Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet házi praktikákkal...

Hogyan lehet házi praktikákkal beindítani a szülést?

Figyelt kérdés

Sógornőm holnapra van kiírva. Ha nem indul be a szülés neki akkor holnap be kell feküdnie és a doki azt mondta neki,hogy holnap vagy szerdán szülni is fog.


Kinek mi vált be?


2016. jún. 13. 07:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Az orvosától kellett volna megkérdeznie mert ha nekiáll kísérletezgetni abból még baj is lehet!
2016. jún. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Azt mondjak nem szabad melegvizbe ulni mert beindithatja a szulest.. kulonbozo tea keverekek is vannak. Pontosan en nem neztem meg utana.. :)

Kitartast es konnyu szulest neki!!

18hkm

2016. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Szex apával (óvszer nélkül!!), a spermában lévő prosztaglandin hormonnak méhszáj puhító hatása van (a szülésindító kapszulában is ez van, csak valószínűleg nagyobb dózisban)

Mondjuk nekem csak pár órán át tartó rendszertelen fájásokat csinált.


Én bábakoktélt is ittam, de természetesen az orvosom ajánlására, mert nekem is be kellett feküdnöm, igaz csak a betöltött 41. héten (nem is értem minek a 40. héten megindítani??). azt csak orvosi ellenőrzés mellett lehet, mi úgy csináltuk, hogy a "bevonulás napján" ittam meg, és akkor látott is az orvosom mindjárt.

Mondjuk nem segített, közepesen erős rendszertelen fájásokat produkált.


Ennél a két "praktikánál" nincs erősebb, a lépcsőzés és társai csak kifárasztják az anyukát.


Nekem az a véleményem, hogy a praktikák csak akkor tudnak segíteni, ha már csak a pontot kell feltenni az "i"-re, mert amúgy is épp beindulna a szülés.

Sajnos a 40. héten lehet hogy korai még. Sógornőd nem tehet róla, hogy a hülye protokoll áldozata lesz, ha beindítják.


Remélem így vagy úgy, de minden rendben lesz velük!

2016. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Ha meleg vízbe ül, ami "megindítja" a szlülést, az akár életveszélyes állapotot is okozhat, ugyanúgy, ahogy a különféle koktélok meg szerek.


A szülés akkor indul, be, ha a gyerek elég érett, a korábbi szülés csak neki árt.


HA szükséges - orovosi szempontból -, akkor megfelelö hormonokkal, ORVOSI FELÜGYELET ALATT megindítható korábban, de házilag nem.


A különféle "sikeres" trükkük meg csak azért hatnak, mert ezek nélkül is akkor indult volna meg.


De egy nö ne akarja veszélyeztetni a gyerekét azzal, hogy nem képes kivárni, mire eljön a szeülés ideje!!!!!!

2016. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az orvos nem képes várni max egy napot. Szerintem az nem normális, főleg,hogy minden rendben van a babával és a mamával is. Szerintem teljesen jogos,hogy valamit próbál akkor tenni, hogy ne kelljen bent beindítani aminek sokszor császár a vége mivel még a baba nem akart megszületni csak a doki türelmetlen.

Ezért ne hibáztassuk már a nőt.

2016. jún. 13. 08:00
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

"mivel még a baba nem akart megszületni csak a doki türelmetlen."


Logikai bukfenc. Mitől jobb az, ha az anya türelmetlen és praktikákkal kísérletezget, mint ha a doki teszi?


Mondja le a fogadott dokiját, ha nem bízik benne.

Nem szoktak poénból szülést indítani a terminus napján. Valami van, csak te nem tudsz róla.

2016. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemet túlhordtam 9 és 8 nappal. A bábakoktélon kívül mindent bevetettem: szex, séta, gyömbér-narancs-grapefruit koktél, fahéj, szegfűszeg, vasfű tea. Ezeket ajánlotta a szülésznőm. Szerintem nem ettől indult meg, egyszerűen ennyi idő alatt lettek készek a babucik a megszületésre.
2016. jún. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem valami hiányzik a történetből... Lehet egészségügyi ok (láttam már olyan kismamát, aki nem akarta felfogni, hogy elővigyázatosságból be kell feküdnie) vagy a doki szabira siet.
2016. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
6# ez nem igaz. A mi városunkban is az a kórházi protokoll, hogyha nem szulsz meg a kiirt időpontra (ami nyilván egy saccolt nap), akkor befektetnek. Nem várnak ott sem sokáig, nem hagyjak túl hordani, a doki kinéz egy napot es burkot repeszt. Es ez MINDIG igy van, akkor is ha semmi probléma a babával vagy az anyaval. Ezt elmondtak a szülés felkészítőn is. Ettol féltem egész terhességem alatt egyebkent. Nekem végül előbb jott, ugyh nem indítottak, de barátnőmnek mindkétszer indítottak.
2016. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

"Elővigyázatosságból befeküdni"?


Annyira naiv elképzelés.

Mint írtam, a 41. héten befektettek, mert ez a PROTOKOLL abban a kórházban. A szülés előtt 5 napot feküdtem bent (elővigyázatosságból... haha.) És mi történt ez alatt az 5 nap alatt?

Orvos NEM nézett rám egyszer sem! Minden nap csináltak egy azaz egy db CTG. Mondanom sem kell, hogy önként és dalolva bementem volna minden nap egy CTG-re, ha ez kell nekik, de nem, a protokoll az protokoll...


És amikor megkérdeztem a főorvost (nem a saját orvosomat, hanem aki miatt ez a protokoll!), hogy a kórházból el lehet-e távozni legalább sétálni a gyerekeimmel, mi volt a válasz?

Mosolyogva mondta:"Csak a kórház területén szabad tartózkodni (lepukkant kert, ahol kis gyerekekkel semmit nem lehet csinálni), de ha maga kimegy azon az ajtón (és rámutat a kórház kijáratára), én nem fogom észrevenni"...


Ezek után?

Világos volt még neki is, hogy az esetemben SEMMI nem utalt problémára, mégis ott kellett maradnom, pedig 3 napos ünnep volt


Nyilván nem arról van szó, ha valakinél valami veszély van, akkor persze figyeljék meg, de az ilyesmi azért nem a 40. héten szokott kiderülni, hanem már hamarabb, ha valami miatt veszély van..


Egy normális problémamentes terhesség esetén a babának és a mamának is a legjobb, ha kivárják, amíg megindul magától.

Elvileg a betöltött 42. héttől kellene túlhordásról beszélni.


És sajnos nagyon is igaz, hogy a dokik a saját kényelmük miatt indítgatják tök fölöslegesen a szüléseket.


Szomorú, hogy ez van ma Magyarországon... Egy csomó anya védtelenül esik a rendszer áldozatává.

2016. jún. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!