Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babások, akik szültek...

Első babások, akik szültek már: milyen érzés volt amikor legelőször a kezetekbe adták a babátokat?

Figyelt kérdés

Csak azoknak szól a kérdés akiknek egy gyermekük született. Mit éreztetek és a baba ilyenkor mit érezhet, amikor anyukájához kerül legelőször? Szeretném, ha lehetőleg bőven kifejtenétek. Valamint érdekel még: fiú vagy kislány lett?

Én most leszek még csak 8 hetes kismama és első babámat várom. :)


2016. máj. 25. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Én még köldökzsinórral kaptam meg, csak pár perc múlva vágták el.

Nem éreztem azt a fajta "csodálatot", amit néha emlegetnek, hanem csak "simán" boldog voltam a gyönyörű baba láttán, és megkönnyebbültem, hogy végre vége a fájdalomnak.

2016. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

kisfiú lett, és császárral született.

először csak fényképezőgép kijelzőjén láttam, majd amikor magamhoz tértem kb 4 órával később, akkor hozták az őrzőbe.

egyik karomba infúzió, másik a monitorra kötve... szóval csak odafektették a karomra, én meg csak néztem, és mosolyogtam... és azt hiszem ott, akkor egy életre beleszerettem.

2016. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Császàros voltam kislànyunk van. Mikor meghallottam, hogy felsírt és mondtàk az orvosok hogy gratulàlnak a kislànyomhoz, akkor elèrzèkenyülve köszöntem meg. Par perc múlva szóltak, hogy nézzek oldalra akkor megmutatták kb 15 mpre, akkor csak mosolyogtam. Úgy 5 óra múlva hoztàk ki az örzőbe 5 percre, nagyon jó volt csak nèztük egymàst. De akkor èpp szomorú voltam mert gyorsan törtèntek az események a műtét előtt, és párom mèg akkor másik városban dolgozott, így ő csak mèg órákkal később láthatta üvegen keresztül. De az igazi csodás érzés, a gyönyörködés, csak késő délután jött, mikor kihozták "rendesen" több órára, csak este 10kor vitték el. Másnap reggel 6kor hozták, akkor szinte még jobb volt :) ahogy minden nap :)
2016. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon szepnek lattam. Lattuk elotte sokat uh-kon, teljesen mas volt. Csaszar volt es a ferjem vagta el a koldokzsinort. Nem sirtunk, de meg voltunk hatodva. Aztan bepanikoltam, hogy nyitva a hasam (nem ereztem es nem lattam persze) es kaptam oxigent, a picit elvittek meregetni. Aztan velunk volt a szobankban a 2 napban, a ferjemmel annyit voltunk vele, amennyit csak tudtunk:)


A babanak nem volt szerintem semmi gondolata mert az ő agya meg nem erett ehhez ujszulottkent. Max, mint a Nicsak, ki beszélben: á, szoval te etted azt a sok fuszeres kajat.:)))

2016. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Betu ***** válasza:
Sajnos vàkummal született a kisfiam egyszerűen nem tudott kijönni akárhogy nyomtam. Szóval fel se sírt egyből úgyhogy mit éreztem hàt megijedtem nagyon és meg is könnyebültem, hogy végre kint van. Majd egyszercsak erőteljesen felsírt ès én is sírtam az örömtől, az egész szülés miatt, úgy kijött minden. Mikor meglàttam akkor pedig azt éreztem, hogy a vilàgon ő a legszebb. Nagyon elfàradt ő is és én is, piros volt az arca nagyok a körmei, szétàzott a kezein a bőr, mégis gyönyörű volt màr akkor is. Inkubatorban volt egy éjszakàn àt úgyhogy sajnos nem lehetett velem a 2 óràs megfigyelésen. Most màr 15 hónapos lesz, egészséges, gyönyörű és boldog baba. Minden olyan szép volt a terhességem, a szülés is a vàkumot leszàmítva. Nem volt fàjdalmas annyira, nem vajúdtam sokat. Úgy érzem még most is, hogy 1000szer végigcsinàlnàm!😊 Boldog babavàràst, könnyű szülést kívànok!😊
2016. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kislányom természetes úton született, amint kibújt a hasamra tették. Először nagyon nagy könnyebbséget éreztem, hogy végre kint van, és nem feszít tovább. Minden fájdalom elmúlt, és boldog voltam. Nem sírt hangosan, csak kicsit elégedetlenkedett. Mikor már nem pulzált a köldökzsinór, akkor elvágták, kb fél óra. Ekkor elvitték mosdatni, mérni. Majd vissza hozták és 2 órát még együtt lehettünk, szopizott is a szülőszobán.
2016. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Császárral született, kislány. AZ első pillanatban, mikor megláttam, emlékszem, hogy tiszta vér volt, és megilletődve pislogott, de már akkor potyogtak a könnyeim, mikor puszit adhattam neki, akkor is. Ez még mind a műtőben történt. Viszont nem valami eufória érzetem volt, mint amilyet feltételeztem volna, hanem inkább csak ízlelgettem a gondolatot, hogy az enyém, mondogattam magamban, hogy ez Ő, ez most tényleg Ő :) Utána az őrzőben én órákra megkaptam aznap 2x is (délben szültem, egy órával utána velem volt olyan másfél-2 órát, és késő délután még kb 2-2,5 órát). Feküdünk összebújva, csak néztem őt, és próbáltam felfogni, hogy ő az én babám. Olyan hihetetlen volt :) Közben teljesen meg voltam hatódva, hogy milyen csodálatos kislány, milyen szép is pici, és ő a legtökéletesebb baba a világon. Most már nemsokára 11 hónapos, ez az érzés azóta is megvan :)

Amit ő érzett az szerintem nyugalom volt. Legalábbis hozzám bújva, a karomban rögtön elaludt, pedig előtte nyafizott, amikor behozták. Olyan nyugodt, békés volt ott mellettem, hihetetlen jó érzés volt, hogy a közelségem így megnyugtatja :)

2016. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik, ahogy írtok erről. :) Már alig várom, hogy én is átéljem ezt az egészet!
2016. máj. 26. 21:29
 9/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Én is alig vártam, hogy átéljem a "csodát" ehelyett csak azt éltem át, hogy "atyaúristen de jó hogy megszabadultam a fájdalomtól" és elsőként csak azt néztem megvan e mindene! :D Utána 1 hétig magam alatt voltam, hogy nem vagyok alkalmas anyának, mert még akkor sem éreztem azt a húú de nagy szerelmet! Most 8hós a kisbabám és bárkit gondolkodás nélkül megölnék érte! Imádom és nekem Ő a leggyönyörűbb gyerek a földön!

Szóval csak azt akartam ezzel elmondani, hogy ne aggódj, ha nem jön azonnal a szerelem! Úgy magyarázta a nőgyógyászom, hogy vannak nők, akik szerelmesek lesznek az első pillanattól, és vannak, akiknek meg kell tanulniuk, ki kell alakítaniuk azt a szerelmet! Én utóbbi vagyok! Gratulálok!

2016. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kiváncsi vagyok magamra hogyan fogok érezni, na meg persze a babámra is! :)
2016. máj. 27. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!