Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikres anyukák! Nektek megvártá...

Ikres anyukák! Nektek megvárták a kiirt dátumot, vagy előbb meginditották a szülést? (akinek nem jöttek hamarabb)

Figyelt kérdés

Ha meginditották akkor hányadik héten?

35 hetes egypetéjű ikres mami



2016. máj. 30. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
a tesóm 1 hónapja szült.őt a 38.héten indították
2016. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát pont most írtam erről itt valakinek a császár kapcsán, hogy esetünkben az orvosok szépen összeszólalkoztak. Mivel az ikreim egyáltalán nem akartak kibújni még, és a fiatalabb (saját) dokim szerint a legújabb szakmai ajánlás az, hogy 37. hét körül szülessenek meg az ikrek, mert utána már nem optimális a fejlődésük. Viszont a vezető főorvos "régi mootorosként" amellett érvelt, hogy a babák addig maradjanak bent, amíg akarnak. Így aztán a 37. héttől aszaltak a terhespatológián, miközben semmi bajom nem volt a 40. hétig, amikor is a saját dokim megcsászározott, de még az előkészítőben is hallottam, amint a vezető kérdőre vonja fiatalabb kollégáját, hogy miért is kellett megindítani, miért nem várta meg, míg beindul magától. Ezek a viták egyébként vizitkor már napi szinten zajlottak a fejem fölött. Hát nem volt a legkellemesebb érzés, miközben az ember amúgy is aggódik, ugye.

Utólag azt mondom, hogy bár egészségesek a gyerekeim, talán mégis jobb lett volna hamarabb kivenni őket, mert voltak tartási problémáik, tornáztatni kellett őket, ill. az egyik szerintem már nem jutott elég tápanyaghoz, fél kiló különbséggel születtek. Más ikres ismerőseim mind hamarabb szültek.

Szerintem érdemes megkérdezned nem csak az orvosodat, hogy mit tart erről, hanem azt is megtudni, hogy a kórház, ahol szülni fogsz (és ahova majd nst-re a végén...) milyen protokollt követ ilyenkor.

Nekem kétpetéjűek, az egypetéjűek további kockázatait én nem ismerem.

2016. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek kedves utolsó, szerintem sem optimális elhúzni 37-38.hétig...az már szenvedés anyának/babának.

Ahol szülni szeretnék ott csak annyit tudok hogy 36.hétre lehet szülni ott, de pl régi módi mert 25 hetesen be akartak fektetni hiába nem volt bajom, ill ők olyanok hogy az egyes/szimpla terheseket sem indítják meg még ha már több mint egy hete túlhordta az anyuka... Ettől meg azért félek, mert a dokim jővő héten be akar mindenképp fektetni... S nagyon úgy néz ki nem akarnak előbb kijönni, igy meg hogy van egy nagy itthon nincs kedvem heteket benn feküdni.

Ami meg érdekes hogy tőlük 30 km-re lévő megyei kórházban pl 34 hét után nincs visszatartás, erre a barátnőm 36 hetes tegnap bevitték fájásokkal (sokadszorra) s rögtön visszatartás...

2016. máj. 30. 17:24
 4/10 A kérdező kommentje:
* akarom mondani 37-38 utánig elhúzni :D
2016. máj. 30. 17:25
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nekem 37+2 hetesen volt programcsászár. Még lehet, hogy kihúztuk volna egy darabig, de jöttek az ünnepek, én sem szerettem volna, hogy a karácsonyfa alól kelljen sürgősségi császárra rohanni, jobb volt ez előre programozva, ha már kellett az a császár. Amúgy 32-36 hét közt dekkoltam a terhespatológián, hihetetlen mennyiségű Diaphyllint, Verapamilt és magnéziumot elfogyasztva. Aztán hazakönyörögtem magam, de otthon is folytattam a gyógyszereket, mert bődületes mértékben keményedtem.

De kihúztuk, meglett a császár, és bár korábban a kórházban heti szinten ultrahangoztak, és a mérések alapján mindkét baba folyamatosan szépen gyarapodott, a kisfiam mégis elég éretlen, kissúlyú újszülött lett, a zárójára rá is írták latinul a méhen belüli sorvadást, mint diagnózist. Hálistennek aztán igen szépen fejlődő kis legényke lett, szóval én is azt mondom, nagyon jó, hogy kikapták 37 hetesen, mert lehet, hogy a méhemben már nem tudott volna fejlődni, jobb volt neki kint. A kiscsajszi, aki nagyobb súlyú és érettebb is volt, viszont hipoton, le van maradva mindenben, de hogy ennek a szűk hely volt-e az oka, vagy esetleg más áll a háttérben, azt egyelőre (vagy talán soha) nem fogom megtudni.

