Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek 1996-ban volt...

Szerintetek 1996-ban volt jobb szülni vagy most 2016-ban?

Figyelt kérdés

Persze gondolom kevés ember van, aki mindkét évben szült, a kérdés csak elméleti.

Nyilván most korszerűbb a technológia, sok minden változott ez alatt a 20 év alatt. Barátságosabb volt akkor a légkör? (Arányaiban) kevesebbe került egy szülés? Hozzáértőbb volt a kórházi személyzet?

Mit gondoltok? Mindent összevetve, szerintetek akkorvolt könnyebb kismamának, friss szülőnek lenni vagy pedig most az?



2016. jún. 4. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom milyen volt akkor, de anyukám idejéből csak horrorszüléseket mesélnek, nekem meg két "szuper", természetes szülésem volt, az elsőnél is ment a maga ütemében, a másodiknál meg mintha otthon szültem volna.
2016. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

A férjem két lánya között 20 év van. A terhességem alatt folyamatosan azt hallgattam, hogy "hűű, ilyen még nem volt, amikor Gizike született, meg ez se, akkor még azt se tudták, de jó, hogy most már ezek vannak".

Az első lánya császárral született, de ha hüvelyi úton született volna, akkor se lehetett volna bent. Fel sem merült akkor.

Míg a közös lányunknál természetes volt, hogy bejön, sőt, ha császár lett volna a vége, akkor is a fejemnél állhatott volna és neki adták volna oda a babát először.


Az idősebb lányát akkor fogta kézbe először, amikor kiengedték a feleségét és a gyereket a kórházból.

2016. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

MOst több esély van természetes szülésre.

A 70-es évek "találmánya" az EDA, mindenkit "odaláncoltak", borzasztó sztorik vannak.

Persze ma is sok a rossz, de talán elindult egy hullám a természetes irányba, ezért én azt mondom, ma jobb.

2016. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és az első lánya a születéséig fiú "volt". Egyszerűen végig benézték ultrahangon a nemét. Amikor kiemelték, az orvos is meglepődött, hogy jé, ez egy kislány...
2016. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem fura amit a második írt!

1991-ben született a legidősebb fiam, és ott voltam a születésénél bent a szülőszobán. Megkaptam a kezembe amikor a nővérek megtörölték és becsomagolták. 5 napig volt bent a feleségem a kórházban, és végig vele lehetett a kicsi ha úgy akarta. Igaz akkor még újdonság volt a "bevásárló kocsi" amiben hozták-vitték a kicsiket.


A legkisebb gyerekem 2006-ban született. Részemről annyi volt a különbség, hogy több volt a műszer a szülőszobában, és kapott epidurális érzéstelenítést is.

2016. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

#5

Amikor a nagyobbik lánya született, én még éppen beléptem a kamaszkorba, így saját tapasztalatom nincs az akkori állapotokról.

Nem általánosságban mondtam, hanem az ő szubjektív beszámolójára támaszkodva. Lehet, hogy amit elmondott, az pont akkor, pont arra a kórházra volt igaz, máshol meg előrébb jártak.


Saját tapasztalatom csak a saját lányommal van.

Még azt is el tudom képzelni, hogy a férjem pár dologra rosszul emlékezett 20 év távlatából.

2016. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Amiket egyik ismerősöm mesélt és amit anyukám akkor azt kell, hogy mondjam manapság sokkal jobb szülni!


Azt mesélték, hogy amint beértek a kórházba egy szülőszobán kellett maradniuk szinte mozdulatlanul. Úgy kellett vajúdni. Nem sétálgathattak, nem mehettek wc-re semmi!! Képzelheted!!


Én ki nem bírtam volna úgy a vajúdást, hogy egy helyben keljen feküdnöm 16 órát!! Áhh ez ember kínzás..


Én szinte csinálhattam amit akartam. Jöttem-mentem. Ihattam. Volt labda, bordásfal, kád.. Sőt én EDÁ-t is kértem, onnantól meg aztán még inkább álom volt.. Semmire nem panaszkodhatok..


Összeségében összehasonlítva ma sokkal kényelmesebb, jobb, fájdalommentesebb a szülés! Rengeteg minden a rendelkezésedre áll, hogy csillapítani tudd és tudják a fájdalmad és meghittebbé tegyék/tedd a szülést!

2016. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
#7: Bocs, de nekem ez is fura. Már sok évvel ezelőtt is az volt az utasítás, hogy sétáljanak vajúdás közben vagy feküdjenek le. Ülni nem szabad vajúdás közben. WC-re se engedték ki érthető okokból, de adtak ágytálat.
2016. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1997-ben született az elő gyermekem. Teljesen természetes körülmények között, Budapesten, az akkori MÁV kórházban.

Nem kaptam beöntést (nem kértem) nem kaptam oxytocint, végig sétálgattam a vajúdás alatt, teljesen rám bízott mindent az orvosom. Nem azért, mert nem törődött velem, de nem volt szükség semmilyen beavatkozásra. A férjem végig velem volt, majd a szülés után a babát is azonnal odaadták. Végig velem lehetett a bent tartózkodás alatt, teljesen igény szerint szoptattam. Én a kórházi személyzet részéről teljes hozzáértést tapasztaltam.

Szerencsére mind az 5 gyerekemet tudtam szoptatni, de 19 éve is nagy választékban volt tápszer és eldobható pelenka.

2016. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokban hasonlítok az Utolsóra. Nekem is 5 gyerekem van, 97-ben is született egy, és 3-an a MÁV kórházban jöttek a világra 94,97,99-ben. Kettő meg az Istvánban 2009-ben és 2011-ben.

Már 94-ben is apás szülésünk volt, sétálni csak azért nem sétálhattam, mert villámszülésem volt, a baba végig velem lehetett, igaz apa csak születésekor foghatta meg, 5 napig csak a szoba üvegajtaján nézhette. 97-es fiammal csak az utolsó 5 percet töltöttem ágyon, addig labdán vajúdtam. Már akkor bababarát volt a kórház, mindent megmutattak, mindenben segítettek. Ja, és gátmetszés csak nagyon muszájkor volt, én megúsztam.

Később az István kórház még jobb volt. Nagyon szépek, otthonosak a szülőszobák, apa napközben benn lehetett a kicsi születése után is, 48 óra után hazamehettünk.

Összességében az utolsó 2 szülés volt jobb, de csak a nyitott látogatás és a rövid benn töltött idő miatt.

Persze ez nagyon kórházfüggő. Most is vannak olyan helyek, amik nem érik el a 90-es évek MÁV kórházát sem,hanem 70-es évekbeli trendet követnek. A közelünkben levő kórházban pl. csak 2 baba-mama szoba van, x-ik gyereknél is kötelező a gátmetszés, az apás szülés meg vagy összejön, vagy nem, mert osztott szülőszobák vannak. Így ha 97-ben a MÁVban szültem, most meg itt kellene, az előbbi lenne klasszisokkal jobb.

2016. jún. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!