Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a 36 héten a kenet vétel...

Ha a 36 héten a kenet vétel negativ lett, és most 40+2 vagyok, akkor most is kialakulhat vagy nem lesz semmi baj?

Figyelt kérdés
A streptococcus mitől alakul ki? Van folyásom, a terhesség alatt végig volt, nem volt semmi gond belőle, azt mondta az orvos, hogy normális. De most olvastam egy kérdést, és annyira megijeesztett. Tojásfehérjés nyálkás folyásom van. Nem folyton, hanem egy nap néhányszor. Bármikor megindulhat a szülés, féltem a babámat.

2016. jún. 11. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem vettek kenetet, és negativ lett. Aztán a kislányom két naposan lett egy enyhe láza, amire a doktornő azonnal kért egy vérvételt, és kiderült, hogy összeszedett valami bacit, bent tartottak minket még plusz három napot, és kapott gyógyszert.

A kórházi gyerekorvos azt mondta, hogy hiába lett negativ a kenet, attól még a srepto is okozhatta, vagy szülés közben okozta valami - mondjuk én nem kaptam beöntést, és vele együtt gondolom más is jött.

Szóval felesleges aggódnod, nem tudod meggátolni, bármi is lesz hiába vesznek kenetet, utána még eltelik pár hét a szülésig.

A tojásfehérje folyás egyébként tudtommal nem jelent bajt, normális. Ha valami fertőzésed van, akkor inkább fehéres, sárgás a jellemző.

2016. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
persze, sógornőmmel ugyanez volt, a gyereke tüdőgyulladást kapott születésekor, mert nem vették észre. nekem volt streptom, nem járt tünettel. ha félsz, kérj egy szűrést magánban, nekem másnap volt eredmény.
2016. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A streptococcus normalis körülmények kozott is jelen van a hüvely floraban, nem feltétlenül kóros. A babanal viszont nagyon súlyos betegséget okozhat ha hüvelyi úton szulsz. Ezért szülés elott antibiotikumot adnak.
2016. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!