Summa summarum, a mi kórházunkban is visszatartáspártiak, de csak a betöltött 36. hétig. Aztán hogy megvárják a spontán szülésindulást, az már dokifüggő, meg persze mindig van valami specialitás az egyes kismamáknál, ami inkább a programcsászár felé billenti a mérleget. Természetes ikerszülésről a mi kórházunk háza táján még nem hallottam, akikről tudok, mind császárosok voltak.

2016. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak (is), ha még olvassátok: érdekes, nekem is a nagyobb hipoton lett, egy évig dévényeztünk, a kisebb meg "sorvadt", habár végig egyformának mérték, az egyik 2240, a másik 3070 g-mal született. És igen, nekem is a "sorvadt" baba fejlődött gyorsabban, a mai napig sokkal jobb a mozgása.

(én vagyok az a válaszoló, aki fölött vitatkoztak az orvosok)

Én akkor két ikres anyukával együtt szültem (nagy, megyei kórház), az egyik 29. héten császárral szülte a kisfiait, ők sajnos mentek a PIC-re, a másik 36. héten természetsen szült két 2,5 kilós, tökéletes gyereket.

Szóval, szerintem sem érdemes sokáig húzni velük.

2016. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló, az enyémek közt nem volt ekkora különbség, a fiú 2500g 50cm-rel született, a kislány 2830g 49 cm-rel. De látványra sokkal feltűnőbb volt, a kisfiam olyan kis gebe volt, a hossza normális volt, de hiányzott róla 0,5-1 kg, a csajszi meg kis gombóc :) A fiamat se kellett PIC-re vinni, de rosszak voltak a babareflexei, a vércukorszintje is nagyon alacsony volt először, de aztán pár nap alatt rendeződött.

A kislányomat (még) nem hordtam fejlesztésre, mondjuk önszorgalomból már kétszer elvittem gyógytornászhoz, nézze meg, szerinte nem kellene-e járnunk, de nagyon határeset, meg pont abban a fázisban van, hogy a tornát már nehezen viselné, az interaktivitáshoz meg még eszetlenke. De tényleg nem tudhatom, hogy a problémák egy esetleges "ikres túlhordásra" vezethetők-e vissza, a csajszit már a pocakomban is sokkal lustábbnak éreztem, a fiatalúr sokkal aktívabb volt. A testalkatuk, testméreteik aránya is egymáshoz képest tulajdonképpen most is ugyanaz, mint amiket UH-n méregettek. Szóval lehet, hogy genetika.

2016. jún. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerda óta a kórházba vagyok.. 2111es lett a méhszáj, meg a doki érezte a pici buksiját. Azóta megkaptuk a tüdőérlelőket... De senki nem néz ránk... Semmi vizsgálat... Annyit mondtak hogy 37 hétig tartják vissza, de utána a természetre bíznak :(
2016. jún. 4. 08:41
 9/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nálatok nem járnak a szülész-ápolók legalább naponta kétszer vérnyomást és babaszívhangot csekkolni? Nálunk ez rutin volt, mint a reggeli lázmérés. A méhszájadat nem piszkálhatják folyton. Amíg nem érzed, hogy görcsösz, és nem vélik úgy, hogy beindult a szülés, mostanában biztos nem fogják újraellenőrizni. Egyébként ha görcsölsz, szólj, biztosan rátesztnek nst-re legalább. Már azért jó korban vagytok, ha meg is indulna, a tüdőérlelők is megvoltak, szóval kitartást!
2016. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma kezdtem a 36.hetet erre csak úgy hasraütés szerüen vissza soroltak 34-re.... Reggel 1x vérnyomás ill szívhang s semmi utána.... Közben megtudtam hogy 37.hétig ha görcsölnék akkor infúzió... De pl pár napja szóltam hogy órák óta derekam szét szakad, s keményedek... Szülésznő rávágta tuti az ágytól van.... Szóltam a dokinak.... Szintén rávágta az is ágytól
2016. jún. 6. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!