Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most vagyok 8 hetes terhes,...

Most vagyok 8 hetes terhes, eddig nem vizsgált meg az orvos, előző terhességemnél sem volt semmilyen vizsgálat (kenet vétel, rákszűrés, meg nem tudom miket szoktak még nézni). Ez így oké?

Figyelt kérdés

Mit tudnék csinálni, az elsővel voltam mindegyik sztk-s dokinál, most a legszimpatikusabbhoz járok, de ő sem vizsgált meg. Ki érti ezt.

Végig panasz mentes voltam.


2010. jún. 15. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Mint írtam 8 hetes terhes vagyok. Az UH-os vizsgálaton kívül gondoltam, de azt nem ő végzi.
2010. jún. 15. 21:56
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

előttem szóló, jaj, de vicces fiú vagy.

szerintem nagyon pénzéhes csürhe lehet a ti SZTK-tokban. ha van valami nővér-asszisztens vagy egyéb egészségügyis ismerősőd, utánakérdeztethetnél, mik a kötelező vizsgálatok terhesség esetén, vagy elballaghatsz a betegjogi képviselőhöz, hátha tud segíteni. mert azért a mai korban nem igaz, hogy csak a magánrendeléseken veszik emberszámba a terhes nőt... vagy ha esetleg eldöntötted, hogy a legszimpatikusabbnál szeretnél szülni is, akkor ezt közöld vele, hátha utána már normálisan foglalkozik veled. boldog babavárást!

2010. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a rákszűrést meg kellett volna csinálni.
2010. jún. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam se csináltak rákszűrést, csak a 26. heti vizsgálaton nézett meg kézzel is. Na azt nem kellett volna, be is gombásodtam tőle, hiába használt kesztyűt. Nálunk se nagyon törődnek a sima betegekkel, csak azokkal, akinek fogadott orvosa van. Sajnos ilyen világot élünk.
2010. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb mész, kérdezz rá, hogy mikor volt utoljára rákszűrésed (a gépben látja). Évente egyszer kötelező, és talán így a doki is észbe fog kapni! ;)

Érdekes, mert az előző babámmal sztk-ban kezdtem, majd magánorvoshoz mentem, de megnézték mindenhol azokat, amiket kellett.

A mostanival még csak 6 hetes vagyok, de múlt héten az sztk-ban levették a rákszűrést. Igaz, hogy semmit nem tudtam kérdezni, meg halál mogorva volt az orvos, de legalább a kötelezőket megcsinálja.

2010. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom neked hogy kérdezz rá.Ha akkor sem foglalkozik a dologgal akkor azonnal válts orvost.Szerintem nem szabad egy terhes nőt így elhanyagolni.Én is sztk-ba járok dokihoz,de én nagyon sokáig keresgéltem mire megtaláltam azt aki igazán jó.Szerencsére szabad orvosválasztás van és ahoz az orvoshoz mész akihez akarsz.Én pl egy másik kerületbe járok dokihoz mert ott találtam meg a nekem leg szimpatikusabbat.Amúgy nekem a 8.héten még csak uht csináltak és kb a 12.hét környékén csinálta meg a rákszűrést,minden dokinál más.ez nem terhességi korhoz kötött,bármikor megcsinálhatja,de ha neked ez ennyire fontos akkor szólj hogy szeretnéd és akkor biztosan megcsinálja.Könnyű szép babavárást.

21hkm

2010. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor legközelebb ha megyek külön kérek rákszűrést, így tuti elvégzi.
2010. jún. 16. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!