele maximálisan elégedett voltam. Utolsó bekezdés: az orvos még ott tartott egy napig az infúzió miatt, de ez a nővérkének nem tetszett, erre regálva mondta az idézett szólást :)
2016. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
nagyon jó ezt olvasni, nekem is Ő az orvosom :)
2016. máj. 30. 11:36
 7/18 A kérdező kommentje:
nálad mi miatt volt császár, megkérdezhetem? progis vagy sürgősségi? köszi
2016. máj. 30. 11:37
 8/18 anonim ***** válasza:

Úgy feküdtek az ikreim, hogy a lenti baba faros volt, fölötte keresztben a másik. nem került szóba a hüvelyi szülés. Dr Várnagy "programozta" volna, de a vezető főorvos várni akart a császárral, míg magától be nem indul a szülés. végül a 40. héten megcsászározott Dr V., szerintema főnökével nem egyeztettek, mert már az infúzió bennem volt, amikor még vitáztak kint az orvosok :( hogy nem kellett volna indítani.

De szerintem jó, hogy kivette őket, hamarabb is kivehette volna, az egyik baba már nem volt annyira jól, neki volt igaza.

Ha ajánlhatok valamit, én a császár után a egy héttel kezdtem kenni a heget Contractubex nevű krémmel, neten rendeltük, és az csodásan megelőzi a hegesedést, vadhúsképződést. Egyébként tényleg szépen dolgozik Dr. V. Nála jó kezekben lesztek.

2016. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2016. máj. 30. 17:32
 10/18 anonim ***** válasza:

Két gyereket szültem a pécsi klinikán, az elsőt még 2007-ben, akkor még a szülőszoba elég barbár hely volt, a másodikat idén februárban, ez már az új, külön "szobákra" osztott szülőszobán történt. Maga a szülészet szerintem príma, nekem nem volt egyik alkalommal sem fogadott orvosom, de semmi okom panaszra, nagyon jó ellátást kaptam, pedig az első szülésem kissé komplikált volt, de mindent megtettek értünk. A második szülésnél még jobb élményeim voltak, mert az könnyen ment szerencsére :) Éjjel vajúdtam, hajnalban szültem, nagyon jó volt, szinte végig félhomályt csináltak nekünk, csak akkor kapcsoltak villanyt, amikor fontos volt az orvosnak, hogy lásson. Az egyetlen, ami nem tetszett, az az a hülye szabály, hogy az apa (vagy akárki kísérő) addig nem mehet be, amíg az anya még ki tud mászkálni. Szóval az elején apuka még a folyosón várakozik, a kismama meg kimehet hozzá, ha tud mászkálni, ami persze jót is tesz neki ilyenkor, csak hát már egy idő után nem nagyon esett jól a mászkálás, meg mások rokonainak a kerülgetése. Amikor már sűrűsödtek a fájások, akkor mondták, hogy már ne menjek ki, és behívták a férjem, onnantól kezdve végig bent volt.


A gyermekágyas osztály tűrhető. A kaja pocsék, azt előre mondom :D De elvileg lehet rendelni külön térítés ellenében normális kaját, ennek nem jártam utána, de láttam kiírva. Én nagyon szerettem volna vip szobát, leginkább azért, hogy a nagyfiam is bejöhessen meglátogatni, de nem kaptam. Többféle is van, apartman is, változó árban. Állítólag mind foglalt volt, pedig aznap délután láttam, hogy az egyik üres volt. Ez a mai napig tüske bennem.

2016. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!