Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés, mikor legelőször...

Milyen érzés, mikor legelőször megérzed a baba mozgását? Biztos leírhatatlan. <3

Figyelt kérdés
Mihez hasonlítható?
2013. máj. 14. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Csiklandozáshoz tudnám hasonlítani.:)

Csodás érzés főleg a terhesség vége felé.:)

2013. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A csiklandozással egyetértek,hogy a vége felé milyen,persze jó,hogy tudod ő a Te picikéd,de néha azért tud produkálni olyanokat,hogy az ember csillagokat lát,főleg ha megtalálja a bordád,gyomrod,vagy a hólyagodat. :)
2013. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Furi :) csikis érzés az elején,a vége felé már sokszor félelmetes alakzatokat ölt a pocak és fájni is tud,de egyébként majdnem a legcsodásabb. De csak azért nem a legleg, mert a legeslegjobb érzés,amikor először rád rakják a kis kuporgó,ragacsos csomagot :)
2013. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

És érzed a talpát meg a fejét meg tudod, hogy épp hol fekszik vagy hogy alszik-e vagy ébren van? :D

Istenkém, én alig várom már anya lehessek!!

2013. máj. 14. 18:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.Nekem nagyon lent volt a lányom a 28.héttől fogva így nekem a méhszájam fájt sokszor,hogy csillagokat láttam.Általában este volt ez.

Sokszor meg lehetett mondani mikor hol,hogyan fekszik.De a legjobb a fészkalódás.:)

Én sok videót csináltam így olyan szép emlék.:)

Itt játszik mellettem a 6 hónapos kislányom.:)

2013. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hááát, én azért nem mindig voltam biztos benne, hogy mijét simogatom épp. Aztán 31 hetesen mondták, hogy keresztben van én pedig megkérdeztem, hogy mije hol van. na, onnantól 1 hétig tudtam, hogy épp mi bökött meg :)
2013. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

Semmi extra nincs benne.

Fura, mintha belülről csiklandozná valami, a vége felé már egész erőteljes.

Sosem éreztem hol van a feje, lába és sosem voltam elájulva a gyönyörtől, ez teljesen természetes dolog.

Érdekes persze, de tényleg semmi extra.

2013. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mikor először megéreztem, a 16. héten, nem volt más, mintha a méhemben dobogott volna egy szív, de rendszertelenül, éppen hogy érezhetően. Eleinte még bizonytalan voltam, de mivel ugyanazon időben éreztem mindig, biztos lett, hogy a baba az.

Aztán ez az érzés egyre többször jelentkezik, majd nekem hirtelen lett nagyon erős a mozgása. A 20. héttől kezdve nem csak finoman fészkelődött, hanem egyenesen rugdosni kezdett a baba, kinyomta magát (ilyenkor ki lehet tapogatni a kis testét, amivel a hasfalamnak feszül, bár azért eleinte elég nehéz megsaccolni, melyik testrészét nyomja oda), fészkelődött, egy helyre húzódott. Most a 26. héten már erősen mozog, és ha a hasfalam irányába rúg, azt lehet látni. Néha fájdalmas, ha pont idegre nyom rá, vagy nekifeszül valamelyik belső szervemnek, de előfordult már olyan, hogy pont a hólyagomra rúgott rá (akkor azt hittem, összepisilem magam szégyen szemre), vagy a gyomromra (akkor konkréten visszajött a pár perccel előbb elfogyasztott gyümölcs).

De nagyjából az esetek többségében jó érzés, nem fájdalmas. De nagyon jellegzetes, nehéz bármihez is hasonlítani. Tényleg olyan, mikor mocorog benned valaki. :)

2013. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2es vagyok,kb a 32.héttől tudom hogy mijét érzem,mert akkor már fejfekvésű volt és azóta is úgy van (37.hét) a jobb bordám alatt van a lába,azt mindig kidugja,lent meg a buksijával nyomja a hólyagom,picit balra a köldökömtől van a teste ott hallgatják a szívhangját,és ha csuklik azt is ott érzem :)

Még csak szeretnél babát,vagy már úton van kedves kérdező?

2013. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ismét 2es,én is sok videót csinálok ahogy mocorog,bár mintha érezné sokszor mire bekapcsolom a telót abbahagyja :)
2013. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!