Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek megindították a...

Akiknek megindították a szülést tudna segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés
35hetes voltam mikor megindult a szülés, de visszatartották, ez hétfőn volt. Ma töltöttem be a 36. hetet és azt mondta a doki hogyha hétvégén nem indul be akkor beindítják jövő héten, mert félnek hogy elkapnánk valami fertőzést. 2ujjnyira vagyok nyitva. Ez esetben hogyan zajlik a szülésmegindítás? Oxitocin és burokrepesztés? Vagy csak az egyik? Fogalmam sincs mire számítsak.
2012. aug. 24. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én a 30. héten megnyíltam két ujjnyira, fájások is voltak, visszatartották sikeresen és a kiírt időpont után 1 nappal spontán indult el a szülésem, de gyorsították ami ugyan az, mintha indítanák, azaz a menet Oxitocin vénásan és burokrepesztés, én nem tartom jó ötletnek ennyivel idő előtt megindítani egy szülést! ( három gyermekes anyuka)
2012. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomásom miatt indították meg, oxyt kaptam és délelőtt tízkor, kb 12 kor kezdett hatni, majd ekkor repesztette meg a doki fájás közbe a kezével a burkot, semmit nem éreztem, nem kellett szerszám neki:) ezután felgyorsultak a fájások, megemelték az oxitocin infúzió cseppszámát, gyorsabb és erősebb fájásokat idéz elő mint ha nem kapná az ember, de így nem vajúdik olyan sokat..délután negyed hatkor lett meg..az elsőt is így szültem, hidd el én örülök, hogy megindították, így hamarabb megszültem:)nem kell tőle félni!!
2012. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Az az igazság hogy nekem elfolyt a magzatvizem egy része is, nem ehettem nem ihattam, görcsoldó szteroidos infúziót kaptam hogy legalább addig bennmaradjon a kicsim amíg a tüdőérlelő hat. Aztán ultrahangon is megnéztek hogy kevesebb a víz, de másnapra mivel végre ehettem és ihattam újratermelődött, de mindennap vért vesznek hogy amint rossz lesz az eredmény megindítják. Viszont a 40.hétig nem várnak már, mert így is úgy tudom magzatvíz szivárgás esetén 24óráig lehet benn a baba....
2012. aug. 24. 23:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom...második válaszoló vagyok ismét..nekem a 32.héten adtak tüdőérlelőt..szivárgott a magzat víz is, de a doki mindig azt mondta, újra termelődik, így is lehetett mert a 38.hétig húztam..akkor is a vérnyomásom miatt indították..
2012. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Másodiknak is köszi, én is sokaktól hallom hogy gyorsabban megvan a baba, csak icipicit félek. Hogy mi lesz ha esetleg nem hatna, mert akkor vinnének császározni, és akkor tényleg nem látnám értelmét az indításnak. De igyekszem a legjobbakra gondolni :-)
2012. aug. 24. 23:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem már hétfő délelöttre igérték a picit, de mégis a visszatartást választották. Aztán azt mondták ha kedd este sem indulna meg akkor szerda délelött... Ma meg ugye ezt mondták. Már teljesen kiakasztanak mert haza sem engednek de nem történik semmi :-(
2012. aug. 24. 23:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Fog az hatni ne aggódj, nekem is lassan kezdett hatni ezért pörgették fel az infúzión a cseppszámot:) még azt elfelejtettem írni, hogy aznap amikor szültem , reggeli vizsgálatnál másfél ujjnyira voltam nyitva..nálam is úgy volt, hogy császár lesz, de megpróbálták először az oxit, mert ha beindítja a fájást akkor esik a vérnyomás és ez bejött nekik..figyelj, ne gondolj arra, hogy gond lesz, meg különben fájások közbe azt fogod kérni, hogy bár császároznának meg..persze ha nem kapsz érzéstelenítést..én sajna nem kaptam..tehát ordítottam közbe, hogy vágjanak fel:)) de már nem bánom, hogy nem kellett:)) szóval ez egy természetes dolog, az a baba szépen meg fog születni és hamarosan dajkálhatod:)
2012. aug. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
gondolom azért tartják még vissza mert minden odabent töltött nap sokat számít.
2012. aug. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy minden nap számít csak iszonyú rossz ez hogy folyton mást mondanak. Párom ott lesz velem, szorítom majd a kezét ahogy tudom és igyekszem minden fájdalmat kibírni mert teljes mértékben megéri :-)
2012. aug. 24. 23:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 2 ujjnyira voltam nyitva mindkét babámmal és mindkettőnél indítottak és mindkettő 4 óra alatt meg is született. Először pici adag oxytovint kaptam, mert nézték a baba szívhangját, hogy reagál ill.én tágulok-e. Mivel mindkettő ok volt burkot repesztettek (ami nem fáj), majd emelték az oxytocint, és hagytak vajúdni. Én a labdán gurigáztam és a falról lelógatott kötélbe csimpaszkodtam.Aztán folyamatosan emelték az adagot, egyszer csak éreztem, hogy nyomnom kell és megszületett a babó.

Könnyű szülést!

2012. aug. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!