Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gyöngyösi Bugát Pál kórház...

A gyöngyösi Bugát Pál kórház szülészeti osztályáról kinek milyen tapasztalata, véleménye van? Nadim doktor úrról vélemények?

Figyelt kérdés
2015. aug. 27. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Ismerem a gyöngyösi szülészetet, én Budapestre mentem szülni.Kaptam is érte Gyöngyösön, hogy mit urizàlok,Pestre jàrok msgàndokihoz.Gyöngyösön kötelező a gàtmetszés,gàtvédelmet hírből sem ismerik,kötelező beöntés,együtt vajúdnak a nők,le vagy kötözve.Na ez a Szent Istvànban elképzelhetetlen.Nekem ezeket ismerősök mesélték akik Bugàtban szültek.Pesten vízben,kàdban vajúdtam,férjem végig velem volt,gàtvédelemmel szültem, beöntés se volt.Életem legjobb döntése volt Budapest.

Menekülj,fuss Gyöngyösről ha szép szülést akarsz.Higyjél nekem.

2015. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.Szent Istvànban nem is úgy néz ki a szülődzoba mintha kórhàz lenne, hanem, főleg a vajúdókàdas, mintha otthon vagy wellnesbe lennél.Nem tudom mennyi idős terhes vagy, de ha természetes szülést akarsz, nem szülsz Gyöngyösön.Itt még mindig telenyomnak oxitocinnal àllítólag, végig rajtad van a CTG-gép, nem vajúdhatsz és szülhetsz abban a pózban amilyenbe akarsz.

Mi szeretnénk kistesót, ugyanúgy csak Budapestre mennék, ugyanazt az orvost és szülésznőt fogadnàm meg.Nem lennék kívàncsi erre a begyepesedett népre akik a gyöngyösi kórhàzban vannak.Kivétel nélkül minden ismerős Gyöngxösön szült, meg is bàntàk rendesen.Nadimról annyit hallottam, hogy 150.000 nála a szülés.Többet nem tudok a dokiról.Remélem tudtam segíteni.

2015. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyes válaszoló,ne haragudj,nem tudom hogy vajon ugyanarról a kórházról beszélsz-e,ahol én szültem... A közös vajúdó,tény,bár én egyedül szültem,szóval ez engem nem viselt meg..A szülésznőm csuda kedves volt(ügyeletes,sajna nem tudom hogy hívták)Horváth doki,szintén ügyeletesként,maximálisan kedves és profi volt,majd a saját dokim is(Szelva doktor) Vele beszélgettünk a gátvédelemről is,ő azt mondta,természetesen neki nem szokott kifogása lenni ellene,neki tökmindegy,hogy 5 perccel tovább vár a babára,viszont a kismamák nem szokták bírni...Azt pedig abszolút nem értem miért van ennyire a beöntés ellen mindenki...baromi jól segíti,hogy haladjon a vajúdás...szóval én egy másik kórházból "menekültem" Gyöngyösre,és újra itt szülnék,ha úgy hozza az élet..Nadim doktor úrról pedig nem tudok nyilatkozni:D
2015. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ja és a "lekötözés",én ha kértem leszedték a ctg-t,mászkálhattam,zuhanyozhattam,ami rossz volt,hogy a férjem csak a szülőszobába jöhetett,a vajúdóba nem.
2015. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak azt írtam le a gyöngyösi kórhàzról, amit hallottam.Nekem Budapesten úgy volt, hogy felmentünk este 8-ra, kaptunk egy szobàt, ott vajúdtam, ott szültem.Vajúdàs alatt végig ketten voltunk a férjemmel, amikor jöttek a komolyabb fàjások, akkor mentem be a kàdba.Örültem, hogy nem volt beöntésem, gàtvédelemmel szülhettem, és olyan pózba, ahogy akartam.Férjemre műtősruha se kellett, sőt, olyannyira közvetlen volt az orvosom, hogy nem volt rajta kesztyű.Férjem vàgta el a köldökzsinórt, "mennie kellett" megfürdetni pici lányàt.Ràadtàk azt a ruhàt it mi vàlasztottunk, majd még abban a szobàban 3 óra hosszàig háborítatlanul ismerkedtünk hàrmasban a gyermekünkkel.

Ilyenekről egyetlen kismama nem szàmolt be aki Gyöngyösön szült.Örülök, hogy nem vàgtak, igaz màr a terhrsség elején megbeszéltünk mindent.Nem kötelező semmi, ez az én orvosom mottója.:)

2015. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bocs,de ezt komolyan gondolod,hogy pozitív,hogy egy orvos nem visel kesztyűt,miközben szülsz/vizsgál? akkor én kérek elnézést,és maradok a begyöpösödött dokiknál,Semmelweis meg forog a sírjában... A többi mind szép és jó,amit leírtál,és örülök,hogy szép emlék számodra is a szülés...számomra is az,baromi lelkiismeretes nővérekkel,szülésznőkkel,és orvosokkal találkoztam Gyöngyösön,pedig nem voltam egyszerű eset,ugyanis VBAC szülésem volt,szóval kb. ugrásra készen kellett mindenkinek állni a legkisebb malőr esetén is vittek volna a műtőbe..oxit sem kap(hat)tam pont emiatt,szóval nekem is maximálisan háborítatlan szülésem volt...
2015. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Oké,oké, le ne harapd màr a fejem.Amikor toltam a babàt, nem volt rajta kesztyű.És?Előtte, rendelésein is mindig volt rajta kesztyű,a kitolàsnàl nem.Senkit nem zavart.

Vàgyom màr a következő babàra:)

Érdekesség, hogy rengeteg magzatvizem volt, telibe találtam vele az orvos köpenyét, csak mosolygott.

Kívàncsi voltam a méhlepényre, megmutatta.Sőt, a szülésznő kérdezte, meg akarom-e fogni.Na annyira bàtor màr nem voltam.Különben rég szültem màr.

2015. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyöngyösön is bemehet apuka, és szülés után hármasban voltunk 2 órát. Beöntéssel mi a gond????? Komolyan nem értem!

1-es, nincs saját tapasztalatod, csak másod-harmadkézből származó infód.... miért válaszolsz akkor? A kesztyűs sztorihoz csak gratulálni tudok.... huhhh. Én inkább ilyen helyről menekülnék!!!!

2015. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor szülj a hentesek között! Mi bajom van a beöntéssel? Teljesen felesleges és megalàzó a FEJLETT kórhàzak és orvosok dzemében.Ti meg ha örültök a gàtmetszésnek is, csak gratulàlni tudok.Egy hàborítatlan szülés örökre csodàs emlék marad.
2015. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy kicsit tulsagosan magadra veszed a dolgokat, nem?senki nem harapta le a fejed, én legalabbis biztos nem. Szamomra az megalazobb lett volna, ha ez az a doki orra alá kerul szules kozben, bar nyilvan nen vettem volna eszre..semmit megalazot nen ereztem benne, teljeseb jofej volt a szuleszno es oszinten megmondva nekem is jo volt teljesen kitisztulni...ezt a kesztyűs dolgot meg szerinten ne nagyon hangoztasd, ugyanis a dokid allasaba kerulhet...egyebkent mindkettonknek,akik irtunk szimplan az szúrt szemet, hogy valos tapasztalat nelkul jaratod le olyan dolgokkal a kórházat, amik nem is igy vannak...
2015. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!